Skocz do zawartości

JBL E80 czy Yamaha NS-8900?


tom_kaz

Recommended Posts

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum i bardzo liczę na pomoc w poniższym zagadnieniu.
Posiadam ampli Yamaha RX-V661, do którego w tym momencie podpięte są kolumny B&W 603 S2.
Niestety, jako że kolumny nie są moje, wkrótce będę musiał się nimi rozstać i musze je czymś zastąpić.
Na polu bitwy pozostały dwa modele, które mieszczą się w przedziale cenowym, jaki mój budżet jest w stanie podźwignąć.
Chodzi o JBL E80 i Yamaha NS-8900. Oba modele są dosyć chwalone w necie, więc mam o tyle dylemat, że nie mam w tej chwili możliowści odsłuchu tych kolumn. A przynajmniej nie w warunkach sprzyjających odsłuchowi (czyli MM lub Saturn).
W tej chwili kolumny pracują w stereo, ale docelowo system ma być rozbudowany o tyły i central. SW może jeszcze później.
Jeśli chodzi o używanie, to muzyka/filmy 70/30. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że do audiofilstwa moim uszom bardzo daleko. icon_smile.gif
W B&W brakowało mi trochę "mięsa" w basie, dlatego zastanawiam się jak w tej kwestii wypadają JBL i Yamaha.
Bardzo proszę, jeśli ktoś słyszał, bądź używa tych kolumn o informację jak się sprawują, bo niewiele czasu mi zostało na decyzję.
Będę bardzo wdzięczny.
Dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję DEVIL.
A czy orientujesz się jak brzmi w kinie ten zestaw głośników dodatkowych, NS-P8900?
Słuchałem tylko w Saturnie i do muzyki słabiutko (wiem, nie do tego celu go stworzono), zbyt uwypuklał srednie częstotoliwości, ale czy w kinie jako tył i centrał ładnie to chodzi, nie męczy uszu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...