Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Playlista "Best Tracks (from my library)" jest to zbiór utworów znajdujących się w mojej bibliotece, utwory te można znaleźć również na innych playlistach z danym gatunkiem muzycznym. Tutaj znajdują się utwory które dla mnie się wyróżniają lub w danej chwili uważałem je za warte wyróżnienia, znajdują się tu gatunki muzyczne które goszczą w mojej bibliotece. Uważam że znajduje się na niej kawał dobrej muzyki dlatego warto sobie tą playlistę prześledzić no i przesłuchać. 

Wciąż dodaje do niej utwory, polecam wybierać odtwarzanie losowe.

Przyjemności,

pozdrowienia...

Best Tracks (from my library)

https://musiclovercoyotemusic.blogspot.com/2024/03/polecana-playlista-best-tracks-from-my.html

 

musicbrain.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Czy to nie miło gdy tekst jest nie tylko zrozumiały, ale do tego ma sens?

Miło. Niestety sądzę, że niewiele osób obecnie zwraca uwagę na teksty. A później nie widzą różnicy między "bynajmniej" i "przynajmniej". I błagam, nie piszcie też "tyś." jako skrót od tysiąca. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nagranie  Die Kunste der Fuge to wykonanie organowe. Organistą jest Herbert Tachezi. Austriacki muzyk, i nauczyciel oraz kompozytor. Był nie tylko organistą lecz także kierownikiem chóru, nauczycielem oraz wykładowcą.

1.jpg.6b095d763c8401d89fed6f5f2cf28c59.jpg

Wykonanie bardzo klasyczne bez efekciarstwa i wirtuozowskich popisów. Bardzo dobrze oddana akustyka organów von Ahrend & Brunzema, jakbyśmy siedzieli obok organisty. Niewiele słychać akustyki kościoła w Bremie-Oberneuland.

Bardzo dobry materiał nośnika pozwolił zachować materiał muzyczny w doskonałym stanie. Do pudełkowego albumu dołączono dwie książeczki, z opisami w kilku językach oraz drugą zawierającą pełne partytury. Zastanawiam się jak horrendalne pieniądze kosztowałoby dziś takie wydanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Grzesiek202 napisał:

Niestety sądzę, że niewiele osób obecnie zwraca uwagę na teksty. A później nie widzą różnicy między "bynajmniej" i "przynajmniej". 

Bynajmniej. ;)

Pamiętam, że Ty gustujesz w tekstach poetyckich. Sam mam do nich mieszane uczucia. Oczywiście cenię największych polskich tekściarzy, ale to pokolenie już odeszło. A ze współczesnych (szczególnie anglojęzycznych autorów) wolę czasem podejście, które nazwałbym "felietonowym" (syntetyczne ujęcie relacji międzyludzkich, diagnoza społeczna, ironia, odrobina przewrotności).

Wspaniale, jeśli ktoś, niczym Cohen, potrafi pisać zdania w stylu "I needed so much to have nothing to touch - I’ve always been greedy that way." Ale jak ktoś nie potrafi, a jednak próbuje, to zaczynam się męczyć. Większe wrażenie robi na mnie wtedy prosto opowiedziana historia.

Tutaj przykład. Tekst napisany przez jednego z pasażerów. Surowa relacja w skali jeden do jeden.

Muzyka:

I wspomniany tekst:

https://www.jdcaravan.com/lyrics-and-chords.php?id=12&tid=52

 

I jeszcze płyta, której ostatnio sporo słuchałem. Podziemne country z 2003 r. 

Ronny Elliott - "Hep"

Poniżej jeden z moich ulubionych kawałków z tego albumu (niestety nie znalazłem tekstu w sieci, ale dykcja dość dobra).

@tomek4446, @maxredaktor Może Wam się spodoba. Nieaudiofilskie, ale nagrane całkiem przyzwoicie. 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rafał S napisał:

Pamiętam, że Ty gustujesz w tekstach poetyckich.

Dużo się mi tego po głowie plącze. Lubię ładne frazy. Przekaz może być wtedy mniej, lub bardziej zawoalowany. Ostatnio wróciłem do płyt z tekstami mało u nas znanego Iosifa Brodskiego.

"Tym różni się od nafty
krew, że jest jej doprawdy
ile dusza zapragnie:
przelewaj - nie zabraknie".

 

A tu pieśn o nieco szerszych możliwościach interpretacyjnych.🙂.

 

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Asia napisał:

Czy to nie miło gdy tekst jest nie tylko zrozumiały, ale do tego ma sens?

 

 

Warto jeszcze dodać, że te teksty często powstają w ciągu jednej nocy, zwykle przed występem Bukartyka w audycji Wojtka Manna.

29 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Dużo się mi tego po głowie plącze. Lubię ładne frazy. Przekaz może być wtedy mniej, lub bardziej zawoalowany. Ostatnio wróciłem do płyt z tekstami mało u nas znanego Iosifa Brodskiego.

"Tym różni się od nafty
krew, że jest jej doprawdy
ile dusza zapragnie:
przelewaj - nie zabraknie".

 

A tu pieśn o nieco szerszych możliwościach interpretacyjnych.🙂.

 

Brodskiego wiersze znam, bardzo też lubię jego książkę o Wenecji "Znak wodny". Ale o tych utworach nie miałem najmniejszego pojęcia. Wielkie dzięki za podzielenie się nimi.

I zaraz posłucham też Ronny'ego Elliotta.

I nagle ten zimowy jeszcze poniedziałek stał się znacznie bardziej przyjemny :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...