Skocz do zawartości

Amplituner Pioneer VSX-917


kopytko

Recommended Posts

Mam problem. Zakupiłem niedawno amplituner Pioneer (model w temacie) i nie wiem jak go podłączyć do telewizora(SONY Bravia KDL-40W3000). Kupiłem kabel component ale nie wyskakuje mi menu które powinno sie na ekranie pojawiać. Czy ktoś może wie jak to rozwiązać? Jak najlepiej połączyć TV z mplitunerem? Jakie typy połączeń są do tego potrzebne(samo component czy także video lub scart a może lepiej s-video czy composite) i czy są do tego potrzebne odpowiednie kable czy zwykłe a może trzeba coś zmienić, skonfigurować w TV lub amplitunerze?Przesyłam zdjęcia(drugie w kolejnym poscie) wejść telewizora i amplitunera. Bardzo prosze o pomoc ( wsumie chodzi mi o to aby na ekranie tv pojawiało sie MENU SYSTEM SETUP) może ktoś ma taki sam problem? Czy do tych połączeń co są na zdjęciach trzeba coś dodać czy może cos z nich odłączyć?

Z gory dzieki. icon_lol.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie TV do Twojego Pioneera kablem SCART (Euro) jest niemożliwe, bo VSX nie ma takiego gniazda.
Menu OSD z amplitunera nie jest wyświetlane kablem HDMI i zdaje się, że w dodatku kabel HDMI musi być odłączony od Pionka.
Na tylnej ściance Pionka szukaj gniazd opisanych jako MONITOR OUT.
Masz do dyspozycji m.in. gniazdo SVHS, pojedyńcze gniazdo Composit (bezpośrednio nad gniazdem Subwoofera) oraz potrójne Component.
Potem na TV musisz wybrać właściwe wejście (wejścia masz zazwyczaj ponumerowane od 1 do 4 czy 5) i ew. w menu TV wybrać rodzaj (może byc tak, że np. wejscie nr 4 może być równocześnie SVHS lub Component).
Na pilocie Pionka wciskasz RECEIVER, a potem SETUP i powinno pojawić się menu amplitunera na ekranie TV.
Informacje te dotyczą przejścia sygnału z amplitunera na TV (sygnał wizyjny)

Jest jeszcze możliwość przesłania sygnału audio z TV na amplituner. Ale zazwyczaj jest tylko jedno wyjście w TV i do tego głośność jest związana z głośnikami TV (im ciszej na TV, tym słabszy sygnał idzie do amplitunera). Można w razie czego w menu TV wyłączyć głośniki i zwiększyć poziom sygnału, ale zazwyczaj nikomu się nie chce i zgłaśnia się w amplitunerze. W Pionku mozna do tego celu użyć np. wejścia "TV/SAT in" i wybrać w ampli źródło sygnału.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz ale mam jeszcze jedno pytanie. W poprzedni poscie wyslalem zdjecie mojego tv ,czy możesz mi powiedzieć gdzie podłączyć kabel z gniazda monitor out ktore znah=jduje sie bezposrednio nad gniazdem subwoofera.

Tak jak juz mowiles mam w jednym "numerku" wejscia i component i SVHS.Wyglada to tak : na gorze trzy component a pod nimi dwa bialy i czrwone przy bialmy litera L a przy czerw. R. Do ktorego podlaczyc kabel z monitor out (gniazdo bepośr. nad subwoofer). Proszepomoz mi jeszcze raz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pojedyńczym kabelkiem cinch jako "Composite Video" do bocznego wejścia w TV i wybierz źródło sygnału AV w telewizorze jako AV7 (polska instrukcja do TV str. 23), odłączone pozostałe kable z amplitunera do TV. Na ekranie powinien pojawić się symbol źródła AV7.
Jak to nie zadziała, to podłącz kablem SVHS również do bocznego wejścia w TV i również wybierz źródło jako AV7 (tak jak się podłącza kamerę - oznaczone na rysunku jako J na str. 22.) Na ekranie powinien pojawić się symbol źródła AV7.
Jest szansa, że zachowując kolejność włączania:
1.Włączasz TV
2. Włączasz amplituner i przycisk na pilocie Pioneera RECEIVER, a potem SETUP.
Telewizor sam wybierze właściwe źródło sygnału
Jeżeli nie - trzeba ustawić źródło i powinno pojawić się menu amplitunera na ekranie TV.

W tabeli "Informacje Dodatkowe - Dane Techniczne" masz tabelkę z gniazdami i przypisanymi do nich nazwami (numerami od AV1 do AV7, str. 49 Polskiej instrukcji - mam jako trójjęzyczną angielsko / polsko / rosyjską, u Ciebie może być inna numeracja).

Pozdrawiam
PS. Aby oglądać zdjęcia/obrazki zamieszczone na Forum trzeba być zalogowany icon_lol.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam , podłącze się pod temat. Mam taki sam problem z Arcamem AVR 100. Podłączam pojedyńczy cinch pod Monitor out i gniazda w TV ale nie wyskakuje obraz. Raz wyskoczył ale czarno bialy. Telewizor mam ten sam mniej więcej co kolega czyli Sony Brawia.Obraz wyskoczył raz przy podłączeniu do composite.
Czy może mieć na to wpływ że do TV jest podłączona jeszcze satelita, playstation i dvd ? Jaki kanał włączyć by to działało ?Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...