Skocz do zawartości

PROBLEM z głośnikami/kartą dźwiękową.


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu słyszę takie dźwięki: " -> SKRZECZENIE I INNE DZIWNE DŹWIĘKI <- " w moich głośnikach. Pojawiają się one, gdy piszę na klawiaturze, ruszam myszkom; scrolluję strony i w różnych innych sytuacjach. Lecz gdy komputer jest pozostawiony dla "samego siebie" i nikt przy nim nic nie robi, a muzyka leci w głośnikach to skrzeczenia nie słychać tylko czasem coś "brzęknie", co także jest denerwujące. Ostatnio zakupiłam nową kartę dźwiękową: ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 Audio Card, więc tym bardziej jestem wkurzona, że występują takie niechciane dźwięki, bo wydałam trochę kasy... Słyszę, że dźwięk jest lepszy, ale niestety tego "skrzeczenia" usunąć nie zdołałam. Czy wiecie co może być tego przyczyną? I jak się tego pozbyć?

Proszę o szybką odpowiedź.

Może dodam jeszcze, że muzykę odtwarzam w iTunes. Gdy np. oglądam filmiki na YT to tego problemu nie ma... Gdy odtwarzam muzykę w Songbird też wszystko jest ok.

[20:12] Właśnie coś "odkryłam" nawet gdy włączam iTunes to skrzeczenie się pojawia... nawet muzyka przez niego nie leci, tylko po prostu program się włącza i skrzeczy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym iTunes'em to trochę mnie zaskoczyłaś... samo "skrzeczenie" czy pojawiające się trzaski na komputerze mogą się zdarzać niestety... sam to obserwuję na karcie CREATIVE X-Fi 5.1 USB, mimo tego, że jest zewnętrzna po USB i tak idzie cała masa zakłóceń. Niestety nie ma na to rady za bardzo (można ewentualnie spróbować dać jakąś blachę na wierzch i spód karty, ale tak, żeby był przepływ powietrza, powinna zahamować chociaż część tego syfu), jeśli to wina hardware'u, ale skoro mówisz, że to się dzieje tylko na iTunes'ie, to szczerze powiem, że nie wiem dlaczego icon_confused.gif

Masz jeszcze wolne sloty PCI-E??? Spróbuj oddalić ją od karty graficznej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...