Skocz do zawartości

NAD 3240PE problemy


Lukas_P

Recommended Posts

Udało mi się 'szczęśliwie-nieszczęśliwie' nabyć wzmacniacz NAD 3240PE wraz z tunerem 4150 komplecik (w sygnaturze) w porównaniu z mniejszym i nowszym NADem 302 gra cudownie więc nie chcę się go pozbywać ale niestety posiada on dwie zmniejszający radość wady:

1. Soft Clipping nie działa prawidłowo, gdy jest włączony, prawy kanał gra znacznie ciszej i nieco burczy. Gdy SC jest wyłączone zaburzenia dźwięku nie wystepują
2. Selektor kolumn bardzo ciężko jest ustawić tak aby kolumny grały prawidłowo, bez względu na pozycję (A; B; A+B) jedna ze stron (czasem lewa czasem prawa czasem obie) gra ciszej albo z mniejszą dynamiką i czystością i trzeba się mocno nakombinować przy ustawianiu selektora aby kolumny grały dobrze. Jest to denerwujące bo niestety często muszę wyłączać kolumny i słuchać tylko na słuchawkach

Jeżeli chodzi o SC to mi na nim nie zależy więc jeśli to nic znaczącego to sobie odpuszczę, co do selektora to chciałbym się dowiedzieć czy wystarczy go przeczyścić jakimś środkiem czy to grubsza sprawa.

Jeśli to coś poważniejszego to proszę o namiary dobrego elektronika który doprowadzi NADa do właściwego stanu bez utraty walorów dźwiękowych (najlepiej Olsztyn i okolice, ewentualnie okolice Ostrołęki). A może znacie kogoś kto dobrze i w rozsądnej cenie potrafiłby kompletnie odrestaurować NADa, tak na przyszłość icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...