Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
passo

Nowe źródła

Recommended PostsChciałbym zaproponowac wymianę opinii na temat nowych rodzajów źródeł dzwięku, mam na myśli oczywiście nowe rodzaje cyfrowych odtwarzaczy - sieciowe, strumieniowe, plików...

Najbardziej interesują mnie Wasze wymagania co do takiego sprzętu, a dokładnie: czego oczekujecie po odtwarzaczu "nowej ery" aby przesiąśc się na pliki/strumieniowanie lub uzupełnic swoje systemy o tę funkcjonalnośc ? Czy np. wyobrażacie sobie rezygnację z posiadania plików u siebie i zdanie się na serwery "zza siedmiu mórz" - czyli strumieniowanie? Jeżeli tak, to jak miałby wyglądac legalny - czyli pewnie płatny dostęp do takich bibliotek? A może wolelibyście polegac na wielkich twardych dyskach? Albo po prostu najlepsze są po prostu komputery z DAC dobrej jakości? Głównie interesują mnie zagadnienia sprzętowe - jak wyobrażacie sobie odtwarzacz, który byłby dla Was na tyle wygodny aby zrównał się (a może wyprzedził) CD? Pewnie niektórzy z Was już korzystają z wszelkiej maści odtwarzaczy sieciowych itp. Jakich rozwiązań używacie i czego im brakuje?
Chciałbym pominąc tutaj kwestię jakości dźwięku - załóżmy, że ceny byłyby podobne do CD przy takiej samej jakości, to w dużej mierze i tak kwestia przetworników C/A(?)
Może ja wstrzymam się na razie ze swoją wizją - na razie chyba nie ma tego co sobie wyobrażam. Na pewno nie odpowiada mi koniecznośc włączania komputera, wifi, serwery domowe itd. Jeżeli będziecie uprzejmi się wypowiedziec, zapodam moje wyobrażenia co do tego co byłbym skłony kupic, pewnie ktoś z Was też coś takiego wymieni. Niejeden z Was pewnie ma już sporo wiosen, więc tym bardziej ciekawe będzie Wasze zdanie.

Może coś nowego pojawiło się na AUDIO SHOW?

Zapraszam icon_smile.gif


P.S. Oczywiście zazanczam, że nie pracuję dla żadnej firmy produkującej audio, gazety itd. Po prostu jestem ciekawy jak to widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×