don

Uczestnik
 • Zawartość

  715
 • Dołączył

 • Ostatnio

O don

 • Ranga
  Aktywny
 1. Masz już kolumny więc możesz się do nich odnieść, co w nich lubisz a czego nie, co byś chciał zmienić, poprawić. Na tej podstawie będzie można lepiej nakierować Cię na wybór. V1 znam i mam swoje zdanie o tych kolumnach, ale nie będę nic sugerował.
 2. Żadne z tych dwóch. BL30 nie jest tak udanym modelem jak większe 40-stki, co nie znaczy że brzmi źle. Kwestia ceny. IQ5 natomiast brzmi ponadprzeciętnie w zakresie średnicy, góry, przestrzeni, potrzebuje jednak ciepłego toru, inaczej brzmi trochę technicznie. Druga sprawa - niestety ale zupełny brak w nich niskich tonów, to takie granie jak z monitorów i to nie tych większych. Z tego co pisałeś - bardziej bym celował w jakieś Tannoy, Castle, Chario, Dynaudio (takie pierwsze skojarzenia).
 3. Jak zrobić za i przeciw w odniesieniu do ceny ? Trzeba przyjąć pewne kryteria wyboru, co jest ważniejsze. O ile się nie mylę, to nie widziałem ani jednego podanego. Wchodząc na forum motoryzacyjne - podajesz 10 modeli i pytasz który lepszy ? Józek, rolnik i handlarz z bazaru wybrałby Żuka zamiast Ferrari bo mu więcej ziemniaków wejdzie na pakę. Czy to znaczy że Żuk jest lepszy od Ferrari i każdy wybrałby Żuka ? W tym chciałem uzyskać waszą pomoc , może ktoś potrafi mi podać najważniejsze różnice i wybrać ? Przechodząc do meritum ARCAM FMJ CDS27 , UPD 411 , DiVA DV 135 i DiVA DV 137 . Pomoże ktoś ? Z góry dziękuję A do czego to ma być ? Ja np bym wybrał ten najtańszy dvd do oglądania filmów, po co przepłacać.
 4. Jeśli aspekt wizualny jest ważny to sam musisz się rozejrzeć, co się podoba a co nie, wkleić linki i coś pomożemy wybrać. A Pylon Pearl 25 na żywo wygląda beznadziejnie, mistrzami stolarki to oni nie są. Chyba że dopłacisz do naturalnej okleiny
 5. Serio nie widzisz, że brakuje podstawowych informacji ? Ja nie wiem co to w ogóle ma być. Czy głośnik do samochodu a może do domu, pasywny czy aktywny. Czy to ma być cały gotowy subwoofer czy jakaś samoróbka.
 6. Dokładnie, kolumny decydują w największym stopniu o dźwięku. Cykanie to się bardziej kojarzy z Altusami albo starymi niemieckimi gratami z lat 90-tych. Rozróżniamy generalnie 2 typy "góry", cykająca to metalowe i pochodne tweetery a takie zmiękczone wydźwięki, csss to domena tych miękkich, tekstylnych/jedwabnych itp.
 7. Z tych wyżej odrzuciłbym Magnata zdecydowanie i STX FS-250N. Bostony OK, Pearl 25 - trochę mało żywy dźwięk ale też nie wybrzydzałbym w tych pieniądzach. Z tanich podłogówek do listy możesz dodać Polk T50. Przeglądałem też niedawno Allegro dla innego kolegi - widziałem że są Tannoy V4 i Polk TSX330T za 1700zł. To dobre okazje jak za nowe kolumny. W tych dwóch modelach będziesz miał efektowny, głęboki basik i dźwięk po cieplejszej stronie. Choć ja też bym wolał używane kolumny, za kilka miesięcy Twoje nówki też będą używkami i stracą na wartości, a tak mógłbyś zmienić w razie czego bez większej straty (gdyby coś nie pasowało w dźwięku). Co do amplitunera to jak masz używany 3490 to warto rozważyć, gra dobrze.
 8. Jak już kupiłeś to nie będziemy obrzydzali zakupu. Mam nadzieję że kupiłeś tanio, używane.
 9. Szukaj na Allegro, Olx. Oczywiście tylko używane w tej kwocie. Powrzucaj linki do tematu tych kolumn, które uznasz za ciekawe i coś pomożemy wybrać.
 10. Używane za 200zł czasem można kupić fajne, ale to takie z lat 80-90 a nie nowsze. Nowe to nie wiem, jakieś monitorki od Voice Kraft co najwyżej by były, tylko to wyrzucanie pieniędzy w błoto...
 11. Opłaca się do kina, choć to sub nie za bardzo do muzyki, ale bardzo mocny.
 12. Przy równoległym połączeniu masz impedancję prawie 8ohm dla sekcji niskotonowej - przy obu oryginalnych głośnikach. Po zastosowaniu zamiennika + mając jeden 15ohm głośnik w jednej kolumnie, może być albo 3,15ohm (połączenie równoległe) albo 19ohm przy szeregowym. Więc o to chyba będą zupełnie różne efektywności dla sekcji niskotonowej w porównaniu do pozostałych sekcji, niż były w oryginale. Mając komplet 4 zamienników 4ohm i łącząc szeregowo otrzymałbyś 8ohm impedancję, a więc minimalnie różną od oryginalnej i to by zapewne grało niemal identycznie. Tu masz schemat do obu typów połączeń:
 13. Jak idziesz prosto do kuriera to ceny są astronomiczne, jak poszukasz w necie to są śmieszne. Zajrzyj na furgonetka.pl, wysyłałem tam niedawno paczkę ponad 30kg i wyszło 28zł. Swoją drogą to pierwsze słyszę, żeby do naprawy wysyłać całą kolumnę a nie same głośniki. Serwisant się zdziwi
 14. Wysyłasz z Afryki ? Kurier kosztuje w jedną stronę ze 20zł Ja polecam firmę Audiofil (albo audio-fil) z Dzierżoniowa - świetny fachowiec i tanio naprawia.
 15. Tani amplituner z dekoderami zagra gorzej niż porządny bez, więc to nie jest taki oczywisty wybór. Onkyo z tamtych lat strach się bać kupić, bardzo awaryjne - nagrzewały się mocno, padały hdmi.