Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000


manijak81

Recommended Posts

Witam.

Będę wdzięczny za pomoc w skompletowaniu swojego pierwszego zestawu stereo.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Około 4000 zł za wzmacniacz, odtwarzacz CD i kolumny.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Początkowo myślałem o nowym wzmacniaczu i odtwarzaczu i używanych kolumnach ale myślę że mógłbym dać się przekonać do zakupu wszystkiego używanego.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Sprzęt będzie wykorzystywany do słuchania muzyki ale musi istnieć możliwość podłączenia pod telewizor tak aby również można było z niego korzystać podczas oglądania filmów. W przyszłości planuję dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy, tak żeby móc radia internetowego słuchać, podpiąć pendrive z muzyką itd.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Tak jak pisałem powyżej w chwili obecnej chciałbym jedynie podłączyć telewizor.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Sam pokój ma 17,6 m2 ale jest połączony z aneksem kuchennym o powierzchni 7,9 m2 (szczegóły na załączonym rysunku).

6) Jakiej muzyki słuchamy
Bardzo zróżnicowanej, szczególnie że z zestawu będę korzystał razem z dziewczyną. Począwszy od rocka (zarówno obecnego jak i dobrych starych kapel) poprzez jakieś popowe kawałki, hip-hop i rap, blues, skończywszy na jazzie. Zdaję sobie sprawę że to często odległe od siebie nurty muzyczne i pewnie do każdego z nich sprawdziłoby się coś innego ale poszukuje czegoś jak najbardziej uniwersalnego... mam nadzieję że nie podsumujecie mnie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego icon_wink.gif

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jeśli uda się złożyć coś co mnie urzeknie brzmieniowo na pewno nie będę kombinował i trochę u mnie pogra. Natomiast liczę się z tym że możliwe iż będzie konieczność zmian konfiguracji sprzętu na drodze dążenia do mojego ideału.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Zgodnie z punktem 3).

Najciężej opisać moje preferencje brzmieniowe. Wiem co lubię ale ciężko ubrać mi to w odpowiednie, fachowe słowa, jak co poniektórzy pięknie tutaj robią icon_smile.gif Liczę że pomożecie mi znaleźć sprzęt który umożliwi mi delektowanie się każdym szczegółem podczas słuchania jazzowych kawałków, pokaże pazur podczas odsłuchu gitarowych solówek i jak będzie trzeba zagra soczystym basem ( ale nie dudniącym tylko precyzyjnym, głębokim) przy jakimś dobrym amerykańskim hip-hopie. Każdą uwagę/propozycję przyjmę z otwartymi ramionami icon_wink.gif

Pozdrawiam
Paweł

1l.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być posądzonym o lenistwo sam sukcesywnie przeszukuję internet w poszukiwaniu elementów zestawu które mogłyby spełnić moje oczekiwania. Po pierwsze zastanawiałem się nad podziałem budżetu pomiędzy poszczególne urządzenia. Założyłem że około 2000 zł przeznaczę na kolumny (i ich poszukiwaniem zajmę się w pierwszej kolejności) natomiast reszta pójdzie na wzmacniacz i odtwarzacz CD. Przeglądając oferty na allegro i szukając opinii i opisów poszczególnych kolumn wstępnie wytypowałem poniższe:

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-dynau...4991579333.html
http://allegro.pl/tannoy-revolution-dc-6t-...4971246902.html
http://allegro.pl/dali-450-oryginalne-opak...4996541020.html
http://allegro.pl/monitor-audio-rs-6-i4999578418.html

Co o tym sądzicie? Może jakieś inne warte uwagi propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa tego budżetu na kolumny to dobre założenie, oczywiście może kupi się taniej. Te propozycje drogawe zwłaszcza Dali, chyba tak drogich 450 nie widziałem. Można popytać się i poszukać po salonach audio kolumn, sprzętu exdemo, to jest też dobra droga. Jak lubisz z pazurem i kontrolą to można pochylić się nad markami Niemieckimi .
Mieszkasz w UK, bo sporo wybrałeś kolumn z wysp, nie to że to źle, ale zawsze większe ryzyko uszkodzenia przy długim transporcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że akurat 2 z 4 moich propozycji są z UK to czysty przypadek, mieszkam w okolicy wawy icon_smile.gif Przefiltrowałem po prostu dostępne obecnie kolumny po budżecie 1500-2200 zł i przeglądałem to co wypadło, jednocześnie czytając opinie i opisy brzmienia. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie dlatego liczę że podpowiecie mi chociaż na jakie marki i modele warto zwrócić uwagę w tym przedziale cenowym, pasującego do moich wymagań. Co do sprzętu powystawowego to w paru sklepach internetowych taki widziałem, jednak zwykle był przeceniony około 20%. Założyłem że jednak lepiej kupić coś klasę wyżej paroletniego niż coś nowego właśnie z takim rabatem (zakładając oczywiście ten budżet około 2000).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...