Skocz do zawartości

HK 255 + Pure Acoustics Supernova 8


Klayman

Recommended Posts

Na wstępie chciałem powitać wszystkich użytkowników forum.

Ostatnio zakupiłem zestaw Harman/Kardon AVR 255 + DMC-250 no i do tego z powodu nieco ograniczeń budżetowych kolumny Pure Acoustics Supernova 8. Do tego jeszcze będzie w komplecie SW firmy Ferguson RB-1200 (pasuje idelanie do tego kompletu kolumn a woofera firmy Pure Acoustics nie można dostać na naszym rynku a to jest polski jego odpowiednik). Moją żonę i tak długo musiałem namawiać i przekonywać, że właśnie tego potrzebujemy a i tak po przyniesieniu do domu wydawała się zaskoczona icon_wink.gif a renomę firmy H/K usłyszałem w jej słowach "nigdy nie słyszałam o takiej firmie" ... icon_wink.gif

Oczywiście rozważania teraz czy powinienem kupić coś innego czy właśnie to nie mają sensu bo ... za późno już na to icon_wink.gif choć dokładnie sobie zdaję sprawę, że kolumny mogłyby być lepsze. Nie mniej za cenę niecałych 900 zł, które zapłaciłem za cały zestaw, nie dostałbym pewni nic lepszego a te zewnętrznie bardzo mi się podobają. Poza tym sam Harman prócz parametrów i kilku "sympatycznych bajerów" spodobał mi się i stąd też mój wybór.

Nie miałem okazji jeszcze podłączyć zestawu i w sumie przez kilka tygodni nie będę miał możliwośći, i moje pytanie kieruję do użytkowników tych podzespołów. Co o nich sądzicie po użytkowaniu tego sprzętu, jakie plusy, minusy, wady w użytkowaniu i na co trzeba zwracać uwagę. No i pytanie - wiem, że pierwsze Harmany z tej serii potrzefiły trzeszczeć. Ja mam już wersję V2, która jest niby pozbawiona tej wady nie mniej chciałbym usłyszeć to od kogoś, kto miał styczność z tym sprzętem. W sklepie wydawał się grać miło i nie odstawać od reszty sprzętu z tej półki cenowej.

I jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji oprogramowania ... czy jest to bezpieczne jeśli ściągnie się oprogramowanie ze strony producenta.

No i jeszcze jedno czy kabel głośnikowy Koda YW 2060C o przekroju 6 mm się nada do tego ?

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi ;/

Pierwsze koty za płoty czyli zestaw odpalony. Szybki test głośników i pierwsze wrażenia.

Głośniki:

Wady:
na frontach niechlujnie naklejona osłona, lekko pomarszczony materiał. Nie ma to wpływu na jakość dźwięku ale wizualnie psuje to wygląd. Głośnik centralny nie posiada miejsca na uchwyt, w satelitach natomiast mocowanie pod uchwyty są zbyt wysoko przez co trzeba troszkę kombinować, aby nie były widoczne i nie raziły ucwyty. Prawdopodobnie czeka przeróbka.

Zalety: cena zestawu głośników jest bardzo atrakcyjna. Jakość jest porównywalna z Kodą 707 a nawet pzewyższa. Miły, czysty dźwięk, bez szumów, ogólnie wg mnei bardzo dobry zestaw bijący wszystkie inne pod względem jakość/cena. Głośniki raczej lubią wyższe tony (niezbyt dobrze słuchać niskie), więc raczej woofer będzie niezbędny.


AVR:

Wady:
HDMI po "uśpieniu" AVR-a nie działa czyli przy moim rozwiązaniu, gdzie mam tylko jedno wyjście HDMI z dekodera TV, AVR musi być cały czas włączony. Nie wiem tylko, czy jakikolwiek wzmacniacz na rynku coś takiego oferuje. Brak menu w j. polskim.

Zalety: obsługa multiroom, czysty dźwięk, wentylator nie szumi i w sumie uruchamia się tylko przy użyciu większej mocy czyli i tak jest zagłuszony przez kolumny, łatwa obsługa mimo braku j. polskiego, "automat" do ustawienia kolumn działa bez zarzutu choć musiałem jednak wprowadzić kilka drobnych korekt. Dość bogate menu choć ustawienie go na auto też jest znośne.



DMC:


Wady:
wolny odczyt DivX-a z płyt oraz pendriva, napisów nie da rady ustawić na przeźroczystym tle (przynajmniej nie znalazłem jeszcze tej funkcji).

Zalety: łatwa obsługa, odczyt DivX-a z polskimi napisami, skalowanie do HD (1080p), odczyt z urządzeń USB oraz kart CF i MS, możliwość nagrania muzyki z płyty CD na wybrane urządzenie (USB, CF lub MS) w formacie mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chciałem wrócić do tematu.

Zakupiłem do całego zestawu subwoofer Ferguson 1150 i mam z nim drobny problem.

Gdy wyłącznik automatyczny ustawi się w pozycji AUTO, woofer nie włącza się po włączeniu sygnału (czy to muzyki czy filmu). Potrzeba ostro pogłośnić cały zestaw, aby woofer się włączył co troszkę dokucza. Poza tym podczas oglądania filmu potrafi się samoczynnie wyłączyć. Czy jest na to jakaś rada czy może jest to wadą woofera? W AVR-ze już podbiłem sygnał idący do woofera do maksymalnej wartości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Problem który opisujesz tzn. włączanie sie subwoofera dopiero po 'wyczuciu" dużego poziomu głośności jest spowodowany źle ustawioną fabryczną czułoscia układu suba odpowiedzialnego za reakcje na sygnał. Niestety w przypadku tanich subów zdarza się to dość często i jesli podkręciłeś sygnał na wyjsciu z amplitunera do suba już na maxa to raczej już z tym nic nie zrobisz..... Jedyne co pozostaje to niestety naprawa gwaranyjna a może nawet wymiana na nowy wolny od wad (przysługuje Ci takie prawo) Może to być jeszcze wina kabelka którego użyłeś do połączenia suba z amplitunerem (słaba jakosc -słabe połączenie )- sprawdź z innym kabelkiem lepszej klasy. Jesli natomiast chodzi o samoczynne wyłączanie sie suba to już nie musi być to wada lecz naturalne zachowanie sie w przypadku braku sygnału przez pewien okreslony czas (lub sygnał ten poprostu jest bardzo słaby)-ta sytuacja ma miejsce w trakcie oglądania filmu gdy przez chwile nie ma żadnych głosnych scen z wykorzsytaniem sciezki LFE czyli niskich czestotliwosci. W takich sytuacjach najlepiej wyłączyc funkcje AUTO POWER OFF i oglądać dalej film już bezstresowo, żę sie znow wyłączy. POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Domyślam się, że miałeś na myśli AUTO POWER ON a nie OFF icon_smile.gif

Zgłoszę to do sklepu, w którym zakupiłem subwoofera. Kabel wydaje mi się, że kupiłem dobry. Może nie jest to najwyższa półka ale 180 zł za 3 m to i tak wydaje mi się, że dużo. Więc raczej to nie wina kabla. Troszkę denerwujące jest to, że muszę mniej więcej pogłośnić zestaw na jakieś 3/4 mocy, żeby woofer zaskoczył i później już gra poza sytuacją, gdy oglądam film i sam po jakimś czasie się wyłącza i samoczynnie nie włącza.

Pozdrawiam
Klay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...