Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
evrybobry

Jak rozpoznać wejście audio

Witam, mam taki problem i mam nadzieję że ktoś może mi pomóc. Kupiłem aktywną kolumnę i ma dwa wejścia jack do mikrofonów i jedno line na chinche. Jak podłączam sygnał stereo do wejścia line wszystko śmiga ślicznie, ale jak podłączam do wejścia mikrofonowego to sprawa się komplikuje. Jak wkładam jacka stereo i zapodaję sygnał stereo to głos jest zniekształcony i część dźwięków się wycisza. Jak wyciszę któryś kanał tak że podaję tylko sygnał z jednego (lewego lub prawego) to muzyka staję się głośna i już nie jest zniekształcona. Czy to oznacza że są to wejścia mono, czy po prostu coś jest nie tak? Jakieś rozwiązanie ktoś może podać ?

Podaj model albo wrzuć zdjęcie tyłu (wejść-wyjść) tej kolumny icon_smile.gif
Wstępnie może to być tak że to są wejścia mono, albo problem z masą albo problem z nieprawidłowym sygnałem.

Nie jestem znawcą ale dzielę się wnioskami z własnej autopsji, puściłem kiedyś sygnał z wyjścia słuchawkowego w miniwieży na wzmacniacz i na zwykłym kablu jack-2xchinch dźwięk był bardzo zniekształcony, a na kablu od aparatu (do przesyłu obrazu i dźwięku na telewizor) który posiada na sobie taką walcową "kostkę" (to pewnie jakiś filtr) nie ma zniekształceń

A co do rozwiązania, skoro na Line In jest ok, co jest logiczne bo to przecież WEJŚCIE to podłączać do Line In icon_smile.gif

Reasumując, myślę że jedynym stereofonicznym wejściem jest tutaj Line In, i do tego tylko można bezproblemowo podłączać różne źródła. Wejścia mikrofonowe są monofoniczne (mam kabel mikrofonowy i jest to kabel mono) i nie można ich uzywać jako wejścia źródeł takich jak odtwarzacze, komputer itd.

Pisałem już do producenta i jest to faktycznie wejście MONO. Dzięki za podpowiedzi icon_wink.gif
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" by nie cytować wypowiedzi poprzednika (a nie "ODPISZ")

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0