Skocz do zawartości

kolumny podłogowe do pokoju 20m2 do 700zł


yakuza144

Recommended Posts

Witam. Jakie kolumny wybrać do pokoju 20m2 ? Cena to ok. 700-800zł. Zastanawiałem się nad Polarisami 200/300 lub Tonislami Altusami 200. Co będzie lepszym wyborem ? A może macie jakieś lepsze propozycje ?
Muzyka jakiej słucham to gównie electro-house, techno, także napewno zależy mi, aby kolumny miały potężny bas.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat altusów wielokrotnie wałkowany i jeśli ktoś by choć trochę poczytał to forum to by wiedział że są to kolumny do tego by może wydobywał by się z nich głośny dźwięk ale chyba niewiele wspólnego miało by to z jakąkolwiek jakością. Nie podałeś informacji jaki masz wzmacniacz a jest to bardzo istotne przy doborze kolumn. Nie napisałeś też jaki dźwięk cię interesuje, co w nim lubisz, co byś ewentualnie chciał w nim usłyszeć - choć jeśli zależy ci tylko na potężnym basie to takie altusy w zupełności ci wystarczą (są popularne dlatego że są głośne a nie że są dobre). Gdyby co to na pewno da się znaleźć kolumienki które będą miały niezły bas a do tego będą całkiem nieźle grały ale to musisz poczekać na kolegów aż wrócą z wakacji bo za pewne część właśnie gdzieś leniuchuje icon_smile.gif
Polecam poczytać trochę to forum, sporo fajnych i ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową cechą Altusów jest granie skrajami pasma. Mocny bas i "cykanie" wysokich tonów. W środku dziura. Poza tym grają sucho, agresywnie, męcząco dla ucha.
Miałem Altusy kiedyś, w czasach kiedy się je zdobywało na giełdzie albo wystawając w wielogodzinnych kolejkach. To był "haj-end" tamtych czasów i z tamtych czasów pozostał mi sentyment do nich, choć słuchać bym już ich nie chciał. Były tylko jedne kolumny, które chciałem mieć bardziej niż Altusy i nigdy nie udało mi się ich kupić - eksportowa wersja ZG 60 (chyba taki symbol) z 30 cm głośnikiem nisko-tonowym mocowanym czterema "łapami". W ostatnim czasie widziałem je na allegro ale są za duże, jak na gadżet do pokoju i trochę za drogie, żeby jedynie sentymentalnie je traktować (bo brzmienie zbliżone do Altusów).
Jeśli Altusów nie słyszałeś to warto przed zakupem posłuchać bo mogą okazać się ... nie do słuchania na dłuższą metę, choć mam znajomych, którzy do dziś słuchają na tych kolumnach i nie narzekają.
Jak zawsze, nie to ładne, co ładne, a co się komu podoba icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. Właśnie po założeniu tego tematu trochę czytałem o altusach, i chyba jednak to nietrafiony pomysł. Z kolumn dostępnych w tej chwili na allegro, zastanawiam się nad Tonsilami Maestro http://allegro.pl/tonsil-maestro-ii-180-st...3440527435.html Może jakieś inne propozycje ? Budżet mogę nagiąć do 1000zł. Wzmacniacz będzie kupowany pod kolumny.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...