Skocz do zawartości

Stary Arcam, szukam informacji.


Tomo

Recommended Posts

Witam!
Temat może mało precyzyjnie sformułowany, ale i ja jestem ze 'znających się umiarkowanie'.
Rozpocząłem budowę małego zestawu audio. W ręce wpadł mi ciekawy wzmacniacz, o którym nie mogę
znaleźć informacji w sieci. Jest to stary Arcam Alpha sygnowany jeszcze logiem A&R Cambridge. Cóż mogę
jeszcze o nim napisać... charakterystyczny dla lat 80 design (klocuszek), wygląd zupełnie niepozorny. Więcej oznaczeń nie ma, nie dojrzałem też nigdzie daty produkcji. Wyposażony w okrągłe pokrętła z małymi niebieskimi "kropkami". Poszukuję informacji o tym sprzęcie. Dobrze wiedzieć, co się ma icon_smile.gif

Skoro już założyłem temat, pójdę za ciosem i zapytam o więcej.
Do Arcama podłączony jest korektor technics SH-8046 oraz cedek sl-pg490 i unitra altus p-100.
Całość wieńczą jpw sonaty 100w.
Który element jest najsłabszym w komplecie? Dodam, że choć dopiero zaczynam przygodę, to gdzieś w głębi siedzą aspiracje delikatnie audiofilskie. Czytałem wiele złych opinii o technicsach przez co ciekawość się wzmogła.
Przy okazji proszę o polecenie jakiegoś dobrego, budżetowego kasetowca.

Mam nadzieję, że pytania, choć może nieco nieprecyzyjne i typowe dla laika, doczekają się odpowiedzi.
pzdr
Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arcama to niestety nic nie wiem, spróbuj google, a jeśli też nie wie to już nikt nie wie icon_smile.gif Wywal korektor, od razu zagra lepiej, tylko będziesz chwilę musiał się przyzwyczaić do normalnego dźwięku. Na Twoim miejscu zamiast altusów (choć te mają swój klimat) i jpw zainwestowałbym w jakieś dobre kolumny - tu będzie największy zysk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Co do korektora - już sam zdążyłem się przekonać, że nieco psuje dźwięk.
Rozkręciłem arcama i sprawdziłem [domniamana] date produkcji; na płytce nadrukowany jest 1984 rok. Google pokazuje bardzo różne wyniki, generalnie informacji nt. sprzetu z tamtych lat znalazłem niewiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...