Skocz do zawartości

WZMACNIACZ Do Kef


edrju

Recommended Posts

Witam ! Niedługo będę właścicielem kolumn KEF C7. W tej chwili posiadam amplituner Pioneer VSX-516. Mój pokój to 16 metrów. Słucham różnej muzy Chillout, Sade Faitlless, Schiller, Julia Marcell. Następnym krokiem będzie zakup jakiegoś lepszego piecyka. Dlatego moje pytanie brzmi co najlepiej będzie współgrało z Kefami. Na sprzęt przeznaczam 1000 zł. Czy lepiej kupić coś nowego w tej cenie np Denona Pma 510 lub coś używanego. Proszę o propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tych kolumn ze swoim amplitunerem? Jeśli nie , to posłuchaj. Zorientujesz się jak to gra, czego Ci w tym brzmieniu ew. brakuje, co chciałbyś poprawić. I wówczas napisz. Będzie to o wiele bardziej dla Ciebie pożyteczne, niż to, że ktoś kierując się tylko własnym gustem napisze Ci: "kup wzmacniacz Xxx, bo pasuje do tych kolumn". Ale Tobie on może nie pasować. Co Ci się podobało w brzmieniu tych KEFów, że je wybrałeś? Z czego słuchasz muzyki (jakie źródło dźwięku)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny te odsłuchiwałem w sklepie w pokoju przygotowanym specjalnie do odsłuchu, około 15 metrów tzn. był prawie identyczny jak mój pokój. Oprócz tych kolumn odsłuchiwałem Tannoy Mercury V4, Monitor Audio MA4 i KEF C7 wydawały mi się najlepsze brzmieniowo tj. w miarę dobra szczegółowość, wyrażna góra , wystarczający bas. W tej chwili taj jak pisałem będę słuchał na Ampli Pioneer VSX-516, wiem że jest on słaby, dlatego moje pytanie było kierowane do profesjonalistów jaki najlepiej wzmacniacz zakupić do tych kolumn aby je w pełni wykorzystać do moich preferencji muzycznych. Oczywiście po odsłuchu na swoim ampli napisze czego mi brakuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja grałem do tej pory na KEFach, ale iq90. Do tego z Denonem. Mi się podobało. Jeśli lubisz szczegółowość, analityczność to zestaw będzie w sam raz. Jeśli oczekujesz ciepła i mięsa w dźwięku, rozciągniętego basu, to z tym może być problem. W każdym razie warto spróbować KEFy, chociażby za b. dobrą górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć ja grałem do tej pory na KEFach, ale iq90. Do tego z Denonem. Mi się podobało. Jeśli lubisz szczegółowość, analityczność to zestaw będzie w sam raz. Jeśli oczekujesz ciepła i mięsa w dźwięku, rozciągniętego basu, to z tym może być problem. W każdym razie warto spróbować KEFy, chociażby za b. dobrą górę.



A z jakim Denonem grałeś? Bo zastanawiam się pomiędzy Denonem PMA 510 lub 710, albo jakimś Nad-em.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A z jakim Denonem grałeś? Bo zastanawiam się pomiędzy Denonem PMA 510 lub 710, albo jakimś Nad-em.



1500AE i niżej, przynajmniej ze wzmacniaczem bym nie schodził. Jeśli lubisz szczegółowość, to się spodoba. W kameralnej muzyce brzmiało to zestawienie super, ale np. cięższego rocka czasami trudno było dłużej słuchać. Wszystko zależało tez od jakości płyt. W każdym razie wysokie tony w KEF są bardzo chwalone i po ich odsłuchu dla nich je wybrałem. W sumie trochę żal mi się z nimi było rozstawać. Warto też podobno sprawdzić KEFy z CA 840.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA-510 i 710 to takie sobie wzmacniacze, 1500 nieco lepszy, ale tez nic szczególnego. CA-840A na pewno lepszy, ale i droższy. Nie twierdzę jednak, że najlepszy w tej cenie, bo tak nie jest. Z KEFami można spróbować. Poza tym jak pisałem w pierwszym poście, posłuchaj jeszcze ze swoim amplitunerem, opisz brzmienie, zastanów się czego Ci w dźwięku brakuje. I wówczas znów napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zdecydowałem, że nie będę brał Denona, tylko pójdę w NAD-a, tylko nie wiem, którego wybrać NAD C 320 czy NAD C316 ? Przy kolumnach zostanę tj. KEF C7. Oczywiście będą odsłuchiwał jeszcze kolumny, które wcześniej podałem, ale chce to zrobić już ze swoim wzmacniaczem bo w salonie, którym mam wybierać kolumny nie mają takich wzmaków, a tylko model wyższy tj. NAD C 326, ale słyszałem, że jest duża różnica pomiędzy 316 a 326
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no i co wybrałeś ?



Dzisiaj odsłuchiwałem Nad 316 wraz z Monitor Audio MR4 i KEF C7. KEF C7 zagrały bardzo dobrze średnicą i wysokimi zwłaszcza przy odsłuchu wokalu Sade, Julia Marcell reszte odsłuchiwanych płyt Pink Floyd, ATB, Faithless zagrały bardzo szczegółowo. Jednak basów wszędzie było najmniej, ale ilość ta jak dla mnie była wystarczajaca. Natomiast Monitor Audio zagrały bardzo zrównoważenie we wszystkich zakresach, napewno w porównaniu z KEF średnica była cofnieta i mniej szczegółowa. Jednak bas był zdecydowanie lepszy niz w KEF. Monitor Audio grają bardziej cieplejszymi dzwiękami.

Także zakupiłem NAD 316 podłaczyłem do moich starych kolumn Tonsil i od razu odczułem zdecydowaną różnice do poprzednio posiadanego amplitunera KD Pioneer zwłaszcza w szczegółowości. Kolumny planuje zakupić w przyszłym miesiącu na razie zastanawiam sie jakie. Po zakupie opisze wrażenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...