Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Majczel

Problem ze wzmacniaczem

Recommended Posts

Witam. Mam niestety problem ze wzmacniaczem. Zaczęła mi przerywać prawa kolumna. Problem leży na "drodze" między wzmacniaczem, a kolumnami. Słucham muzyki, a tu nagle z lewej kolumny zamiast muzyki, zaczęło przerywać i wydobywały się buczenia i trzaski.; Odłączyłem wszystko i podłączyłem na nowo i było wszystko ok, więc myślałem, że coś się poluzowało. Następnego dnia problem powrócił. Raz jest wszystko w porządku, raz zaczyna odstawiać cyrki. Dzisiaj z kolei problemy występują prawą kolumną. Problem z lewą kolumną był i na AUX, CD czy AV. Zostawiłem kable w wzmacniaczu tak jak są i zamieniłem kolejność w kolumnach i wtedy zamiast buczenia z lewej kolumny, zrobiło się to w prawej, a lewa grała tak jak powinna. Wina również nie stoi po stronie źródła. Wydaje mi się, że to nie potencjometr głośności, bo jak wszystko grało dobrze to brałem szybciej i wolniej większą głośność i żadnych trzasków nie słyszałem. Co może być przyczyną? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może przedwzmacniacz szwankuje, ja podobnie miałem w leciwych wzmacniaczach. Jak masz funkcję CD DIRECT to włącz i zobacz czy pomaga, u mnie w Yamaszce AX500 czysto gra tylko i wyłącznie na CD DIRECT, w każdej innej opcji występuje taki problem jak u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam funkcje Direct. Jak jest wyłączona to bez muzyki wyraźnie szumi, a włączona funkcja minimalizuje szumy. Kable to Procab LS 25. Właśnie wyłączyłem z podejrzanych kable, bo nawet po zmianie kolejności z L wzmak z L kolumna na R kolumna to było to samo, a R wzmak i L kolumna było w porządku. Przed zmianą kabla nawalał lewy głośnik, po zmianie podłączenia prawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×