Skocz do zawartości

Sprzęt audio dla lokalu (PUB, Club)


jaco

Recommended Posts

Jako nowy forumowicz witam wszystkich serdecznie:)
Otwieram lokal typu PUB Club i jestem na etapie zakupu sprzętu audio.
Lokal posiada 3 sale oraz ogródek. Na każde z 4 pomieszczeń wyprowadzona jest para kabli dwużyłowych (czyli 2 głośniki na pomieszczenie)
Zamiar jest taki aby każde z 4 pomieszczeń miało możliwość regulacji głośności oraz jedno pomieszczenie będzie przewidziane na parkiet do tańczenia.
Czy jest ktoś w stanie napisać w jaki sprzęt powinienem zainwestować aby wszystko dobrze grało?
Jaki sprzęt audio? Amplituner + odtwarzacz CD? Jakie głośniki na każde pomieszczenie (proszę bez wielkich dyskotekowych kolumn, widziałem głośniki JBL do 40cm ale zupełnie nie wiem jaki to model i typ, no i cena też powinna być w miarę przystępna)
Pomieszczenia mają po ok 25m2
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań uzupełniających.
1. Jedno pomieszczenie ma być przeznacznone do tańczenia, a reszta??? Rozumiem, że w tym jednym muzyka ma grać raczej głosno, czy w innych ma być podobny poziom głosnosci, czy raczej ciszej tylko jako tło???
2. Czy chcesz mieć cztery zupełnie niezależne systemy, czy źródło ma być jedno, a tylko regulacja głosnosci oddzielna???
3. No i ostatecznie ile wogóle jestes w stanie przeznaczyć, bo może myslimy o zupełnie różnych kwotach. Zrozumiałe jest, że chcesz kupić ten sprzęt jak najtaniej, ale pewnych granic nie da się przesunąć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź!!
A więc tak, w jednym pomieszczeniu muzyka ma grać głośniej w przypadku kiedy będzie impreza więc tam mogą być lepsze głośniki niż w pozostałych pomieszczeniach, w których muzyka będzie leciała w tle. Oczywiście widocznie źle napisałem, źródło ma być jedno a głośność ustawiana ma być oddzielnie dla każdego z 4 pomieszczeń.
Co do kwoty to bez szaleństw ale również nie chcę kupić badziewia "Made in China". Chciałbym zamknąć się w kwocie 5000 zł (głośniki + sprzęt grający + wzmacniacz, ew. amplituner).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jednym źródłem to jest niejako problem, bo normalnie potrzebujesz cztery zestawy stereo, z czego trzy mniejsze i jeden większy. Tylko, że nie kojarzę obecnie, żadnego w miarę przystępnego cenowo miksera, który miałby cztery wyjscia o regulowanym poziomie głosnosci. Są np. Behringery, gdzie masz MAIN i dwie Subgrup'y, ale nie jestem pewien jak to działa do końca, a poza tym są trzy nie cztery...

Możliwosci na obejscie jest wiele i na forum wytłumaczenie ich zajmie strasznie dużo miejsca. Proponuję ci, żebys znalazł jakis sklep z profesjonalnym naglosnieniem studyjnym/estradowym i skontaktował się z nimi. Niech podpowiedzą ci jak najlepiej to rozwiązać, a my tutaj najwyżej pomożemy w wyborze firm i modeli icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...