Skocz do zawartości

Pablo1964

Uczestnik
 • Zawartość

  748
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Pablo1964

 1. Słyszałem ten amplituner z kolumnami Dali Lektor. Moim zdaniem współgrają rewelacyjnie.
 2. Dla spójności brzmienia w kinie wszystkie głośniki powinny pochodzić z jednej serii.
 3. Jeżeli muszą być takie małe zabaweczki, to te są niezłym wyborem. Do nich wybrałbym amplituner H/K serii podstawowej.
 4. Przeczytaj ten artykuł. Mam nadzieję, że pomoże Ci określić priorytety.
 5. Dla mało wymagającego użytkownika ujdzie.
 6. Przeczytaj ten artykuł i określ priorytety.
 7. Ja też podejrzewam, że nie spaliły się same z siebie. Posiadanie dobrego sprzętu często jest pokusą do niekontrolowanego użycia pokrętła głośności a wtedy takie uszkodzenia są regułą.
 8. W pierwszym poście napisałeś (albo może tylko ja to tak zrozumiałem), że zamierzasz na swoim sprzęcie głównie słuchać muzyki. Jeżeli to prawda, przeczytaj ten artykuł.
 9. Należy odkręcić nakrętki (da się) i usunąć zaślepki.
 10. Jedyne, co może mieć sens, to zakup amplitunera 7.1 obsługującego dwie strefy i przeznaczyć kanały SBL i SBR do nagłośnienia stereo drugiego pomieszczenia.
 11. Bezpieczniki się nie przepalą, bo płynący prąd będzie przecież mniejszy. Wyższe będzie napięcie (także na uzwojeniu wtórnym) i spali się elektronika.
 12. Ten zestaw zagra z pewnością lepiej od plastików. Ale trzeba będzie dokupić subwoofer.
 13. Lepiej pomyśleć o oddzielnym zestawie do słuchania muzyki.
 14. W filmach będzie nieźle ale po dokupieniu subwoofera. Muzyka raczej tylko w tle.
 15. Onkyo TX-NR525 to amplituner kina domowego, w muzyce nie pokaże pazurów, nie do tego został zaprojektowany. Dla spójności brzmienia w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii - weź to pod uwagę i wybierz takie kolumny frontowe, do których bez problemu dokupisz resztę. A skoro lubisz konturowe brzmienie - obawiam się, że przy tym amplitunerze subwoofer okaże się niezbędny.
 16. Do tych kolumn kupiłbym najwyższy model H/K, jaki zmieści się w budżecie.
 17. To całkiem różne szkoły brzmienia. To co podoba się jednemu, drugiego może męczyć. Nie napisałeś, co preferujesz w brzmieniu kolumn a co Cię drażni. Jeżeli szkoda Ci czasu na odsłuch, musisz zarezerwować go na ewentualną wymianę.
 18. Cudu nie będzie ale upewnij się, że w menu amplitunera głośniki frontowe ustawione są na "large" a subwoofer wyłączony (przypuszczam, że taka opcja jest dostępna jak w większości amplitunerów kd). Jeżeli to nie pomoże, pozostaje wymiana amplitunera na wzmacniacz stereofoniczny.
 19. Po pierwsze - trzeba określić budżet, wymagania i dopiero wtedy zastanawiać się nad wyborem sprzętu. Po drugie - zapytać we właściwym dziale. Nie rozumiem, co ten temat ma wspólnego z kinem domowym? Przeczytaj proszę ten artykuł i uzasadnij, dlaczego upierasz się na sprzęt wielokanałowy. A już na marginesie, warto powierzyć nagłośnienie sali komuś, kto ma jakiekolwiek pojęcie w tym temacie.
 20. Najważniejsze są wrażenia z osobistego odsłuchu. Bo zakupu kolumn można bardzo żałować.
 21. Ale posłuchaj sobie koniecznie na tym muzyki przed zakupem...
 22. Po kilku dniach faktycznie widzimy, jak skorzystał autor wątku. Odechciało mu się go kontynuować. A szkoda...
 23. Najważniejsze, żeby głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu słuchacza.
×
×
 • Utwórz nowe...