Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
najek

Wybór kina domowego

Witam,

Moja dotychczasowa przygoda z takim sprzętem jest równa zeru. BoomboX w kuchni i zestaw LogiTech 5.1 ale ze względu na subwoofer bardzo go nie lubię.

Pokrótce:

Pokój: 18 m/2

Budżet: 2000 PLN

Do czego: 50/50 tv-sat i filmy / muzyka

Rodzaj muzyki: w sumie każda od M.J. przez Metallice po czarne rytmy i muzykę klasyczna (lubię słyszeć gwizdki i głęboki ciepły bass)

Tv: Sony 40` LCD FullHD 100Hz

Co rozważam:

Pioneer 1

Pioneer 2

Sony

Pioneer 3

Yamaha

Pierwsza i druga opcja ze względu na głośniki bo troszkę poczytałem i może nie tyle co są polecane ale akceptowalne i jakoś grają.

Sony z zapytaniem czy naprawdę ten zestaw to porażka a szczególnie te głośniki a zastanawiam się czy nie zgrałby się najlepiej z TV.

Pioneer nr 3 ponieważ to pierwsze do czego się przymierzałem ale to chyba sprawdzi się jako kino domowe ale czy to zagra? wygodne jeżeli chodzi o ustawienie 4 wysokie stojaki były by dla mnie wygodne ale to nie może być wyznacznik. Chociaż cena troszkę korci.

Yamaha jako alternatywa? Ale też chyba niepochlebne recenzje jeżeli chodzi o głośniki prism onyx 100.

1. Co więcej czy jest sens kierować się tym że niektóre z tych sprzętów odtwarza format FLAC a mam parę płyt w tym formacie?

2. Czy tv-sat typu POLSAT Cyfrowy nadaje programy HD w jakości dźwięku który pozwoli wykorzystać powyższy sprzęty czy tylko oglądając DVD czy BD będę się cieszył z posiadania sprzętu?

3. Jakie okablowanie należy do tego zakupić bo coś gość w sklepie marudził że te zestawy są gołe i wesołe pod tym względem?

4. Głośniki tylne (jeżeli je dobrze nazwałem na jakiej wysokości powinny być ustawione i co polecacie: ściana czy jakieś stojaczki do tego da się dokupić?

5. Przednie głośniki będą rozstawione w odległości 2 m czy to nie za mało?

6. Czy te odtwarzacze Blu-Ray poradzą sobie z płytkami DVD bo gdzieś coś mi się obiło o problemie ze skalowaniem i brakiem synchronizacji między obrazem i dźwiękiem?

Jestem otwarty także na inne propozycje ale na zwykłe stereo chyba nie dam się namówić bo mimo że rzadko to raz w miesiącu jakiś filmik z fajnym nagłośnieniem bym obejrzał dodam że nigdy u nikogo niczego w systemie kina domowego nie oglądałem.

Pure acoustics, eltax, universe - takie kolumny też rozważać?

Celujesz w podstawowe modele amplitunerów. Ich wspólną cecha jest słabiutkie brzmienie w muzyce. Fakt, przy przejściu z boomboksa i głośniczków komputerowych i tak odczujesz poprawę jakości dźwięku ale szybko może się okazać, że po usłyszeniu muzyki u kogoś z dobrego sprzętu, Twój zestaw zacznie Cię drażnić. Jeżeli dopuszczasz rychłą kolejną zmianę, nie musisz się martwić, jeżeli natomiast chcesz "zatrzymać" sprzęt na dłużej, może być problem. I jeszcze jedno - te wszystkie zestawy wymagają subwoofera do poprawnego brzmienia w kinie.

Czyli w tym budżecie lepiej kupić amplituner + 2 głośniki i cieszyć się lepszym brzmieniem niż na siłę lino tworzyć?

To zależy od przeznaczenia sprzętu. Na pewno nie ma sensu zakup wielokanałowego amplitunera i dwóch kolumn. Musisz określić priorytet i zdecydować, czy kupujesz sprzęt stereo czy wielokanałowy. Kiedyś o tym pisałem tutaj.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0