Skocz do zawartości

don

Uczestnik
 • Zawartość

  836
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1

O don

 • Ranga
  Aktywny

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  POL

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. don

  CZARNA LISTA SPRZEDAWCÓW

  Padłem ze śmiechu. Jak można "naprawić" coś i nie sprawdzić przed oddaniem czy działa ? Komedia.
 2. don

  Zestaw stereo

  Kup używane kolumny w tej cenie, na nowe za 1200, w dodatku podłogowe to szkoda pieniędzy.
 3. don

  Pomoc z wyborem wzmacniacza

  Dokładnie, patrz na opinie i komentarze na Allegro, zadzwoń żeby potwierdzić stan i szczegóły. A nawet po samych opisach aukcji można poznać człowieka. Od razu widać że niektórzy sprzedawcy to głąby z pierwszej łapanki, do których za grosz nie można mieć zaufania.
 4. don

  Prośba o ocenę

  Jak nie będziesz robił kina domowego to tylko wzmacniacz stereo.
 5. don

  Subiektywne opinie w doborze kolumn

  To chyba się tyczy Dali Ikon i Opticon, a nie KEF. Te są akurat w dobrej cenie po wejściu nowego modelu Reference. Poprzednika z kolei chyba ta linia R nie miała.
 6. don

  Kolumny do salonu 15.5m2

  Proponuję kupić jakieś sprawdzone używane kolumny w dobrym stanie i cenie, tzw "pewniaki" i posłuchać jakiś czas. Jeśli nie będziesz zadowolony to odsprzedasz bez straty. Takich różnych popularnych modeli jest sporo, na które na pewno znajdziesz chętnego w razie sprzedaży. Zakup nowych to strzał w stopę przy braku znajomości i słuchania czegokolwiek. Takie sprawdzone kolumny podłogowe, nie za wielkie - w różnych budżetach (w zależności od stanu) to np Tannoy M4 lub R2 (ok 1 tys), z trochę droższych (ok 1500) Tannoy R3, Dali 450, Dynaudio Audience 60, Rega Jura, ok 2000-2500 - Klipsch RF62, Infinity Kappa 6.2, Monitor Audio RS6 lub RX6. Wszystkie grają inaczej, w zależności co kto lubi, czy szybki, ostry czy łagodny, ciepły dźwięk czy coś pośrodku. Jeśli nie używki to koniecznie idź na odsłuch. A głupimi danymi technicznymi się nie przejmuj, jedni producenci podają je uczciwie, a inni oszukują (np Magnat czy Heco)
 7. To było normalne że będzie o lata świetlne lepiej od Altusów, choć coś nie czuć euforii w tym opisie. Góra w Klipsch F2 jest dość gładka i czysta, nie jaskrawa jak w niektórych innych Klipsch ale i tak do delikatności to im daleko. Pomijając że barwa jest szczupła i mało wypełniona jak to w Klipsch. Delikatnie na górze czy ciepło to mogą grać np Tannoy M4 albo Dynaudio serii Audience. Ogólnie Klipsch, Dali Ikon albo wszelakie Quadrale to też przeciwieństwo delikatności, nikt nie zwrócił na to uwagi. Jesteś zadowolony, co było do przewidzenia po Altusach, tylko informacyjnie żebyś miał świadomość, to nie są kolumny delikatnie ani ciepło grające, choć na pewno cieplej i łagodniej od skrzeczących Altusów, którymi miałeś wypaczony słuch po latach słuchania
 8. don

  Kolumny podlogowe stereo 20cm do 1500zl

  Mówimy o głośnikach mniej więcej tej samej klasy, to że są różne głośniki, lepsze i gorsze, to rzecz oczywista. Przez moje ręce przeszło wiele kolumn z różnymi głośnikami i z grubsza ta teoria o której pisałem sprawdza się. Mniejszy głośnik to mniejsza bezwładność, szybkość (najczęściej) a większy głośnik ma dół odczuwalnie "obszerniejszy", pomijając już zejście. Trzeba posłuchać i wyrobić sobie własną opinię, jaki dół się nam podoba. Moim zdaniem do wielkości 20cm - lepiej jednak większy głośnik, niż kilka mniejszych. Magnat Quantum 677 ma dwa głośniki basowe, nie 3 i z pewnością nie da rady tym 2002. Bas to jedyna dobra rzecz w tych tanich Magnatach. Może przebić za to 2x 20cm z Kody 806. Magnaty trochę przebije z kolei Klipsch albo Paradigm. Zawsze można wyszukać jakieś wyjątki.
 9. don

  Kolumny podlogowe stereo 20cm do 1500zl

  Tylko ta równa powierzchnia w przypadku większej ilości mniejszych głośników, nie do końca równoważy głębokość ani moc basu. 2x 20 to nie to samo co 3x 17, czuć i słychać różną charakterystykę dołu takich kolumn. 1x 20cm z tych Jamo jest łatwe do przeskoczenia.
 10. don

  Kolumny podłogowe ? ALtus

  A może estradówki ? Wybór już od 500zł i głośne jak Zeus. Najlepiej żeby miały ze 3 głośniki lub więcej, wtedy będziesz miał spokojne sumienie, bez wątpliwości o trafnym wyborze. Myślę że to byłoby idealne rozwiązanie dla Ciebie.
 11. don

  Kino domowe do sypialni

  W tej cenie tylko używany zestaw. Kupisz zadbany, który jako nowy kosztował 2-3x tyle - a to już jakąś jakość będzie miało. Z nowych kupisz coś, co zaraz odsprzedasz i stracisz tylko pieniądze
 12. Ok, czyli to kolega chyba pisał również na Audiostereo. Opinie użytkowników, którzy mieli styczność z R i M temu jednak przeczą. Ja również miałem dłuższy czas R3 a wcześniej M4, M3, M2, do dziś trzymam M2.5, mój kolega z kolei ma R2. Tamta "opinia" to tylko ogólnikowe zdanie od sprzedawcy a im nigdy do końca nie można ufać, dlatego proponuję dalej nie rozgłaszać opinii tego pana ze sklepu, bo ewidentnie mija się z prawdą, albo po prostu świadomie wtedy puścił ściemę klientowi aby nakierować na coś innego, co mu się bardziej opłacało sprzedać - jak to najczęściej w takich przypadkach bywa. Tak, wiem że to Anglia a nie Polska, ale jednak też trzeba mieć rezerwę W tych 13m podejrzewam, że lepszy bas uzyskałby z RP25. Kiedyś słuchałem RF52 w takim pomieszczeniu i miały zadziwiający bas. W 13m z RP280 nie ma możliwości aby było coś innego oprócz ściany dźwięku, ze zlewającym się basem i pewnie całą resztą.
 13. don

  Kolumny podłogowe ? ALtus

  Skoro masz tak małe wymagania do jakości dźwięku i moc odpowiednia, to kupuj. Proponowałbym jednak popatrzeć za używanymi. Szczerze mówiąc to nawet w ciemno na chybił trafił w cenie 600-1000zł kupisz lepiej grające o przynajmniej klasę. Byle możliwości na basie były odpowiednie, czyli odpowiednio duże kolumny.
 14. 100% kolumn ma impedancję zmieniającą się (to nie jest stała wartość, nawet jeśli jest w danych np 8ohm) z czego 90% ma ją w przedziale 4-8 ohm. W Yamahach będzie grało zarówno pod jednym ustawieniem jak i drugim. Zmieniało się jakąś kombinacją klawiszy, popatrz w instrukcji. Zaciski A / B nie mają znaczenia.
 15. don

  Kolumny podlogowe stereo 20cm do 1500zl

  Drożność nie ma NAJMNIEJSZEGO znaczenia dla jakości dźwięku ani mocy, liczy się konstrukcja jako całość. Pisząc o Voice Kraft i nowych glośnikach / zwrotnicach Tonsila - to taki tuning nowego Trabanta z silnikiem od Fiata 125p, nie zrobi z niego BMW
×