Skocz do zawartości

Kolumny Teufel. Jaki to model ?


Excalibue

Recommended Posts

Witam.
Ciagle nie moge sobie darowac, ze zapomnialem o licytacji tych kolumn : http://allegro.pl/unikat-lautsprecher-teuf...3210048976.html
Moze ktos wie co to za kolumny ? Jaki model ?
Niskotonowy wyglada mi na Seasa, sredni isophon ( czyli cos a'la seria Quadrala, ta na wstegach ), na gorze siedzi jakas wstega, ciekawe co to za model ?
Patrzac po wymiarach i wadze mogla to byc konstrukcja TL..
Firma co prawda malo znana, ale wyzsze modele byly dosyc dobrze oceniane w niemieckiej prasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tych kolumn. Także zwróciłem na nie uwagę, ale zlekceważyłem z dość dziwnego pewnie dla Ciebie powodu. A mianowicie dlatego, że ma odwrócony układ głośników.
Przypomina mi to świetne co prawda Dynaudio Consequence, które podają dźwięki dość kuriozalnie. Wysokie tony jakby wbrew naturze są umiejscowione zbyt nisko. Scena jest jakby obniżona, czy odwrócona.
Choć w Teufelach głośniki wysokotonowe są jednak chyba wyżej i siedząc nisko dałoby się pewnie złapać dobry balans w pionowym rozkładzie sceny.
Czy to konstrukcja TL? Nie widać nigdzie otworów. Chyba, że są w spodzie obudowy albo z tyłu.
Ale to tylko takie dywagacje.
Szkoda, że nie kupiłeś. Podejrzewam, że mogłyby nieźle zagrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...