Skocz do zawartości

Akg,Sennheiser czy jbl


Recommended Posts

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem słuchawek do komputera (dźwiękówka X-FI).
Będą służyły do muzyki i gier bez filmów.
Mam dylemat pomiędzy:

-Sennheiser hd 555
-Akg k141 studio
-Jbl reference 420
Zależy mi głównie na tym aby mogły grać jednocześnie bardzo głośno i bez zniekształceń,
gdyż lubię słuchać głośno ale nie chce psuć słuchu.
Poza tym cenie sobie dobrą scenę, szczegóły i silny dół.
pzdr.

ps.Zaznaczam że raczej nie będę miał możliwości odsłuchu więc pytam tych co ich słuchali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają dobrze wytłumione zniekształcenia,bez prze ostrzonych barw, bez buczącego nie przyjemnego basu, nie wpadają w rezonans to granie głośno nie będzie szkodziło słuchowi tak jak na innym sprzęcie.Biorąc pod uwagę że to słuchawki to dla mnie jest to podstawa(słuchawki są bardziej nie bezpieczne dla słuchu niż głośniki)a lubię grać głośno więc pytam osłuchanych, które z moich wymienionych faworyzujących modeli spełnią najbardziej te oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak mają dobrze wytłumione zniekształcenia,bez prze ostrzonych barw, bez buczącego nie przyjemnego basu, nie wpadają w rezonans to granie głośno nie będzie szkodziło słuchowi tak jak na innym sprzęcie.


Słuchajac glosno zawsze szkodzisz sluchowi i nie wazne jakie masz sluchawki i za ile. Nawet jakbys mial sluchawki za 2tys i by nie emitowaly zadnych zniekształecen, słuchanie głosno = uszkadzanie słuchu i tyle. Nic na to nie poradzisz. Myslisz ze dla ucha to robi roznice czy ty glosno sluchasz muzyki niewyraźnie czy wyraźnie. Roznice robi to tylko dla ciebie, a ucho i tak dostaje swoje szkodliwe decybele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra niech ci będzie, tak wyczytałem na jakiejś stronie o słuchawkach ,że dobre słuchawki powinny spełniać odpowiednie normy jakościowe aby były mniej szkodliwe na słuch,gdyż słuchawki jak już mówiłem (też wyczytałem na tej stronie)są bardziej szkodliwe dla słuchu od głośników.Chciałbym tylko aby ktoś kto jest osłuchany polecił mi jakiś model w cenie ok.500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...