Skocz do zawartości

cz58y

Uczestnik
 • Zawartość

  1616
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O cz58y

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 • Urodziny 31.05.1958

Ostatnio na profilu byli

27280 wyświetleń profilu
 1. cz58y

  hh

  Kolego grzes, mógłbyś zmienić tytuł swego tematu na bardziej zrozumiały dla wyszukiwarki, bo co napisałeś, nie pozwoli na wyszukanie Twego tematu w zbiorze innych, podobnych problemów z doborem sprzętu. Dziękuję...
 2. cz58y

  Ile wat??

  To jest tylko Twoje wrażenie. Przeważnie moce wzmacniaczy w mini wieżach mają zawyżone wartości, powodując ich przesterowanie przy głośnym graniu. Dodanie kolejnych głośników, tylko szybciej uśmierci wzmacniacze mocy.
 3. cz58y

  ile kolumn do Denona 1509

  DENON AVR 1509 Co prawda ma 5 kanałów wzmacniaczy, ale można podłączyć 7 głośników. Jednak nie polecam takiego podłączenia, gdyż do każdego wzmacniacza frontowego podłączasz dwa głośniki. Głośniej grać to nie będzie, co najwyżej będzie większe zamieszanie w uzyskiwanej przestrzeni dźwiękowej.
 4. cz58y

  Jak przylutować jack'a ??

  Faktycznie nie znasz się na elektronice. Z zamieszczonych fotek już widać że: kabelek czarny to - masa, zielony to - kanał lewy (L) czerwony to - kanał prawy (R.)
 5. Samą taśmę możesz naprawić, posklejać, jak pisze Adamc. Do tego były kiedyś specjalne taśmy klejące, ale i tak stracisz bezpowrotnie uszkodzone fragmenty nagrań. Inna sprawa to stan samej warstwy magnetycznej taśmy. Może być już na tyle zużyta, że nagrywanie na takiej taśmie, może nie trzymać założonych przez producenta parametrów.
 6. cz58y

  Wykonawcy z "chrypą"

  Powszechnie znana jest też chrypka Roda Stewarta. Może nie tak charcząca, ale jest charakterystyczna.
 7. cz58y

  Wykonawcy z "chrypą"

  Panowie, zapominacie o klasyku Luisie Armstrongu i jego What a Wonderful World. Tego nie można przeoczyć.
 8. cz58y

  Radio z gniazdem SD

  No tak, ja piszę o tym z tematu wątku, ale funkcje mają one podobne. Dziwne, że nie masz instrukcji do tego radia, w zestawie powinna taka być. Ale wracając do Bluetooth'a, to nie jestem pewien, ale wciśnij i przytrzymaj co najmniej 2 sekundy przycisk DISP i wtedy wybierasz żądaną opcję, i dalej jak pisałem post wyżej.
 9. cz58y

  Radio z gniazdem SD

  Pod przyciskiem MENU wybierasz opcję BLUETOOTH, potwierdzasz i masz. Ale żeby zadziałało, musisz skomunikować urządzenie które chcesz podłączyć do radia. Tu też wybierasz MENU, następnie BLUETOOTH i funkcję PAIR WITH DEVICE i zatwierdzić. Gdy rozpoznają się, trzeba wprowadzić kod 0000 i zatwierdzić. To wszystko
 10. cz58y

  Mam problem z Yamahą E810 - pomocy :(

  Przy normalnym odsłuchu, tj słuchaniu przy gałce ustawionej na godz 9-10, i tak nie słychać przesłuchów, więc nie ma powodów do niepokoju. W bardzo wielu wzmacniaczach coś słychać z innego wejścia przy max Volume.
 11. cz58y

  wzmacniacz do suba

  Moc znamionowa wzmacniacza i głośnika jest zbliżona, więc nie będzie problemu z ich wspólnym dopasowaniem. 100 W w sinusie nie jest małą mocą, ale jeżeli uważasz, że jest to mało, to musisz kupić mocniejszy wzmacniacz i głośnik, lub zgodnie z sugestią Fono Master poszukać gotowego suba.
 12. cz58y

  impedancja kolumn i wzmacniacza

  budzik125 Magnaty będą grały i nic złego nie powinno się stać. Jak takie kolumny podłączysz do wyjść A i B we wzmacniaczu, to wypadkowa impedancja będzie wtedy 4-8 ohm.
 13. cz58y

  charczacy glosnik

  Objawy które opisujesz są typowe dla starszego sprzętu, w którym nie wytrzymują złącza lutownicze. Twój sprzęt jest nowszy i trudno go podejrzewać o to, że pojawiły się zimne luty, chociaż kto wie. Na początek musisz ustalić, który z elementów zestawu generuje takie zakłócenia dźwięku. Nie koniecznie musi być nim wzmacniacz H/K, ale Denon 2307 czy odtwarzacz CD. Kolumny można wyeliminować, bo jak napisałeś, zmieniałeś ich podłączenie względem wyjść głośnikowych we wzmacniaczu (przynajmniej tak to zrozumiałem). Na pewien czas powinieneś odłączyć z systemu wzmacniacz H/K, lub Denona i jeżeli w którejś konfiguracji pojawią się zakłócenia, to będzie wiadome który klocek jest dobry. Na razie tyle, jak coś ustalisz, to napisz.
 14. cz58y

  Sklejenie magnesu z koszem. Jakim klejem???

  Ten klej dość szybko wiąże, więc niewiele jest czasu na dokonanie korekty połączenia. Ale jak już złapie, to trzyma na amen, a przy tym jest elastyczny.
 15. cz58y

  Lampowa Manta V7

  Byłem dzisiaj w MM i widziałem w/w Mantę. Prezentuje się okazale, bardzo futurystycznie, ale jedna z lamp padła. Więc i posłuchać rad jej nie byłem. A szkoda, widocznie te lampy są chinskiej produkcji, a więc i zawodne jakieś. Jak na razie lampowa manta to porażka.
×