Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
B11

Akustyka

Ostatnio, miałem troszkę więcej czasu i przewróciłem, pokój, do góry nogami, aby dostosować, go, do podstawowych zasad akustyki. Rezultat diametralny, poprawa dźwięku o przynajmniej połowe. Niskotonowiec, teraz gra, tylko i wyłącznie w kinie. Szczególne podziękowania dla f1angel za pomoc i nadesłanie mi potrzebnych materiałów.

Cieszę się, że pomogło. I fajnie, że napisałeś. Bo wiele osób nie docenia znaczenia akustyki.
Nie bez powodu mówi się, że to jeden z najważniejszych elementów dobrego brzmienia. O ile nie najważniejszy.

Szkoda że nie opisaliście co zrobiłeś to inni też mogliby z tego skorzystać icon_smile.gif
U mnie salon wygląda obecnie trochę pusto. Wiem już o dywaniku i szafkach na ścianie z kolumnami.
(ale to się jeszcze zejdzie zanim cokolwiek kupię)

No właśnie a może opisz jak było a jak jest. Zdjęcia przed i po byłyby w tym wypadku bezcenne.
Mogłaby to być ciekawa lekcja poglądowa dla młodszych forumowiczów i nie tylko.
A może moglibyśmy jeszcze coś podpowiedzieć? Co kilka głów to nie jedna icon_biggrin.gif

BARDZO ZŁE ROZSTAWIENIE . Z prawej kolumny dzwięk zupełnie inny bo zbyt blisko ściany. Na półkach kolumna podłogowa - tragedia głośniki zbyt wysoko i dzwięk masakra. Płaskie pasmo tragedia. Kolumny bez kolców - zamulony bas.

[attachment=4440:B_BY_O2.bmp]

B_BY_O2.bmp

Miejsce odsłuch zbyt blisko ściany bocznej i tylniej. Głośniki Serand zbyt blisko uszu.

[attachment=4437:xx2_bylo.bmp]

xx2_bylo.bmp

ZŁE ROZSTAWIENIE - lepsze niż wyżej bo, bliskość ściany, rekompensuje meble tapicerowanym.

[attachment=4438:3_jest.bmp]

3_jest.bmp

Dzięki za wskazówki icon_smile.gif
Gdy tylko skompletuje zestaw też będę musiał od nowa umeblować mój pokój .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0