Skocz do zawartości

amplituner marantz


przemas1978

Recommended Posts

Witam chciałbym kupic amlituner firmy MARANTZ i mam maly dylemat bo sa modele starszy oraz nowszy i na moje oko niewiele je różni(czy te różnice maja wpływ na cene i sa znaczące) bo to do1000zl różnicy,konkretnie chodzi o modele SR6008, SR5008 orazSR5009.Czy warto doplacac no chyba ze polecacie cos innego w sensie amplituner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby ustosunkować się do Twojego wyboru, ewentualnie zaproponować alternatywne rozwiązania, potrzeba więcej informacji.
Podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, konfiguracje kolumn z jakimi amplituner będzie współpracował (marka, model), wykorzystanie zestawu (filmy, muzyka, koncerty, gry), gatunki najczęściej odsłuchiwanej muzyki, Twoje preferencje brzmieniowe.
Czekam na odpowiedz

Cytat

Witam chciałbym kupic amlituner firmy MARANTZ i mam maly dylemat bo sa modele starszy oraz nowszy i na moje oko niewiele je różni(czy te różnice maja wpływ na cene i sa znaczące) bo to do1000zl różnicy,konkretnie chodzi o modele SR6008, SR5008 orazSR5009.Czy warto doplacac no chyba ze polecacie cos innego w sensie amplituner


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak salon ma ok 24 m2 zestaw jaki w tej chwili posiadam jest firmy sony wraz z kolumnami HT-SF1200,dvd recorder RDR-HX-750 oraz odtwarzac BLU RAY BDP-S360 w sumie niema znaczenia czy kolumny będą pasowaly do nowego ponieważ zamierzam zmienić calosc i zaczynam od amlitunera potem chce dokupic odtwarzacz blu ray UD5007 chyba ze polecasz inny jestem otwarty na sugestie.Co do kolumn jeszcze niewybralem wiec będę wdzięczny również za pomoc.Jesli chodzi o preferencje to na pewno filmy do muzyki oraz koncerty i raczej wszystko po trochę od muzyki klasycznej po rock metal.W pszyszlosci zamierzam dokupić również gramofon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegóły,
zacznijmy od elektroniki - stare modele serii 8 już są od kilku miesięcy nieprodukowane, tak więc trudno będzie znaleźć fabrycznie nowe urządzenie starszej serii, zazwyczaj są to zwroty, wymiany i poserwisowe produkty. Z drugiej strony jest teraz ciekawa promocja, w której odtwarzacz Blu-Ray Marantz UD 5007 możemy kupić za 1000 zł. przy zakupie w komplecie z amplitunere. UD 5007 to bardzo dobry odtwarzacza, nie ma sensu szukać czegoś innego, gdyż w danym przedziale cenowym nie będzie konkurencji. Ewentaulną alternatywą, lepszą jakościowo, ale znacznie droższą są odtwarzacze Oppo. Reasumując pozostałbym przy elektronice Marantz SR5009 / UD5007.

Kwestia kolumn - w tym przypadku mamy więcej czynników, które wpływają na wybór. Wybierając odpowiednie modele, rozumiem że duży nacisk kładziemy na odsłuch muzyki. Na pewno dobrym uzupełnieniem elektroniki Marantz są kolumny Dali, w naszym przypadku proszę zwrócić uwagę na system Dali Zensor 7/1/Vokal. Bezpośrednią konkurencją jest Monitor Audio serii Bx. Trochę taniej, ale nadal dobrze jakościowo to kolumny Indiana Line Tesi. Natomiast przy wyższym budżecie proponuję Dali Ikon serii MK2 lub rockowo grający system Paradigm Monitor.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, konkretny wybór zależy już od indywidualnych preferencji, dlatego jeśli tylko jest taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Cytat

A wiec tak salon ma ok 24 m2 zestaw jaki w tej chwili posiadam jest firmy sony wraz z kolumnami HT-SF1200,dvd recorder RDR-HX-750 oraz odtwarzac BLU RAY BDP-S360 w sumie niema znaczenia czy kolumny będą pasowaly do nowego ponieważ zamierzam zmienić calosc i zaczynam od amlitunera potem chce dokupic odtwarzacz blu ray UD5007 chyba ze polecasz inny jestem otwarty na sugestie.Co do kolumn jeszcze niewybralem wiec będę wdzięczny również za pomoc.Jesli chodzi o preferencje to na pewno filmy do muzyki oraz koncerty i raczej wszystko po trochę od muzyki klasycznej po rock metal.W pszyszlosci zamierzam dokupić również gramofon


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...