Skocz do zawartości

jakie kable do systemu


cobain27

Recommended Posts

Witam! Parę miesięcy temu szukałem wzmacniacza do kolumn B&W7CDM SE i wybór padł na krella 300i.No tak jakoś się skusiłem pewnie i tak zrobiłem skok do starego technicsa. Przez miesiąc nie mogłem sie przyzwyczaić do nowego brzmienia ale już powoli jakoś trawię ten dzwiek choć nie ukrywam nie mogłem się przyzwyczaić zupełnie inna szkoła.I teraz tak w międzyczasie zaopatrzyłem się w strumieniowca CA STREAM magic 6-potrzebowałem radia(internetowe ale zawsze) przy okazji DAC (ponoć nie najgorszy).Za napęd służy stare DVD audio A10 technicsa.Od DACa do krella idą xrl-y audioquesta cheetah a poszukuję kabli głośnikowych. W grę wchodzą Van den Hul revelation lub inspiration, audioquest gibraltar lub no nie wiem właśnie z stąd prośba do znawców co wybrać do tego dziwnego zestawu stereo jaki sobie zestawiłem.Tłumaczę od razu że ten egzotyczny zestaw kupiłem po bardzo atrakcyjnej cenie nowy lub prawie nowy na gwarancji.Moje preferencje muzyczne to jazz Możdżer,Danielsson,Stańko,ale też rock progresywny,zauważyłem też że lubię wsłuchiwać się w szczegóły tzn.nie odpływam podczas słuchania tylko wychwytuje wcześniej nie słyszane szczegóły , czyli kabel ma być analityczny oczywiście nie kosztem szeroko pojętej muzykalności.Jakieś propozycje od ludzi znających te kable(lub inne których ja nie znam?)


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zauważyłem też że lubię wsłuchiwać się w szczegóły tzn.nie odpływam podczas słuchania tylko wychwytuje wcześniej nie słyszane szczegóły , czyli kabel ma być analityczny oczywiście nie kosztem szeroko pojętej muzykalności


To był opis Twoich preferencji brzmieniowych, czy może szerzej opiszesz co chciałbyś w brzmieniu swojego zestawu doszlifować, skorygować?
A nie gra Ci ten zestaw właśnie zbyt analitycznie, nieco za sucho? Może warto by nie iść już w stronę większej analityczności, poszukiwania szczegółów bo na dłuższą metę Cię to zmeczy, tylko lepszego wypełnienia średnicy, bardziej gładkiego i "analogowego", może nawet nieco ocieplonego brzmienia? Jeśli tak, to Van den Hule albo Audioquest Gibraltar, są odpowiednimi kablami.
Nie wiem, strzelam. Najlepiej napisz choć parę zdań co do tego co Ci się podoba a co nie podoba w sposobie odtwarzania muzyki przez Twój zestaw.
A jakich kabli głośnikowych teraz używasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

zauważyłem też że lubię wsłuchiwać się w szczegóły tzn.nie odpływam podczas słuchania tylko wychwytuje wcześniej nie słyszane szczegóły , czyli kabel ma być analityczny oczywiście nie kosztem szeroko pojętej muzykalności


To był opis Twoich preferencji brzmieniowych, czy może szerzej opiszesz co chciałbyś w brzmieniu swojego zestawu doszlifować, skorygować?
A nie gra Ci ten zestaw właśnie zbyt analitycznie, nieco za sucho? Może warto by nie iść już w stronę większej analityczności, poszukiwania szczegółów bo na dłuższą metę Cię to zmeczy, tylko lepszego wypełnienia średnicy, bardziej gładkiego i "analogowego", może nawet nieco ocieplonego brzmienia? Jeśli tak, to Van den Hule albo Audioquest Gibraltar, są odpowiednimi kablami.
Nie wiem, strzelam. Najlepiej napisz choć parę zdań co do tego co Ci się podoba a co nie podoba w sposobie odtwarzania muzyki przez Twój zestaw.
A jakich kabli głośnikowych teraz używasz?


Właśnie tak mi się wydaje że jest ,,jasno, analitycznie można rzec sucho" a basu to trzeba ze świeca szukać ale myślałem że z tej półki cenowej tak grają.Mój kabel głośnikowy to MAMBA używany min. do okablowania wewnętrznego Zollerów(M. Zoller używa ich do swoich temptation w środku) u mnie grają w roli kabla gł. To taka taśma komputerowa cienka i dość sztywna. Z technicsem to grało był bas pewnie miernej jakości ale był a teraz nie ma.Co do kabli to wersja pojedyńcz czy raczej bi-wire i czy oprócz ww. można się rozglądać za innymi np.nordost , oyayde,acoustic zen jest tego na internecie mnóstwo, cena tu nie gra roli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawa sprawa. Moim zdaniem kolumny i wzmacniacz nie pasują do siebie i stąd takie brzmienie.
Nie każde dwa klocki nawet hi-endowe zagrają ze sobą dobrze.
Co do niskich tonów, to Krell jednak słabeuszem nie jest a CDM7 potrafią wygenerować sporo niskich tonów.
Oby "okazyjnie" kupiony wzmacniacz nie okazał się nie w pełni sprawny. Jeśli masz gdzie, pojedź może ze wzmacniaczem do salonu audio i poproś by Ci go podłączyli do 2-3 par adekwatnych jakościowo kolumn, które na pewno grają mocnymi niskimi tonami. Przekonasz się, czy ze wzmacniaczem coś nie tak, czy to kwestia nieodpowiedniego połączenia albo...
Akustyki. Mam nadzieję, że próbowałeś pojeździć kolumnami po pokoju, ustawiać je bliżej, dalej ścian?
Może nawet tak tylko dla sprawdzenia ustaw przy innej ścianie. I te rzeczy zrób przede wszystkim.
W kablach nie upatrywałbym radykalnej poprawy ani dramatycznej zmiany charakteru brzmienia. Jakaś drobna korekta owszem. Fakt, że Mamba niby nie najgorsza, ale też w sumie nic szczególnego. Być może wybitnie "nie leży" temu zestawowi.
I na pewno nie zmiana na Nordosta ani żadne srebrne, czy posrebrzane kable. Raczej Oyayde, Acoustic Zen (bardziej ze względu na niskie tony) albo Furukawa, Furutech, Fadel Art, Transparent Audio.
Zanim kupisz, spróbuj pożyczyć kable z salonu, bo wydasz kupę kasy a efekt może być mizerny.

Jeśli piszesz bezpośrednio pod postem, na który chcesz odpowiedzieć wciskaj szary przycisk ODPOWIEDZ u dołu, bardziej po lewej stronie. Wciskając ten czerwony ODPISZ nieco wyżej i po prawej wklejasz automatycznie treść poprzedniego postu i robi się mało przejrzyście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pokoju trochę pojezdziłem z kolumnami też nic,słyszałem że krelle z USA mają coś w środku przełączone na sieć amerykańską i w europie trzeba to ,,coś"przełączyć na europę , pisali chłopaki na pewnym forum,ale tak jak piszesz trzeba wziąć pod pachę o w salonie sprawdzić.Dzieki za odp. więc nordosty odpadają dobrze wiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby było przełączone na amerykańską sieć (110V), to pewnie spaliłbyś wzmacniacz podłączając go do naszej sieci. Ale różnie może być.
To na pewno jest wersja amerykańska? Na tabliczce znamionowej z tyłu urządzenia powinno być napisane, czy działa na 110 czy 220/240V. Jeśli na na takie i takie napięcie (napis 110/220-240V), to taki przełącznik też może być z tyłu wzmacniacza (w formie pokrętełka z wgłębieniem na śrubokręt albo suwaka).
Nie pamiętam jak to jest w Krellu.
Jeśli jest napis, że tylko na 110V, to dupa blada. Trzeba dokupić przetwornicę prądu i wówczas dopiero można będzie grać. A jeśli napisane, że działa na takie i takie napięcie a nie ma z tyłu przełącznika, to rozkręć obudowę i poszukaj takiego w środku. Przełączenie jest na ogół bajecznie proste. Jeśli się obawiasz tego sam robić zanieś do jakiegokolwiek elektronika czy nawet elektryka.

A tak przy okazji zastanawiam się skąd biorą się tak mocno spolaryzowane opinie o tym wzmacniaczu. W sumie urządzenie jest naprawdę dobrej klasy. Nie wiem, czy wybitne, ale na pewno nie przeciętne. Pokazuje naprawdę świetną przestrzenność nagrań. Ale brzmienie, jego charakter, barwa, są bardzo ciekawe. O co chodzi? Ten wzmacniacz jest dość rozdzielczy, ale nie szafuje zbyt ostrą czy rozjaśnioną górą. Średnicę ma dobrze zaznaczoną i gra nawet dość płynnie, lecz chyba brakuje tam bardziej soczystych barw. Ktoś powiedziałby, że to oznaka neutralności. Być może. Ktoś inny, że to brak własnego charakteru. Więc niby dobrze. Tak, ale tu dochodzę do wniosku, że wzmacniacz przez to zachowuje się trochę jak kameleon. Brzmienie zestawu będzie bardzo uzależnione od rodzaju brzmienie, barwy pozostałych elementów systemu.
A najbardziej kolumn. Czyli wyłania nam się stąd wniosek, że za rozjaśnienie i suchość barw odpowiadają w największym stopniu kolumny B&W. Dodając do tego fakt, że Krell nie jest tytanem niskich tonów a B&W też z nimi nie przesadzają, może w pewnych warunkach wydawać się, że niskich tonów nie jest za dużo.
Ale, że ich nie ma, jak piszesz, to trudno wytłumaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...