Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy i gramofon do MA Rx6


PawelZ

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zacząć przygodę ze wzmacniaczami lampowymi i gramofonami, po przeczytaniu setek stron internetowych mój wbór padł na:

1. Wzmacniacz lampowy Yaqin MS 6V6 (opcjalnie jakie lampy?)
2. Gramofon Audio-Technica AT LP-120 wkładka AT91
3. Kolumny MA RX6
4. Interkonekt CA Azur
5. Kable Black Mamba Sterling

Przed zakupem chciałbym jeszcze raz upewnić się, że taki zestaw to dobre zestawienie (mam ograniczony budżet).
Jeśli chodzi o moje upodobania myzyczne to głównie damskie wokale, muzyka filmowa i rock.
Obecny zestaw to CA 640A i 640C.
Ewentualnie jaki CDek można dopasować do tego zestawu?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim za mało danych mamy by Ci rzetelnie odpowiedzieć.
Nie wiemy jaki masz budżet(konkretnie ile) na wszystko albo na dane elementy (mocno ograniczony to jestem ja, jak za dużo wypiję icon_lol.gif ), jakiej słuchasz muzyki w jakim pomieszczeniu, czy możesz swobodnie rozstawić kolumny, jakie masz upodobania brzmieniowe (no, chcąc kupić wzmacniacz lampowy powinieneś wiedzieć, umieć to sprecyzować - jaki dźwięk lubisz, chcesz uzyskać), Czy sprzęt musi być nowy (dlaczego?) czy może być używany (zdecydowanie polecam - jeśli chcesz uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku).
I jeszcze pytania czy masz już te kolumny MA RX6 a jeśli masz, to co spowodowało, że je kupiłeś?
Poza tym naszła mnie taka refleksja. Sam jestem zwolennikiem wzmacniaczy lampowych (mimo, że Wikipedia wyśmiewa audiofila, wzmacniacze lampowe i gramofony - noszę się z założeniem specjalnego wątku na ten temat), ale wiem, że dobry wzmacniacz tego typu musi kosztować. Yaqiny są niezłe, ale... tu musimy podyskutować.
Mam nadzieję, że jesteś poważnym człowiekiem i zdajesz sobie sprawę z pewnych kwestii. Na przykład takich, że jeśli sumiennie i szczegółowo odpowiesz na pytania zawarte tu (szkoda, że przeglądając setki internetowych stron nie wpadłeś na tę, by móc napisać sensownie swój pierwszy post na Audio):
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
to będziemy mogli odpowiedzieć Ci z dużą precyzją na większość pytań.

Obawiam się trochę stwierdzenia "mój wybór padł...", ponieważ to może sugerować, że chcesz właśnie to kupić i tylko szukasz potwierdzenia. Jeśli zaakceptujemy Twój wybór, to się znamy na rzeczy i jest ok. A jeśli Ci coś odradzimy, to się nie znamy, jesteśmy ignorantami. Tak, tak, takie postawy nieraz się tu spotyka. Watek trwa kilka tygodni i dziesiątki wpisów a założyciel i tak na końcu pomimo podania mu wielu ciekawszych, lepszych rozwiązań kupuje zestaw, o którym wspominał w pierwszym poście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...