Skocz do zawartości

Denon AVR-1911 Remote Preset Codes


narkoman

Recommended Posts

Witam ponownie icon_wink.gif

Zakupiłem Denona AVR-1911 i mam lekki problem z pilotem. Chcę ustawić, żeby chociaż dało się nim włączyć TV icon_wink.gif Jednak przy wejściu w opcje na amp. jest Remote Preset Codes -> TV -> Samsung-> i tu pojawia się linijka "Code (1/4) : 10556"
Niestety po zaprogramowaniu kodu telewizor na nic nie reaguje, ale domyślam się, że oznaczenie 1/4 znaczy, że są jeszcze 4 kody... tylko jak je wydobyć? Nadusiłem każdy możliwy przycisk na pilocie, niestety bez rezultatu. Dodam, że nie mam podłączonego przez HDMI i korzystam tylko z wyświetlacza amplitunera.
Ewentualnie jak ktoś mógłby podać pozostałe kody pod TV Samsunga byłbym wdzięczny.
Pilot konkretnie ma numerek RC-1146, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Ah, jeszcze przy okazji zapytam o drugą podobną rzecz, może ma ktoś pojęcie, czy da się jakoś uruchomić przez pilota denona (wystarczy samo uruchomienie) dekodera Nbox Turbo? Robi go chyba ADB, ale takiej firmy w Denonie nie ma...

Dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kody powinny być w pamięci amplitunera z tego co widzę... trochę głupi pomysł ze strony DENONa. Sprawdziłem instrukcję po angielsku i tam wszystko wskazuje na ampa jako źródło kodów (jednoczesnie nie podają jak wywołać resztę). Może popróbuj na "chybił trafił" zmienić kod z 1/4, na 2/4 itd. Jak nie to uderzaj do HORNa i ich serwisu, trochę to irytujące. Tworzenie czegoś wygodniejszego, a jednocześnie niemożliwego to łatwego obsłużenia.

Ja z RC-1102 nie miałem problemów, ale już na przykład mniej zaawansowany pilot Harman/Kardona okazał się nie do złamania icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1910 ma na końcu instrukcji tabelę z kodami, choc nie wiem czy zadziałają u Ciebie. może poszukaj jej w sieci? ew. późnym wieczorem mogę ją przepisać tutaj


jakbyś dał radę to byłbym wdzięczny icon_smile.gif Z tego co widziałem w manu , to napisane jest jak wprowadzić kod ręcznie, tylko co wprowadzić to nie wiem... obsługa jest tam trochę kwadratowa, próbuje coś wciskać na przypał, ale nic nie pomaga...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się to rozgryźć - trzeba na pilocie wcisnąć guzik nr 2 z guzików w polu "Quick Select" Wtedy przełącza się na następny kod. W moim wypadku, jak można było się spodziewać, zadziałał dopiero 4 kod.

Jakby ktoś chciał, to podaję kody do TV Samsunga:
1: 10556
2: 10037
3: 10650
4: 12051

Btw, nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem instrukcja Denona jest po prostu fatalnie napisana. Nigdy jeszcze nie musiałem się zastanawiać jak coś zrobić, mimo patrzenia na instrukcję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SAMSUNG UE40C6000 działa bez problemu. Wskoczył 4 kod z menu. Potem podłączyłem sobie nawet odtwarzacz DVD LG i też obsługuje ten sprzęt. W przypadku DVD wskoczył pierwszy kod.

Z racji tego, że teraz piloty są do siebie podobne (zmienia się ewentualnie layout), to raczej wątpię aby był sprzęt którego DENONek nie "łyknie".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam AVR-1611 i zaprogramowałem pilota do sterowania TV Sharp LED Quattron i odtwarzacz LG Blu-Ray.
Po wejściu w menu programowania pilota masz na ekranie opisane co po kolei robić na pilocie czyli wcisnąć na raz POWER ON DEVICE i POWER ON następnie wybrać programowane urządzenie i wpisujesz kod z ekranu po kole najpierw 1/3 2/3 3/3, na każdym z nim sprawdzasz czy działa sterowanie danym urządzeniem

Pamiętajcie że instrukcja na ekranie to opis programowania pilota - czyli programujecie pilota a nie amplituner więc na ekranie nie będzie żadnych komunikatów potwierdzających funkcjonowanie.

Jeszcze jedna rzecz - do sterowania telewizorami używaj przycisków w dolnym lewym rogu pilota czyli: POWER ON/OFF TV oraz INPUT TV.

Pozostaję do pomocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...