Skocz do zawartości

Nowe audio do domu ...


MaThEo

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif.

Na początek zacznijmy od tematu . Zamierzam zbudować od podstaw nowy sytem audio , na początek chciałbym podkreślić iż muzyka to stały element mojego życia icon_smile.gif także nie zamierzam oszczędzać na głośnikach [ milionerem też nie jestem ale o tym później ] .

Obecnie gra u mnie komputerowy zestaw 5.1 Logitech z5500 o mocy 500 wat RMS . Przyznam że gdy rozpakowałem , rozstawiłem i podłączyłem te głośniczki po raz pierwszy , byłem zdumiony faktem jak ładnie potrafią grać . Jak na tą wielkość oraz stosunek cena/jakość/moc rzeczywista - przyznam że to możliwie najlepszy wybór jeśli chodzi o głośniki pod PC dla średnio wymagających użytkowników icon_smile.gif .
Niestety sprzęcik już mi się po prawie 3 latach osłuchał , i nic więcej już z niego nie wycisnę , poprostu lepiej grać nie będzie .

Teraz tak .
Chciałbym aby nowy system był zbudowany na bazie wielokanałowego 5.2/7.2 amplitunera . Muzyka przeważnie gra w stereo , ale lubię czasem pograć , czy trzasnąć jakiś film , tylko dlatego zrezygnowałem ze wzmacniacza stereo , a nie stać mnie na dwa icon_biggrin.gif .
Decyduję się na 5.2 lub 7.2 , gdyż w niedalekiej przyszłości zamierzam też zakupić dwa subwoofery aktywne o mocy 250 - 300 wat rms , ale wszystko po kolei gdyż fundusze nie pozwalają icon_smile.gif .
Pod ampka trzeba coś podłączyć . Mam tu na myśli parę dobrych kolumn podłogowych , mam tu na myśli cuś w przedziale 2500 / 3000 zł za parę .
Myślałem , czytałem , przeglądałem wiele marek , rozmiarów typów kolumn ... i szczerze mówiąc tyle tego jest że cieżko nie kupić czegoś , co nie spełni oczekiwań .
Marzą mi się ładne solidne , może nie audiofilskie , ale konkretne fronty najlepiej trój-drożne .
Ze znanych mi osobiście firm mogę wymienić :
Cerwin Vega
Dali
JBL
Tonsil [ altus 110 ] i tu kolejne pytanie . Wyczaiłem na allegro iż są do kupienia 3-setki Tonsila za bodajże 1800 pln za parę . Co możecie powiedzieć o tych głośnikach ?
Czy waszym zdaniem lepiej kupić gotowy zestaw kolumn 5.0 jednego producenta ? Jeśli tak to co polecicie ? 5.0 to już nie stereo więc fundusz ok 5000 .

Na wzmacniaczu też nie oszczędzamy [ ale tutaj zdam się na Was , bardziej doświadczonych i osłuchanych ] liczę że polecicie mi coś ciekawego .
Fajnie gdyby był wyposażony w radio internetowe z lana , widziałem bodajże Yamaha czy Onkyo wypuściła już takie modele .

W późniejszym okresie chciałbym uzupełnić ten jak narazie zestaw stereo o kolumnę centralną i surround'y , także fajnie gdyby wszystko razem ze sobą współpracowało .

Się rozpisałem ... Sory za lanie wody , liczę że z tych wypocin , będziecie w stanie coś mi pomóc złożyć .

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...