Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maxiak1

gramofon, pauza - może głupie pytanie

Recommended Posts

witam!
chcę kupić gramofon i mam pytanie które może wydać się głupie. otóż powiedzmy że mamy gramofon półautomatyczny z dźwigienką do podnoszenia i kładzenia ramienia na płycie. czy jeśli w trakcie odtwarzania użyjemy tej dźwigienki aby unieśc ramię to czy zadziała to jako pauza?? (czyli odtwarzanie zostanie wstrzymane, a potem znów odłożymy je na płytę, korzystając z dźwigienki to odtwarzanie zostanie wznowione w tym samym momencie w którym zostało wstrzymane)???
czy tak działa też funkcja lift/cueing w gramofonach automatycznych??
dzięki za odpowiedzi

W półautomacie zadziała tak jak piszesz, chyba że się ramię nieco przesunie icon_wink.gif - wtedy zacznie chwilkę wcześniej lub później icon_smile.gif
O precyzji automatów w tym zakresie nie wiem wiele.

Jeśli podniesiesz ramię przy pomocy dźwigni w trakcie gry, płyta oczywiście przestanie grać, ale dalej się kręci na talerzu. Oczywiście nigdy nie uzyskasz takiej precyzji jak w CD, ale jeśli opuścisz ramię po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach, płyta powinna zacząć grać w praktycznie tym samym miejscu.

Jeśli podniesiesz dźwignię za mocno, podrywając ramię do góry, to może podskoczyć na prowadnicy i wtedy oczywiście nie zacznie grać w tym samym miejscu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować