Skocz do zawartości

Klipsch F3 + Onkyo TX-SR607


kamil1114

Recommended Posts

Witam

Parę miesięcy temu kupiłem wzmacniacz Onkyo TX-SR607 i do tego 2 kolumny Klipsch Synergy F3. Gratis dostałem jeszcze głośnik centralny i dwa głośniki tylne. Kolumny przednie podłączyłem kablem idącym po ziemi (kabel bardzo dobrej jakości , gruby)
Tydzień temu stwierdziłem ,że podłączę resztę głośników w celu uzyskania dźwięku przestrzennego. Kable od głośnika centralnego i dwóch tylnych mam w ścianie (najtańsze kable , słabej jakości , takie mi deweloper wbudował w ścianę).

Dwie kolumny przednie grają naprawdę bardzo dobrze , ale gdy tylko przełączę wzmacniacz na 5.0 , żeby grały wszystkie kolumny ,to dźwięk w kolumnach przednich jest znacznie gorszy , a i reszta głośników (centralny i tylne) grają bardzo cicho i jakość dźwięku mnie nie zadowala. Czym to może być spowodowane ? Może tymi słabymi kablami , które są w ścianie , miałby one aż taki wpływ na jakość dźwięku ? Czy może te głośniki tylne i centralny są dużo gorzej wykonane , albo wzmacniacz ma za małą moc ?

Proszę o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to czy kalibrowałeś czy nie, tylko kalibracja jest niewłaściwa
wprowadź ręczne poprawki - zwłaszcza w zakresie odległości kanałów (dla frontó najlepiej je zrównać jeśli siedzisz w miarę po środku kolumn, mimo że amplituner może je inaczej ustawić)
spróbuj wyłączyć też na próbę audyssey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...