Skocz do zawartości

diora Ws704 + altus 200, potrzebuje porady


cheniu

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy i potrzebuję cierpliwych rozmówców icon_smile.gif

Mam taki zestaw jak w tytule Diora WS704 wszystkie klocki oprócz CD i nówki altusy 200.

Moj problem polega na tym że chcę zamienić diorę na coś nowszego a nie bardzo orientuje się w szczegółach takiej operacji.
Myślałem żeby kupić amplituner kina domowego i podłączyć altusy na przód, coś małego po kątach z tyłu i ewentualnie jakis sub ale większość amplitunerów 5.1 jest na 6omów a altusy na 8. A jeżeli już mają opcję na 8 omów to na kanał max 55W a to chyba na altusy za mało...

Kombinuje tak bo szkoda mi sprzedawać nowe kolumny za pół ceny...
Prostym wyjściem będzie kupić amplituner Stereo ale chciałem wejśc w przestrzenny wymiar dźwięku icon_smile.gif

Jeżeli możecie mi coś doradzić to bym prosił tylko nie bluzgajcie bo jestem niewinny niewiedzy icon_smile.gif

Pozdrawiam
Michał



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zapytałeś tu przed kupieniem tych Altusów.
Do amplitunera 6ohm można śmiało podłaczyć kolumny 8ohm. Natomiast trzeba by uważać z 4 ohmowymi.
Jeśli chciałbyś słuchać w stereo, to ja na początek raczej zostawiłbym Diorę, to całkiem fajny wzmacniacz.
Amplituner 5.1 jest do oglądania filmów, ew. koncertów. Amplituner stereo jest dużo lepszy jakościowo, jeśli chodzi o brzmienie a wzmacniacz stereo na ogół najlepszy. Mówimy tu o takiej samej cenie za element. Ampli 5.1 musi być sporo droższy (powiedzmy 3-5 razy) od wzmacnacza, by uzyskać podobną jakość brzmienia.
Zresztą chyba w co trzecim wątku na tym forum podobne tematy są wałkowane, więc teraz już jesteś winny niewiedzy... icon_wink.gif
Poczytaj trochę, na pewno Ci nie zaszkodzi.
I jak większość tu pytających nie napisałeś jakiej wielkości masz pokój, jakiej muzyki słuchasz, co Ci się podoba a co nie podoba w dotychczasowym zestawie, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na... (tu musisz zadecydować na co, stereo i kino to jednak nie to samo, zresztą poczytaj).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą diorę od nowości i juz chciałbym stos sprzętu trochę skompresować w jeden mniejszy klocek no a poza tym ile można, znudziła mi się.
Narazie mam pokój ok 25m2 ale w niedalekiej przyszłości będzie to wszystko stało w salonie ok.40m2.
Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to słucham Rocka ale chcę w połowie swój sprzęt wykorzystywać właśnie do oglądania filmów.
Na amplituner moge wydać ok 1200 zł

Da radę coś za te pieniądze kupić pod te altusy ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Altusy, to moim zdaniem szkoda coś kupować jeśli ta Diora jeszcze gra. Może się okazać, że z bardziej rozdzielczym wzmacniaczem/amplitunerem system pokaże wiecej wad Altusów, może zrobić się przejrzyściej ale mniej przyjemnie. Chodzi oczywiście o sprzęt stereo.
Kino domowe, to trochę inna bajka i nie ten dział. Zapytaj raczej tu http://forum.audio.com.pl/Kino-Domowe-f1.html
albo poproś moderatora o przeniesienie wątku (przycisk: !Zgłoś).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...