Skocz do zawartości

Gramofon Technics na prezent - proszę o pomoc!


Recommended Posts

Witam wszystkich,

chcę kupić mężowi gramofon Technics.
Technics dlatego, że ma on już od kilkunastu lat wieżę Techniksa, z której jest bardzo zadowolony, więc gramofon byłby do kompletu.
Poczytałam trochę tu i tam o tych gramofonach, zrobiłam sobie listę jakie modele są ok, a jakich lepiej nie brać, ale na niewiele się to zdaje, bo gdy ktoś wychwala jeden model, to na innym forum ktoś inny go krytykuje...

Mój mąż jest audiofilem - uwielbia słuchać muzykę, szczególnie rockową. Ma już kilka płyt winylowych, które na razie zdobią półkę (Led Zeppelin, Pearl Jam itp.)

Nie jestem pewna, czy gramofon można podłączyć do tych samych głośników, do których podłączona jest wieża, czy trzeba nowe głośniki? Wieża ma wyjście phono, więc może można?

Na mojej liście gramofonów do kupienia są następujące modele (wpisałam je po przeczytaniu dobrych opinii, potem zrobiłam dopiski):

SL-BD202 (pasek)
SL-1000 Mk2 lub Mk3 (czy to nie dla dj?)
SL-5300
SL –3310
SL-QD33 – niby masówa i podobno średni, ale w wielu miejscach polecany
SL-DD33
SL-1900 – a jednak niby słaby...
SL-2000 - dj
SL-1210 - dj
SL-1600, SL-1700 , SL-1800
z obrotami stabilizowanymi kwarcem - SL-1500Mk2, SL-1400mk2

Nie ma być to super profesjonalny gramofon, raczej do słuchania płyt od czasu do czasu, może w przyszłości to się zmieni, ale chciałabym aby był na kilka lat. Na pewno też mąż nie wychwyci żadnych minimalnych różnic w jakości dźwięku - ot, żeby było dobrze, przyzwoicie, ale kiepska jakość też odpada.

Ważne, żeby części w razie potrzeby można było w miarę łatwo kupić, raczej wolałabym automat lub półautomat, ale się nie upieram - jakość dźwięku, łatwość obsługi i bezawaryjność jest ważniejsza, mogę w razie czego podnieść 4 litery i sobie wyłączyć sprzęt.

Kwota - na całość (w razie gdyby trzeba było do gramofonu dokupić jeszcze jakieś tam przedwzmacniacze, nową igłę czy inne takie) jestem gotowa wydać do 800 zł, ale byłoby fajnie, gdyby coś dobrego dało się kupić za 400-600 zł. Jesli jednak ktoś zaproponowałby mi sprzęt rewelacyjny za 900 zł i do tego nie musiałabym tracić czasu i enerii na dokupowanie jeszcze innych rzeczy aby coś tam poprawić i ulepszyć, to też może być. Tak więc przedział jest dość szeroki.

I ostatnie pytanie - na razie opieram się na allegro, ale może ktoś wie gdzie we Wrocławiu możnaby kupić taki sprzęt? Albo w okolicach Ostrowa Wlkp.

Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczna za każde rady, opinie i uwagi.

Pozdrawiam,
Ania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spytam inaczej:
który z tych gramofonów byłby lepszy?

SL-3210
SL-QD33

Ten pierwszy ma ramię "s" i jest cięższy, ale nie ma kwarcowej stabilizacji. Pisząc to opieram się na poradach na co zwracać uwagę, które wyczytałam na różnych forach, ale o co chodzi w tej kwarcowej stabilizacji to jeszcze nie wiem.

Jakieś sugestie? Są do kupienia w podobnych cenach. Są między nimi jeszcze jakieś istotne różnice? Pomóżcie, proszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...