Skocz do zawartości

damos

Uczestnik
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez damos

 1. Poza ebay i specjalistycznymi forami (takimi jak to) zagranicą nie widzę szans.
 2. Zdecydowanie dołożyć i za 2000-2200 zł możesz już powybierać z czegoś co ma osobno amplituner i głośniki, będzie grało o niebo lepiej.
 3. Jak to widzę tak, zostawić ten, który ma pre out i dowalić jakąś starszą, ale bardzo mocną końcówkę, nawet estradową i będziesz miał kocioł
 4. Bzdury wypisujesz aż miło. Zapis dźwiękowy to nie impuls z baterii żeby Ci się membrany wychylały do przodu zamiast do tyłu, mamy tutaj prąd zmienny o różnych częstotliwościach, który poprzez ruch membrany powoduje wytworzenie ciśnienia akustycznego, odbieranego później przez nasz słuch. Uważasz, że następstwem odwrotnego podłączenia będzie to, że Ci się młoteczek w uchu inaczej zachowa? Poszukaj sobie informacji o układach odwracających fazę w najlepszych odtwarzaczach (np. Mark Levinson) i pomyśl, żeczywiście głupi Ci ludzie co to wymyślili, bo przecież gra dobrze tylko + do + i - do -. Osłabienie basu....widzisz i nie grzmisz. To z kolei powiedz konstruktorom subwooferów, przełączysz z 0 na 180 i nagle bas zniknie - popatrz jakie dziwy! Oznaczenie we wzmacniaczu jest tylko dla wprowadzenia porządku i orientacji, podobnie jak w kolumnach. Sygnał wypływający to, napiszę raz jeszcze, prąd zmienny, który polaryzacji w przeciwieństwie do baterii AA nie posiada. Różnicy nie ma żadnej, a jeśli coś usłyszysz to są to zjawiska pokroju kierunkowości kabla i wpływu zmiany temperatury powierzchni Marsa na dźwięk systemu Pana Lucka na warszawskim Grochowie.
 5. Bo musisz jeszcze zamienić miejscami kolumnę lewą i prawą, żeby się nie rozmywało i takie tam inne...
 6. A to dobre Nie ma żadnej różnicy w podłączeniu głośników + wzmacniacza do + kolumn a - wzmacniacza do + kolumn, pod warunkiem, że kanał lewy i prawy będą podłączone tak samo. Sprawdź jeśli chcesz
 7. A Ty oczekiwałbyś aby wszyscy natychmiast rzucili wszystkie niedzielne zajęcia aby rozważać Twój problem na forum...cierpliwości.
 8. Nie ma jednej recepty, dopuszcza się wiele rozwiązań - w tym nawet w stronę tylnej ściany by dźwięk dochodził z odbić. Jeśli gra u Ciebie dobrze to nie ma co kombinować.
 9. Co do Arcama to niestety nic nie wiem, spróbuj google, a jeśli też nie wie to już nikt nie wie Wywal korektor, od razu zagra lepiej, tylko będziesz chwilę musiał się przyzwyczaić do normalnego dźwięku. Na Twoim miejscu zamiast altusów (choć te mają swój klimat) i jpw zainwestowałbym w jakieś dobre kolumny - tu będzie największy zysk.
 10. Podpowiemy, weź kabel 3 żyłowy 3x2.5 lub więcej, koniecznie lity drut, kup solidnie wyglądające wtyki, cały kabel owiń folią aluminiową, taka jedzeniowa, znajdziesz w kuchni u żony lub mamy - niepotrzebne skreślić, względnie czeka Cię wycieczka na dół do sklepu jak masz stadium kablowej choroby mocno rozwinięte (żona uciekła). Żeby ładnie wyglądało daj jakąś izolację i gotowe, możesz zostać producentem kabli
 11. damos

  ZESTAW YAMAHA

  Jeśli w 50m ma się coś zadziać to tak jak koledzy polecam znacznie większe kolumny i mocniejszy amplituner - niestety przygotuj się na wyższe wydatki, nagłośnić 50m nie da się za parę groszy. Potrzebny też będzie nie byle jaki subwoofer. No tylko zastanawia mnie po co idziesz w zestaw kina domowego, jeśli chcesz przede wszystkim słuchac muzyki?
 12. damos

  Bi-writong

  Piszecie bzdury, nie chodzi o to, że nie może być lepiej i że nie słychać, ale o to, że do bi-wiringu trzeba 2 kable, więc i cena x2, a wtedy lepiej jest za to samo kupić po prostu jeden kabel wyższej klasy.
 13. Moc powinna być taka jak max moc pobierana przez sprzęt. Na różnicę częstotliwości transformator nie pomoże, tu trzeba urządzenia, które nasz prąd zamieni na prąd stały a potem zrobi z niego znów zmienny w parametrach USA. Są takie gotowe do audio, ale ich cena pewnie wyższa niż Twój zestaw.
 14. Zwłaszcza, że ma teraz czego słuchać, prawda?
 15. Wracając do tematu, Toshiba wypuszcza całe stado HD-DVD, wszystkie mają być poniżej 500USD. Tyle samo ma kosztować nagrywarka komputerowa Blu-Ray LG.
 16. O napięciową, wówczas zamiast stałej mocy 1W używa się napięcia 2.83V.
 17. Oznacza to dokładnie to, że takie kolumny wygenerują z odległości 1m 85dB o ile zostaną napędzone mocą 1W (i o ile chodzi Ci o efektywność mocową).
 18. Co nie zmienia faktu, że obydwa padają w konfrontacji z niedrogim CD, które do tego celu będzie nadawało się zawsze najlepiej. Kup sobie choćby jakiegoś używanego NAD do muzyki.
 19. Panowie, jemu chyba chodziło o minimum dla początkującego audiofila, w tej sytuacji myślę, że ok 1000zł za element.
 20. Za chwilę (miesięcy parę) już nowe nie będą Obecnie np. za 2000zł Sony ma model z HDMI i konwersją.
 21. A z nowych wzmacniaczy to Yamahy 397/497 mają niezłe preampy gramofonowe.
 22. Zanim zaczniesz grzebać w odtwarzaczu i DAC sprawdź czy kabelek dobrze kontaktuje na gniazdach. Podłącz po opt (jeśli masz koaks) i sprawdź czy dalej jest to samo.
 23. Ale kolega chciałby chyba reaktywować kolumny niskim kosztem, kupić dwa głośniki za 50zł i gr(z)ać dalej
 24. damos

  Kino 4.0?

  Wolf, 4000 tytułów, ja Cię proszę, co to jest? Sony nie jest już w ogóle zainteresowane SACD, nie będzie nowych płyt i za chwilę nie będzie odtwarzaczy bo firmy nie mogą już nawet kupić czytników SACD żeby taki odtwarzacz zbudować. Ale brzmienie i sam pomysł był OK, kiedyś Sony miał również świetnego jakościowo konkurenta dla VHS
×
×
 • Utwórz nowe...