Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu Tonsil Maestro II 5.1


jodzik

Recommended Posts

Witam, jestem nowicjuszem dlatego proszę o poradę w sprawie wyboru amplitunera do zestawu Tonsil Maestro II 5.1:

-cena ok. 1000 zł, oczywiście używany bo nowy w tej cenie z tymi parametrami to abstrakcja,

-7.1 lub 7.2,

-pokój 35 m2,

-możliwość kożystania z internetu, wi-fi niekoniecznie-w tej cenie?,

-dwie strefy,

dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie konieczność tych dwu stref, ( rozumiem że dalsza rozbudowa), to mógłbyś mieć w cenie ok. 1000zł spory wybór wśród nowych, co ważne kompletny jeśli chodzi o obowiązujące kodeki i nowe technologie jak 3D, ultra HD, złącze Ethernet, Bluetooth, AirPlay, Deep Colour. O usb czy hdmi nie wspomnę bo to używane 3/4 latki je mają. Chyba że masz możliwość małego nagięcia budżetu na nowy np. pioneer vsx serii 923.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę przeznaczyć 1200 zł na Amplituner jeżeli byłby nowy, ale czy warto?. Szczerze to 70/30 muzyka/film, zależy mi jednak na słuchaniu w innej niż stereo formie-taki mój wybryk. Chciałbm jednak słuchać muzyki bezpośrenio z internetu. Zestaw to przód-2xMaestro II 180, tył-2xMaestro II 130, centralny-1xMaestro II 100C, subwoofer-ACTIV 200.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o używany, dlaczego? bo amplitunery z radiem www, czy serwisem spotify są dość nowym wytworem, a 7.1 i 2 strefy może nie najmłodszym, ale występowanie tych dwu interesujących aspektów, skłania ku bardzo świeżym produktom, których jest na aukcjach bardzo mało z wiadomych względów. Plusem jest to że mają nowinki typu bezprzewodowa transmisja bth, airplay, 3D, 4k, a hdmi i usb standardowo. Więc to może być nie kwestia, czy warto wydać 1200zł , tylko pewnie konieczność dołożenia i wyboru nowego.

Pozostaje cierpliwie czekać i szukać. Szkoda że słuchając w takich dużych, co do filmu, proporcjach muzyki, masz taki jak to nazwałeś wybryk, słuchania na kilku kanałach, a nie tak jak zostało nagrane.

Jedyny ciekawy 7.1, ale bez opcji www. Pozostaje też pytanie czy każdy 7.1 ma możliwość obsługi dwu stref ?

np. http://allegro.pl/yamaha-rx-v567-amplitune...4634916591.html ( cena nowego to 2tys )

Ja popytałbym sie w takiej sytuacji o amplituner spełniający Twoje potrzeby z ekspozycji w jakimś sklepie, zbił cenę i kupił w tym budżecie na gwarancji .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer vsx923 (czy 924) to bodaj najwyższy model z serii vsx( są 3xx, 4, 5, itd.) potem już tylko LX po kilknaście tys. Gra przyjemnie, lekko ocieplonym dźwiękiem i mocnym brzmieniem, dla mnie bardziej podobnym denona, niż np. yamahy.
W zakładce testy na forum,http://audio.com.pl/testy/amplitunery-av/2/1 masz testy tego modelu we wcześniejsych wersjch: Pioneer VSX-920, Pioneer VSX-921.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...