Skocz do zawartości
Galussoo

Kino domowe - jaki zestaw?

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Troche zielony jestem w tym temacie - wiec dlatego mam pytanie...jaki zestaw do TV 3D Panasonic TX-P50VT20EA do niego podpiety PS3, laptop i dysk sieciowy z filmami i muzyka...wiec zestaw ma sluzyc do naglosnienia filmow a takze do sluchania czasem muzyki.....
Cena do ok 4.000 pln.
a tu link jak wyglada mniej wiecej pokój:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphoto...156128264_n.jpg

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie icon_wink.gif))

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie icon_wink.gif))[/quote]
Przylaczam sie do tematu,gdyz rownież jestem zielony wtych sprawach,co do kino domowe.A ja mam takie pytanie do kino domowejaki i co do jakiego sprzetu co do kina domowego,mam tv sony3d,komputer ntt,dysk twardy,sieciowka ,dysk sieciowy z filmami i muzyka,ma słuzyc do filmow i muzyki equalizer,basy,trebles itp..Patrzylem w internecie przez allegro iskapiec,swistak wypatrzylem marantza,panasonic,yamaha,onkyo ktopry lepszy?do tego by podłaczyc muzyka z komputera,laptopa z winamp,z telewizora sony 3d itp., zinnych zrodel,kolumny,glosniki ztuba itp.
Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!

@ Galussoo
Z rysunku wynika że kolumny będą stały z boku telewizora, a wydzielone miejsce w pokoju na sprzęt nie jest zbyt wielkie. Wysokość pomieszczenia standardowa ?

A jaka jest standardowa wysokość pokoju?

Przyjrzałem się schematowi Twojego pokoju, jest dużo wolnych rogów, więc warto wziąć kino domowe z takimi stojącymi kolumnami. Masz budżet na wypasione siedmiogłośnikowe kino domowe,

Hmmm nie wiem czy standard ale wysokosc sufitu 2,85 metra icon_smile.gif no nie wiem czy mala przestarzen...od tv do naprzeciwleglej sciany ok 5 metrow i prawie 5 metrow szeroskosci...nie wliczasm czesci kuchennej icon_smile.gif

Wyspa niejako wpłynie na akustykę i ograniczy trochę miejsce odsłuchowe, skupi bardziej dźwięk. Wysokość 2,85m to trochę ponad standard, czyli w sumie spora kubatura pomieszczenia.
Nie wiem jaki dokładniej % muzyki ale celowałbym w duże podłogówki, ewentualnie w ciut mniejsze + subwoofer, który potrafi zagrać również w muzyce (przy większych frontach byłby wykorzystywany tylko do filmów). Jednak w 4 tys. będzie o to trudno.

Cytat

Przyjrzałem się schematowi Twojego pokoju, jest dużo wolnych rogów, więc warto wziąć kino domowe z takimi stojącymi kolumnami. Masz budżet na wypasione siedmiogłośnikowe kino domowe, , to jest model z przełomu 11/12 roku

Widzę, że lubujesz się w zabawkach icon_wink.gif
A wiesz że istnieją normalne kolumny ? Tzn nie tego typu "wypasione" patyczaki, które bez subwoofera do niczego się nie nadają.
Jeszcze za 1-1,5 tys. to bym zrozumiał, że można takie plastiki wybrać, gdy trzeba pójść na kompromis cenowy, ale na to coś za 3 tys. to chyba tylko Kowalski się nabierze w Media Markt icon_eek.gif

Muzyka 40% - kino 60%
muzyka - Pop, Hip-hop, R'N'B

Zaczynam sie zastanawiac nad takim zestawem: Harman AVR156 + JBL LOFT 50 + 30 + 20 + 150P lub z ONKYO TX-NR609
co o tym sadzicie??

To jest seria niżej od JBL E/ES a jak te grają, to lepiej przemilczeć. JBL królują na takim jednym forum, z wiadomego powodu. icon_wink.gif

Don troche poczytalem i posluchalem Ciebie....i teraz zestawienie moje wyglada tak:

ampli: HHarman AVR156 / 255 tylko one chyba nie maja 3d wiec 265 ma 3d lub z ONKYO TX-NR609 lub Marantz 1602??? -

a do tego glosniki - albo Quadral Quintas 5000 / 6000 lub Roth Oli 30 / 40 ewentualnie bo kobieta sie napalila na biale Jamo s606.

Co sadzicie??

Cytat

Wyspa niejako wpłynie na akustykę i ograniczy trochę miejsce odsłuchowe, skupi bardziej dźwięk. Wysokość 2,85m to trochę ponad standard, czyli w sumie spora kubatura pomieszczenia.
Nie wiem jaki dokładniej % muzyki ale celowałbym w duże podłogówki, ewentualnie w ciut mniejsze + subwoofer, który potrafi zagrać również w muzyce (przy większych frontach byłby wykorzystywany tylko do filmów). Jednak w 4 tys. będzie o to trudno.

Cytat

Przyjrzałem się schematowi Twojego pokoju, jest dużo wolnych rogów, więc warto wziąć kino domowe z takimi stojącymi kolumnami. Masz budżet na wypasione siedmiogłośnikowe kino domowe,

Widzę, że lubujesz się w zabawkach icon_wink.gif
A wiesz że istnieją normalne kolumny ? Tzn nie tego typu "wypasione" patyczaki, które bez subwoofera do niczego się nie nadają.
Jeszcze za 1-1,5 tys. to bym zrozumiał, że można takie plastiki wybrać, gdy trzeba pójść na kompromis cenowy, ale na to coś za 3 tys. to chyba tylko Kowalski się nabierze w Media Markt icon_eek.gif

Na tą kasę to te "plastiki", czyli lg-hx996ts, to jest bardzo dobry sprzęt.

cytuję jeszcze raz mój ulubiony fragment:
"Wyspa niejako wpłynie na akustykę i ograniczy trochę miejsce odsłuchowe" - skąd ty się urwałeś? xD !!!! chyba za dużo naoglądałeś się Wojewódzkiego xD.

Właśnie niezależnie "jaka kasa", to Ty i tak zawsze polecasz plastiki od LG, droższe lub tańsze . Rozumiem że masz taki zestaw ale na tym się świat nie kończy icon_rolleyes.gif

Cytat

Właśnie niezależnie "jaka kasa", to Ty i tak zawsze polecasz plastiki od LG, droższe lub tańsze . Rozumiem że masz taki zestaw ale na tym się świat nie kończy icon_rolleyes.gif

Wiem co dobre, to jest moja opinia. Nie musisz się ze mną zgadzać, masz inną to możesz się z nami podzielić. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam nic przeciwko. Skoro znam te produkty LG i je używałem to mogę wyrazić swoje zdanie.

Witam witam! troche mnie nie bylo - wakacje ;/ a przez to budzet na kolumny uciekl...teraz lekko naprawiony wiec wracam do gry o wybor sprzetu icon_smile.gif
Co do tych LG -nie dziekuje... icon_mrgreen.gif

mialemn troche czasu do zastanowienia...
wiec ampli to najprawdopodobniej bedzie - HK avr 165.....chyba ze moze inny model lub ktos podrzuci cos ciekawego z Denona...moze Yamahy
Kolumny....nadal dla mnie krolują w wyborze Roth Oli...ale czy w zestawie w okolicach 4000 sie wyrobie?????????
czytam troche jeszcze o:
- Wharfedale - np.Obsidian 600, Vrdus 300 power
- Quardal Quintas - np.6000 i 5000
- Dali
- Heco - np.Victa II 601
- Klipsch - np.F10, F30
- Boston coustics - A250/A23/A225
- Monitor Audio - MR6 , MR4
- Taga
- Koda
- JAmo - np.S606 , Nortridge pack 5.0

Cytat

Witam witam! troche mnie nie bylo - wakacje ;/ a przez to budzet na kolumny uciekl...

To z jakim obecnie wkraczasz do akcji ? Zestaw amplituner + kolumny 5.1 ?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się