Skocz do zawartości

Yamaha BD-S671B, RX-V671B, NS-F150/NS-P150


RavenWMG

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum. icon_smile.gif

To mój pierwszy post więc z góry przepraszam, jeśli gdzieś popełnię błąd. W temacie kina jestem początkującym użytkownikiem.

Chciałbym aby moim pierwszym zestawem kina domowego był poniższy komplet. W jednym ze sklepów w Trójmieście komplet jest do kupienia za 4500 PLN.

Amplituner: Yamaha RX-V671B

Blue Ray: Yamaha BD-S671B

Nagłośnienie Yamaha NS-F150 oraz Yamaha NS-P150

Czy taka konfiguracja sprzętu jest dobra? Wiem, że to modele zeszłoroczne, ale jednocześnie są tańsze niż zestawy tegoroczne.

Sprzęt byłby wykorzystywany w układzie 40% muzyka, 30% film, 30% konsola.

Mam jednak kilka obaw związanych z układem takiego zestawu w pomieszczeniu. Główne moje pytanie brzmi, czy kolumney wolnostojące moga być oddalone od siebie o ok 4 metry?

Do tego w jaki sposób należałoby ustawić głośniki, aby efekt był najlepszy?

Pokój ma 22 metry kwadratowe z lewej strony ograniczone oknami balkonowymi, zaś z prawe strony nie ma ściany (przejście do kuchni o szerokości 4 metrów).

Poniżej załączam rzuty na pomieszczenie. (Sorry za pasek z nazwą firmy)






Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę układ pomieszczenia, raczej nie widzę problemów z ustawieniem. Kolumny spokojnie mogą stać w odległości 4m. Kolumny efektowe natomiast proponowałbym postawić na podstawach o wysokości takiej, aby kopółka wysokotonowa kolumny efektowej była na równej wysokości jak kopółka kolumn przednich (oczywiście spokojnie z drobnymi odstępstwami). Wszystkie nowoczsne amplitunery mają wbudowane systemy automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia, które w dużej części są w stanie zniwelować problemy instalacji kolumn i akustyki pomieszczenia.
Wybór elektorniki jest ok, natomiast zdecydowanie odradzałbym wybrany przez Ciebie zestaw kolumn. W kinie domowym jeszcze zagrają, przy muzyce niestety będziesz czuł duży niedosyt.
Proponowałbym pozpostać przy elektronice Yamaha (może jednak nowe modele ??), ewentualnie Harman Kardon (AVR260 / BDT30) natomiast zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw kolumn Wharfedale Diamond 10.6/10.1/10.CS, Jamo C405 HCS3 (nie pomyl z S606 HCS3, bo to zupełnie inna seria kolumn), Kef C5/C1/C6LCR.

Zapraszam na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnej konfiguracji, idealnie dobranej pod Twój gust.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mój problem polega na tym, że w temacie audio jestem początkującym. I dopiero się wszystkie uczę. Jednak z nagłośnienia Yamahy raczej zrezygnowałem.


Zestaw Wharfedale Diamond 10.6/10.1/10.CS wygląda ciekawie, muszę poszukać miejsca gdzie będę mógł go odsłuchać.

Czy ktoś z forumowiczów może coś powiedzieć cokolwiek odnośnie zestawu Avance Viking V28 5.0? Czy jest wart swojej ceny (3400 PLN za zestaw). Czy te nagłośnienie jest rzeczywiście duńskie? Część opinii wskazuje, że tak naprawdę sprzęt wyprodukowany jest w Chinach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...