Skocz do zawartości

AMPLITUNER + KOLUMNY


Mariusz1974

Recommended Posts

Cześć,
czy możecie mi pomóc w doradzeniu jaki kupić sobie dobry amplituner z bardzo dobrymi, porządnymi kolumnami?
Jestem w tych sprawch kompletnym laikiem a nie chcę żeby mi w sklepie doradzono coś co tylko kosztuje icon_smile.gif


Sprzęt będzie stał w pokoju ok 27-30m2
Amplituner - myślałem o HARMANIE lub PIONIERZE icon_neutral.gif
Nie chcę kupować 5-7 kolumn tylko 2 ale porządne
Do Amplitunera chcę podłączyć: TV i konsolę chyba nic więcej icon_smile.gif



aaaaaa i jeszcze w jakie dodatkowo okablowanie zainwestować itp.



Wierzę, że mi pomożecie/doradzicie dobrze



Mariusz
emil

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli będziesz słuchał swojego systemu tylko na dwóch kolumnach, zdecydowanie zbuduj system na klasycznych 2-kanałowych komponentach. W podobnej cenie amplituner wielokanałowy zagra o kilka klas gorzej niż wzmacniacz stereofoniczny.
Kwestia konkretnej konfiguracji - podałeś tylko wielkość pomieszczenia, brakuje mi kilku szczegółów:
1. jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz,
2. jakie preferujesz brzmienie,
3. jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup wzmacniacza i kolumn
4. czy masz jakiekolwiek preferencje co do kolorystyki kolumn

Czekam na informacje, które pozwolą mi przedstawić kilka ciekawych propozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaglądnięcie
AD1. teoretycznie słuchamy z żoną i dzieciakami wszyskiego (ja lubię np. J.Cokera, L.Kravitz, SEAL, L.Park, M.Jackson, THE Cure, Mettalica itd. - oprócz przepraszam niektórych TECHNO i DISCO Polo icon_smile.gif )
AD2. lubimy brzmienie basowe (jeśli o to pytasz)
AD3. 7-9tys
AD4. kolorystyka hmmm - mam czarne meble, wg mnie pasowałyby wstawki stalowe/aluminium/niklowane elementy, boki mogą być machoń ale bardzo ciemny; w sumie wsioradno icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
dzięki za odpowiedź,

jeśli możemy się trzymać opcji klasycznego, 2-kanałowego zestawu (co uwierz mi będzie tylko z korzyścią dla Ciebie, dla jakości brzmienia systemu), biorąc pod uwagę możliwość uzyskania możliwie najlepszej jakości dźwięku, zwróciłbym uwagę na wzmacniacz hybrydowy (przedwzmacniacz na lampie, końcówka mocy tranzystorowa) Vincent SV-227, bardzo mocną integrę Roksan Kandy K2 Integrated oraz koniecznie bardzo dynamiczny, mocny wzmacniacz HEGEL H70. W Vincencie i Heglu dodatkowo masz wbudowany prosty przetwornik USB DAC, czyli możesz urządzenia podpiąć pod komputer po złączu USB (komputer widzi wzmacniacz jako zewnętrzną kartę muzyczną) i korzystać z komputera jako bardzo dobre źródło dźwięku.
Kwestia kolumn - jeśli wygląd jest dla Ciebie satysfakcjonujący (bo jakość stolarki, wykonanie jest na najwyższym poziomie), proppnuję kolumny z polskiej, łózkiej manufaktury Audio Academy Hyperion IV. W tych przedziałach cenowych będzie trudno znaleźć coś lepszego.
Można oczywiście do stawki dołożyć Epos Elan 30, Monitor Audio Rx6, Paradigm Studio 60.

Nie poruszyłem na tą chwilę tematu kabli, mają one dosyć duże znacznie, jednak najpierw musisz skupić się na doborze optymalnej konfiguracji systemu. Dopiero później najlepiej wypożyczyć sobie do domu pewne modele/serie kabli i wybrać najbardziej odpowiadające Tobie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, naprawdę warto poświęcić trochę czasu na wybór, będzie w pełni zadowolony z konfiguracji. Oczywiście w przypadku pytań służę pomocą, czekam na kontakt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...