Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Reaper

Podłączenie głośników 5.1 do wieży.

Witam, mam wzmacniacz Diora WS 504 i głośniki Altus 140.
Zestaw gra super, ale głośniki są "trochę" za duże jak na mój pokój...icon_cry.gif

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak do tego wzmacniacza podłączyć zestaw 5.1 Logitech x-540 ??

No i takie retoryczne pytanie: Czy różnica w jakości dźwięku będzie duża?? (pokój 14m^2)

Prawdę powiedziawszy, to nie widzę sensu podłączania głośników aktywnych do wzmacniacza mocy. Ale jeżeli jest to koniecznie, to bezpiecznie jest połączyć je przez gniazdo słuchawkowe, lub w ostateczności przez wyjścia głośnikowe, ale poprzez włączone w szereg rezystory o wartości conajmniej 100 ohm/1W na kanał.

Chodzi mi o to żebym mógł na nich słuchać muzy także bezpośrednio z wieży.

Te 5.1 to sobie już właściwie odpuściłem, bo podłączenie będzie ciężkie... Ale zastanawiam się teraz nad zestawem Logitech Z-2300 THX lub kolumnami M.Audio HTS-501 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=162742071). Wyglądają w miarę dobrze.

Nie wiem jaki jest sens podlaczania 5.1 do wiezy. Nie starczaja Ci glosniki od niej? Lepiej skoncentruj sie na stereo a nie na 5.1, a te glosniki z aucji nie wygladaja na jakis cud.

Cytat

Te 5.1 to sobie już właściwie odpuściłem(...)

No właśnie szukam jakichś stereo, najlepiej podłogówek, wysokich, ale nie szerokich, no i żeby nie były za drogie - max 500zł

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0