Skocz do zawartości

Uzupełnienie zestawu o CD i kolumny - dołączona aranżacja pomieszczenia.


kubalonek

Recommended Posts

Witam,

Jestem tutaj świeży, ale mam nadzieję, że to nie będzie problemem. Mam następujący problem. Doprowadzam do użytku sprzęt taty, który kupił wieki temu (oczywiście były to wczesne lata 90te więc technics) i potrzebuję kilku porad. Dysponuję następującym sprzętem:

  • Wzmacniacz Technics SU-V670 (przeczyszczone potencjometry itd, całkowicie sprawny)
  • Tuner Technics ST-GT350
  • Interkonekty DIY na bazie Canare oraz Neutrik NYS373
  • Kabel głośnikowy KLOTZ LY225T


Potrzebuję dokupić:

  • CD - budżet ok. 300 zł
  • Kolumny (obece Tonsil 120 Polonez mają głosniki z wymienionymi zawieszeniami, ale coś jeszcze jest na rzeczy w jednej zwrotnicy, jednak nie jest to raczej sprzęt najlepszej jakości, chyba że się mylę) - budżet ok. 600 zł. Tutaj myślałem nad jakimiś Dali Concept 2 czy też AE Aegis One. Możliwości odsłuchu zapewne nie będzie.


Prefeorwane gatunki muzyczne to JAZZ wszelkiego rodzaju + radio (program 3). Wiem także, że ten wzmacniacz do tego gatunku to tak średnio się nadaje, ale po prostu chcę złożyć zestaw, na którym będzie się dało słuchać w miarę przyjemnie muzyki głównie przy pracy. W załączeniu podrzucam konfigurację i wymiary pomieszczenia. Tutaj nie ma zbytnio miejsca na zmianę aranżacji. Ścianę na której jest tablica, można wykorzystać do wysokości ok. 1 metra. Dodatkowo tam gdzie są okna jest skośny dach. Proszę o pomoc. Sprzęt oczywiście używki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że do takiego wzmacniacza będzie trudno. Na pewno Dali Concept 2 będą dużo lepsze od AE Aegis One. Skąd pomysł na nie? Ale można jeszcze lepiej. Co prawda w tej chwili posucha na rynku używanych (dobrych) kolumn w tym przedziale cenowym, ale jeśli nie chcesz kupić byle czego, warto poczekać.
Kolumny dobrałbym takie z pełną soczystą średnicą i pełnymi niskimi tonami. Tak, by zrównoważyć wady Technicsa. Tak, wiem, że nie da się zupełnie, ale jeśli nie masz na razie innej możliwości?
Z technicsami fajnie grały Dali z serii "czerwonej" jak Dali 104. Tannoy M3 choć teoretycznie gorsze od Dali Concept 2 z Twoim wzmacniaczem zagrałyby lepiej. Może Mission M33i też by się sprawdziły? Ze standowych może jakieś Castle, Rogers, czy Tannoy M2 albo jaśniej grające, ale chyba jeszcze bez przesady z Technicsem Monitor Audio BR 2. Oczywiście trzeba od razu doliczyć 200-300zł na standy.
Odtwarzacz również proponowałbym w podobnym guście. Może jakiś Kenwood albo Philips, Luxman, czy Fine Arts? Ewentualnie NAD.
Tuner fajny, można na nim słuchać.
A warunki do słuchania fatalne. Niektórzy by pewnie odradzili zakup czegokolwiek do takiego pomieszczenia o ile się nie da przesunąc mebli. Ale myślę, że zawsze lepiej byle jak/ w byle jakim pomieszczeniu słuchać niż nie słuchać wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie jest biurem, a nie salą odsłuchową więc dlatego budżet taki a nie inny. Tak jak mówiłem technics musi jak na razie zostać i możliwość przemeblowania jest pomieszczenia jest żadna. Czy gorsze czy lepsze kolumny nie ma znaczenia, problemem jest choć częściowe dostosowanie tego wzmaka do jazzu. Jakieś konkretne model CD w tej kwocie? Zastanawiałem się też nad jakimś Sony z serii ES (np CDP-X229ES).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wychodzi po prostu moja nieznajomość tematu. Czyli szukamy coś w tym kierunku, o którym wspominałeś. Jakieś konkretne propozycje tych CD? Wiem, że w tej cenie to nie jest mistrzostwo świata. Ważne, żeby się dało obsłużyć z pilota.

W tej chwili na allegro widzę tylko:

Tannoy M2
http://allegro.pl/tannoy-m2-i3427016826.html

MA MR2
http://allegro.pl/kolumny-monitor-audio-mr...3421783546.html

które jak na razie są w zasięgu. Czyli rzeczywiście posucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...