Skocz do zawartości

Rafał S

Uczestnik
 • Zawartość

  62
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Rafał S

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki, teraz rozumiem. To faktycznie byłoby rozwiązanie problemu, tylko za drogo by wyszło.
 2. Ponownie obniżam cenę - teraz już 1100 zł. za komplet z maskownicami (i wysyłką).
 3. Nie, zupełnie nie o to chodziło. Ja i dwa urządzenia??? Słucham tylko z transportu CD i nie planuję tego zmieniać. Kiedy wszyscy przejdą już na streamery i gramofony zastanę ostatnim żywym CD-manem. Natomiast wspaniale byłoby mieć dwa wejścia koaksjalne do CXA81, żeby połączyć go dwoma różnie brzmiącymi interkonektami z CXC. To zamiast korektora w CXA81. Miałbym wtedy z pilota dwa tryby muzyczne, powiedzmy w uproszczeniu: do jazzu i rocka. Chociaż rzeczywista linia podziału mojego zapotrzebowania na jasne i ciemne brzmienie jest bardziej kręta.
 4. Po krótkim namyśle - dzięki za pomysł , ale nie będę teraz inwestował w taniego DAC-a. Mój następny system (za jakieś 4-5 lat) będzie obejmował analogowy wzmacniacz i przyzwoitego zewnętrznego DAC-a. Jest spora szansa, że kable (głośnikowe i interkonekt) zachowam. Natomiast Dac Magic 100 poszedłby pod młotek, więc chyba szkoda pieniędzy.
 5. A czy da poprawę dźwięku w stosunku do DAC-a w CXA81? Ma lepszy przetwornik? Nigdy nie miałem do czynienia z zewnętrznymi DAC-ami. Poza tym oprócz kosztu samego urządzenia, to też dodatkowy interkonekt między Dac Magic 100 a CXA81 (czy jeszcze jakieś 500 zł. ekstra, bo lubię dobre kable ). I pewnie jeszcze dodatkowy zasilacz i kabel do DAC-a (np. od Tomanka). Coraz więcej się tego robi. Musiałaby być wyraźna poprawa. Czy miałbym tam jakiś korektor?
 6. Elektronika to nie problem, bo CXA81 ma dwa wyjścia. Dwa zestawy kabli mogłyby być non stop podpięte do wzmaka. Bardziej martwiłbym się, że wtyki się powycierają od przepinania po stronie kolumn . Ale raczej skończy się na jednych kablach głośnikowych Cello i np. dwu interkonektach. Wielka szkoda, że CXA81 nie ma dwu wejść koaksjalnych. Zostaje rozwiązanie z przepinaniem interkonektów albo z ciemniejszym koaksjalem i jaśniejszym optykiem żeby uniknąć przepinania. Tylko, że jakoś nie zachwyca mnie brzmienie z optyka...
 7. Postanowione: Equilibrium Cello zostają w systemie. Zwracam przewody: Tellurium Q Black II, Cardas 101 i Audiomica Pirop Reference. Black II najlepiej zgrały się z moim zestawem pod względem równowagi tonalnej. Cello wciąż ciut za jasno, ale jednocześnie dość miękko i ciepło, a tego też potrzebowałem. Stereofonia, wybrzmienia, barwa, naturalność - pod wieloma względami Cello "zagrały" zdecydowanie lepiej niż Black II i nie jestem w stanie się z tymi kablami rozstać. Na moje ucho są to w tej cenie rewelacyjne przewody głośnikowe. Spotkałem się kilkakrotnie z opinią, że ciężko znaleźć jakąś konkurencję dla Black II z tej samej półki. Ja właśnie znalazłem i bardzo się z tego cieszę. Jestem ciekaw, czy ktoś jeszcze ich słuchał i czy zrobiły na nim podobnie duże wrażenie.
 8. Z podziękowaniami i dla informacji, tych, którzy mi doradzali, szczególnie kolegi Karola. Przy podłączeniu sprzętu wprost do gniazdka dwukrotnie zdarzyło mi się, że muzyka zatrzymała się na ułamek sekundy. Raz po włączeniu routera, a raz po włączeniu płyty indukcyjnej w kuchence. Elektryk był, nic ewidentnego nie znalazł, ale poprawił niedoróbki w kilku gniazdkach i jednej puszce po zlikwidowanym gniazdku (obok routera). Poza tym od kilku dni sprzęt jest karmiony prądem przez listę i kable Tomanka. Wzmacniacz na wszelki wypadek przez DC-blocker (chociaż chyba nie słyszę różnicy w porównaniu z gniazdkiem listwy bez żadnego filtra). CD transport przez gniazdko filtrowane. Zakłócenia zniknęły. Sprzęt nie strajkuje przy włączaniu czegokolwiek w pobliżu. Dobrze nagrane płyty brzmią czysto (na miarę mojego zestawu). Nie wiem na ile to skutek poprawek elektryka a na ile listwy Tomanka. (Nawiasem mówiąc elektrykowi podobała się listwa i przewody. ) W każdym razie jestem spokojny, zadowolony i nie zamierzam dalej badać tematu, o ile nie zaobserwuję nowych objawów (oby to nie nastąpiło). Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam.
 9. Nie znam Waszych dzieci. Może, szczęśliwie dla Was, są pozbawione fantazji. Natomiast moje, jak były młodsze, bywały dosyć pomysłowe. Dlatego wstęp do "salonu" (dumnie to brzmi przy tak małym metrażu) miały wyłącznie pod naszą kontrolą. (Przypomniał mi się przy okazji mój kolega ze studiów. Miał pięciu braci. Jak był mały, to pod nieobecność rodziców zrobili w szóstkę zawody w puszczaniu płonących papierowych samolotów i węży. Mało nie "wygrzali" całego domu. Nie obyło się potem bez malowania.)
 10. OK, ale ile razy mogę to zrobić bez szkody dla wtyków i terminali? 100? 1000? Bo jeśli nie mogę zmieniać raz dziennie, to posiadanie dwu zestawów kabli traci sens.
 11. Dzięki, wcześniej źle przeczytałem. Cambridge Audio oficjalnie nie wspiera bi-wiringu... w swoich głośnikach. Wzmacniacze oczywiście to umożliwiają. A jak z Waszego doświadczenia - warto?
 12. CXA81 nie obsługuje bi-wire. Poza tym, jak rozumiem, przy bi-wire dwoma zestawami kabli idą inne częstotliwości i zupełnie inny jest cel. Mi chodziło o przełączanie się miedzy dwoma zestawami kabli na wyjściach A i B wzmacniacza (osiągnięcie efektu dwu oddzielnych trybów brzmieniowych dzięki różnym kablom). Ale rozumiem, że to niemożliwe bez dwu par głośników lub fizycznego przepinania kabli.
 13. Dziękuję obu Kolegom. W sieci niektórzy pisali, żeby wygrzewać. Notka dołączona do kabli mówi, że dopiero po 50 godz. nabierają odpowiedniej charakterystyki. Ale może takie notki są po to, żeby zniechęcić ludzi do terminowych zwrotów. Gdyby "pasuje / nie pasuje" było takie proste. Żaden kabel nie pasuje do wszystkich płyt. Black II jest chyba najbardziej kompromisowy. Nie ma jakiegoś patentu łatwego przełączania się między dwoma zestawami kabli? Do CXA81 mogę na stałe podpiąć oba. Ale do Silverów już nie. Tzn. fizycznie mogę , bo przecież mam górne i dolne pary terminali, ale rozumiem, że to nie zadziała i mógłbym uszkodzić głośniki albo wzmacniacz, prawda?
 14. Sprzedam kable głośnikowe Chord Clearway X: 2 razy 2.5 metra z wtykami bananowymi Melodika MDBAN4. Kable kupione 15 czerwca 2021 jako fabrycznie nowe. Na gwarancji do 15 czerwca 2023 r. Stan wciąż idealny. Użytkowane jakieś 2.5 miesiąca, wyłącznie u mnie w domu. Nie mamy zwierząt domowych, nie były dotykane przez dzieci itp. Dokładnie trzy razy wpinane i wypinane ze wzmacniacza i głośników. Od początku września leżą schowane i czekają. Cena obejmująca wysyłkę: 350 zł.
×
×
 • Utwórz nowe...