Skocz do zawartości

cz58y

Uczestnik
 • Zawartość

  1 616
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez cz58y

 1. cz58y

  hh

  Kolego grzes, mógłbyś zmienić tytuł swego tematu na bardziej zrozumiały dla wyszukiwarki, bo co napisałeś, nie pozwoli na wyszukanie Twego tematu w zbiorze innych, podobnych problemów z doborem sprzętu. Dziękuję...
 2. cz58y

  Ile wat??

  To jest tylko Twoje wrażenie. Przeważnie moce wzmacniaczy w mini wieżach mają zawyżone wartości, powodując ich przesterowanie przy głośnym graniu. Dodanie kolejnych głośników, tylko szybciej uśmierci wzmacniacze mocy.
 3. DENON AVR 1509 Co prawda ma 5 kanałów wzmacniaczy, ale można podłączyć 7 głośników. Jednak nie polecam takiego podłączenia, gdyż do każdego wzmacniacza frontowego podłączasz dwa głośniki. Głośniej grać to nie będzie, co najwyżej będzie większe zamieszanie w uzyskiwanej przestrzeni dźwiękowej.
 4. Faktycznie nie znasz się na elektronice. Z zamieszczonych fotek już widać że: kabelek czarny to - masa, zielony to - kanał lewy (L) czerwony to - kanał prawy (R.)
 5. Samą taśmę możesz naprawić, posklejać, jak pisze Adamc. Do tego były kiedyś specjalne taśmy klejące, ale i tak stracisz bezpowrotnie uszkodzone fragmenty nagrań. Inna sprawa to stan samej warstwy magnetycznej taśmy. Może być już na tyle zużyta, że nagrywanie na takiej taśmie, może nie trzymać założonych przez producenta parametrów.
 6. Powszechnie znana jest też chrypka Roda Stewarta. Może nie tak charcząca, ale jest charakterystyczna.
 7. Panowie, zapominacie o klasyku Luisie Armstrongu i jego What a Wonderful World. Tego nie można przeoczyć.
 8. No tak, ja piszę o tym z tematu wątku, ale funkcje mają one podobne. Dziwne, że nie masz instrukcji do tego radia, w zestawie powinna taka być. Ale wracając do Bluetooth'a, to nie jestem pewien, ale wciśnij i przytrzymaj co najmniej 2 sekundy przycisk DISP i wtedy wybierasz żądaną opcję, i dalej jak pisałem post wyżej.
 9. Pod przyciskiem MENU wybierasz opcję BLUETOOTH, potwierdzasz i masz. Ale żeby zadziałało, musisz skomunikować urządzenie które chcesz podłączyć do radia. Tu też wybierasz MENU, następnie BLUETOOTH i funkcję PAIR WITH DEVICE i zatwierdzić. Gdy rozpoznają się, trzeba wprowadzić kod 0000 i zatwierdzić. To wszystko
 10. Przy normalnym odsłuchu, tj słuchaniu przy gałce ustawionej na godz 9-10, i tak nie słychać przesłuchów, więc nie ma powodów do niepokoju. W bardzo wielu wzmacniaczach coś słychać z innego wejścia przy max Volume.
 11. Moc znamionowa wzmacniacza i głośnika jest zbliżona, więc nie będzie problemu z ich wspólnym dopasowaniem. 100 W w sinusie nie jest małą mocą, ale jeżeli uważasz, że jest to mało, to musisz kupić mocniejszy wzmacniacz i głośnik, lub zgodnie z sugestią Fono Master poszukać gotowego suba.
 12. budzik125 Magnaty będą grały i nic złego nie powinno się stać. Jak takie kolumny podłączysz do wyjść A i B we wzmacniaczu, to wypadkowa impedancja będzie wtedy 4-8 ohm.
 13. Objawy które opisujesz są typowe dla starszego sprzętu, w którym nie wytrzymują złącza lutownicze. Twój sprzęt jest nowszy i trudno go podejrzewać o to, że pojawiły się zimne luty, chociaż kto wie. Na początek musisz ustalić, który z elementów zestawu generuje takie zakłócenia dźwięku. Nie koniecznie musi być nim wzmacniacz H/K, ale Denon 2307 czy odtwarzacz CD. Kolumny można wyeliminować, bo jak napisałeś, zmieniałeś ich podłączenie względem wyjść głośnikowych we wzmacniaczu (przynajmniej tak to zrozumiałem). Na pewien czas powinieneś odłączyć z systemu wzmacniacz H/K, lub Denona i jeżeli w którejś konfiguracji pojawią się zakłócenia, to będzie wiadome który klocek jest dobry. Na razie tyle, jak coś ustalisz, to napisz.
 14. Ten klej dość szybko wiąże, więc niewiele jest czasu na dokonanie korekty połączenia. Ale jak już złapie, to trzyma na amen, a przy tym jest elastyczny.
 15. Byłem dzisiaj w MM i widziałem w/w Mantę. Prezentuje się okazale, bardzo futurystycznie, ale jedna z lamp padła. Więc i posłuchać rad jej nie byłem. A szkoda, widocznie te lampy są chinskiej produkcji, a więc i zawodne jakieś. Jak na razie lampowa manta to porażka.
 16. W zupełności wystarczy klej Poxipol, tani i powszechnie dostępny. http://www.nokaut.pl/oferta/poxipol-przezroczysty-14-ml.html http://www.budownictwo.radom.pl/shop/www/poxipol.htm
 17. ES30 są monitorkami, więc do muzyki techno nie bardzo nadają się, chyba że postawisz obok dodatkowego suba. Proponuję jednak posłuchać większych konstrukcji podłogowych.
 18. Nie do końca. Już teraz na moim lapciu z matrycą 1024, muszę przewijać obraz w niewielkim zakresie, gdyż fragment treści, zakrywa pasek przesuwu pionowego.
 19. Dźwięk z DVD (DIGITAL OUT - coaxial) przesyłacz kablem cyfrowym coaxial (cinch-cinch) do amplitunera, (wejście DIGITAL IN - COAX DVD). Obraz z DVD (VIDEO OUT - S-VIDEO) do wejścia S-VIDEO w telewizorze. Jeżeli telewizor ma wejścia COMPONENT VIDEO, to odpowiednim kablem 3xcinch łączysz go do wyjścia COMPONENT w DVD. Do pełni szczęścia, możesz połączyć wyjście fonii z telewizora (AUDIO OUT lub z EURO) do wejścia TV w amplitunerze. Wtedy na kolumnach można odtwarzać dźwięk z telewizora.
 20. Kolego rafał78, proszę czytać swoje poprzednie wątki, tam już takie pytanie było przedstawione. http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=4950 Ten temat zamykam.
 21. Miałem niedawno możliwość posłuchania tego zestawu, i nie wnikając w szczegóły całokształtu, mogę napisać, że jak na gotowy zestaw, to wart jest tych pieniędzy.
 22. Same głośniki (kolumny) chcesz kupić, a wzmacniacz do nich już masz, czy mają to być kolumny aktywne, podłączone bezpośrednio do wyjścia karty dźwiękowej. Możesz też kupić zestaw 2.1 do komputera, ale chyba nie o to tobie chodzi.
 23. Jak pisałem wcześniej, trzeba praktycznie wszystko sprawdzić w tym wzmacniaczu. Przeczyścić przełączniki i potencjometry, przetopić ponownie podejrzane, spękane, przegrzane punkty lutownicze. Wzmacniacz już swoje przeżył i należy się jemu generalny przegląd. Jak nie jesteś w stanie tego wykonać samemu, to trzeba powierzyć taki zabieg specowi od RTV.
 24. Żaden sprzedawca nie da takiego zezwolenia bez utraty gwarancji, robisz to na własną odpowiedzialność.
 25. Nic mi nie wiadomo o aktywnej zwrotnicy. Jest wzmacniacz z końca lat 70-tych, a nie współczesny amplituner KD z procesorami na pokładzie. Wyświetlacz zawsze pokazuje 8Ω, bez względu na to, co do niego podłączysz, gdyż do niego wyskalowany jest wskaźnik wysterowania. Wzmacniacz nie ma żadnego przełącznika impedancji, przy 4Ω i 8Ω ma taką samą moc wyjściową 2x 100W w sinusie i 2x185W przy 4Ω (DIN). Są to dwie różne metody pomiaru, więc i parametry są różne. Pierwsza rzecz, to sprawdzić trzeba dokładnie wszystkie luty i połączenia na płycie drukowanej. Szczególnie tranzystory mocy, kondensatory elektrolity, diody prostownicze. Druga sprawa, charczenie słychać w jednym kanale, czy w obu tak samo i słychać je tylko przy pełnej mocy przekazywanej na głośniki?
×
×
 • Utwórz nowe...