Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do radia i PS3?


Wazyl

Recommended Posts

Witam Panowie,

jestem na etapie kupna sprzętu grającego, który chciałbym wykorzystywać głównie do słuchania muzyki (radio 70%, mp3 30%) i PS3. Słucham głównie szeroko pojętej muzyki gitarowej - rock, blues.

Mój dylemat jest następujący: byłem prawie zdecydowany na zestaw H/K AVR 255 + 2x JBL Northridge E20 + sub. Naczytałem się jednak sporo o tym, że amplitunery nie zagrają nigdy tak dobrze jak wzmacniacze stereo, nawet tańsze.

W zasadzie nie potrzebuję 5.1, w zupełności wystarczy mi zestaw 2 satelitki + subwoofer - rzadko oglądam filmy, a jak już, to w stereo też przecież słychać, co się dzieje icon_wink.gif Zresztą nie mam obecnie warunków na rozłożenie takiego sprzętu. Dopuszczam możliwość rozbudowy do 5.1, ale nie wcześniej niż za kilka lat, więc nie wiem czy jest się czym przejmować.

Z drugiej strony, lubię sobie od czasu do czasu pograć na PS3, które chciałbym podłączyć do zestawu.

Co zatem powinienem kupić, żeby nie utopić kasy w niepotrzebnych gadżetach?

Podsumowując co potrzebuję:
- wbudowane radio
- możliwość podłączenia PS3 (HDMI, wejście optyczne)
- dobra jakość stereo
- głośniki do zestawu

Mój budżet jest dość elastyczny, ale chciałbym zmieścić się w 3000 zł z głośnikami.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak ogólnie i tu uwagi.
Albo stereo albo kino domowe, to raczej pogodzić się nie daje. Kupując wzmacniacz stereo raczej w prosty sposób nie rozbudujesz go do KD.
Dla jasności, jest to rozbudowa "ilościowa" a nie "jakościowa" (na ogół). Jeśli kupisz motocykl do wyścigów na torze nie rozbudujesz go by był crossowy.
Kupując wzmacniacz stereo i tuner, będziesz miał raczej lepszą jakośc brzmienia niż z amplitunera stereo.
Po co Ci satelitki plus subwoofer? Lepiej kupić dobre kolumny standowe (podstawkowe) lub podłogowe. Sub raczej lepiej sprawdza się w kinie. W stereo nieszczególnie.
Jeśli musi być podłączone optycznie i HDMI, to trzeba szukać raczej amplitunera do KD a te jak wiadomo w stereo średnio sobie radzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Raczej nie chcę kupować osobno wzmacniacza + tuner (nie potrzebuję kolejnego pudła w pokoju icon_wink.gif ). Na chwilę obecną zastanawiam się nad ampem stereo H/K 3490.

Pytanie - jakie kolumny podstawkowe do niego dobrać, żeby zagrało to sensownie i żebym zmieścił się w budżecie?

Zakładam, że przez większość czasu nie będę specjalnie "rozkręcał" głośności zestawu, więc chciałbym słyszeć wszystkie detale już przy cicho-średnich ustawieniach głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...