Skocz do zawartości

Prosze o rade.


Larry

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie zestawu głośników do domowego zestawu audio? Udało mi się kupić wzmacniacz Cambridge Audio A5 i teraz staram się dopasować jakoś zestaw głośnikowy. Wiem ze temat jest dość delikatny i nikt nie powie konkretnie co będzie najlepsze, ale proszę o jakieś naprowadzenie na konkretne modele wtedy sobie poszukam, posłucham i porównam. Dodam że słucham muzyki raczej gitarowej i żywej. Fajnie jak by taki zestaw nie wymagał głośnego rozkręcania żeby grał w pełni swoich możliwości. Nie oczekuje wielkiego basu i wielkiej mocy. Szukam ładnego brzmienia które odda mi jak najlepiej dziwek który twórca zarejestrował w studiu bez niepotrzebnego przerysowywania. Finansowo myślę ze 1500zl. Proszę o wsparcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz coś co nie wymaga podkręcania wzmacniacza żeby grało dobrze to polecam Ci Audio Academy Pheobe II link. Miałem okazję ich słuchać i myślę, że spełnią Twoje oczekiwania w 100% icon_smile.gif Nie wiem jak to się zgra z CA ale myślę, że powinno być całkiem całkiem. Zostanie Ci 400zł na jakiś CD i kabelki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam pytanie lecz zamiast tworzyć nowy temat postanowiłem dopisać się tutaj. Posiadam dwie starutkie kolumny Unitry, na nalepce mają takie oto oznaczenia:
ZGZ-20/4-H5
25W 4om
Jakość dźwięku jest jak dla mnie zadowalająca lecz wolałbym trochę lepszy bas. Wymyśliłem sobie coś takiego (ale nie wiem czy to jest możliwe i dlatego właśnie tutaj piszę), żeby dokupić do nich głośnik centralny (z 2.0 zrobić 2.1), niskotonowy, który posiadałby wzmacniacz, zwrotnicę oraz tym podobne do rozdzielania pasm częstotliwości. Jestem raczej zielony w temacie więc prosiłbym o pomoc i radę. Czy mogę gdzieś takowy głośnik dostać, w skrócie aby miał dobrej jakości bas, dało się do niego podłączyć 2 boczne głośniki a potem całość do odtwarzacza i ew. dodatkowego zasilania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc to są dwie kolumny;] o takich oznaczeniach (na obydwu) jakie zapisałem powyżej. Wielu rodzajów muzyki słucham a bas jest dla mnie dość istotny gdyż uwielbiam DubStep. Subwoofer- no nie wiem, może i by mógł;p pytanie jaki Byś mógł mi polecić i jaka by była różnica między subwooferem a głośnikiem o opisanej przeze mnie konstrukcji. I- czy jeden bądź drugi rodzaj głośnika dałoby radę kupić bez zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgranie subwoofera z kolumnami nie jest rzeczą prostą, a już na pewno nie tanim kosztem
najprościej będzie jak po prostu zmienisz te kolumny (nie najwyższych lotów), najlepiej na coś z dużym przetwornikiem niskotonowym (niekoniecznie oznacza on mocny, podbity bas - raczej swobodny, przyłoży kiedy potrzeba)
zerknij na to, co poleciłem koledze w tym wątku
http://forum.audio.com.pl/Kolumny-do-2200zl-t23366.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...