Skocz do zawartości

up


spinacz66

Recommended Posts

Oehlbach 1067 z tego co wiem jest wyłącznie czarny. Oplot to tkanina, a on jak większość przewodów ciętych z metra jest w izolacji z tworzywa sztucznego do której został wprowadzony przewodnik w procesie wytłaczania.
Melodika Purple Rain tak jak Da Vinci SL ma 2 przewody w niezależnych izolacjach umieszczone w rurce z miękkiego tworzywa. Oplot spotyka się zwykle w kablach konfekcjonowanych. Można go sobie również kupić osobno i założyć na dowolny przewód. W Da Vinci SL wewnątrz zewnętrznej rurki jest umieszczony jeszcze bawełniany sznurek. Ma on tłumic drgania pomiędzy przewodami i zapewnić odpowiednia elastyczność dość grubemu okrągłemu kablowi. To że jest tańszy to świadczy o jego bardzo dobrej realcji jakość cena. Czy różnica ceny jest warta do dopłaty do Melodiki Purple Rain to kwestia wyboru kupującego. To że są podobne brzmieniowo nie znaczy że musza być takie same. Nie znaczy tez że któryś z nich zawsze zostanie uznany za lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy te banany bedą ok bo też chcem kupić
http://sklep.rms.pl/wtyk-bananowy-nakamich...talco-pozlacany



Te wtyki bananowe mają podstawowa taką zaletę że przewody nie sterczą do tyłu, co zapobiega ich wyłamywaniu. Łatwo się je również zakłada i zdejmuje z przewodów bez użycia narzędzi. Łatwo jest je zakładać i zdejmować na różne gołe kable. Warte uwagi. Osobiście nie przywiązywał bym zbyt dużej wagi na wpływ wtyków bananowych na brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem DaVinci 2,5mm jest nie dostepny w sklepach jak i 1,5mm są 4mm za 10zł za metr kuszaca cena.Jedni twierdza że najlepsze wtyki babanowe są z miedzi berrylium i nie są drogie sztuka około 9zł bo wiekszość to mosiężne więc które lepiej kupić bo to koszt nie duży
z miedzi taki znalazłem : http://www.poweraudio.pl/eagle-cable-hollo...ium-p-1995.html

To ten Da vinci jeszcze lepiej się nadaję pod tynk niż melodika i cordial jak piszesz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Amplituner:Kenwood BDA-A7 uzywany też jako zródło obrazu BD zmieniony bedzie na Sherwood z seria R(na razie nie wiem na który)
Obraz BD Panas 45( po toslinku) i Philips Bdp 7700/12( po coaxial uzywany też jako Dac)
kolumny to Wafle DX-1 HCP

To czemu Melodika jest droższa jak jest podobna do Da Vinci to ciekawe oba się nadają pod tynk i da vinci ma lepszą klase miedzi jak pamietam 6N a melodika 4N w stopniu utleniana.To fakt ten da vinci przemawia jakoscią i ceną.Ten fajny Oehlbach 1067 jest też w oplocie mówisz że dobry jest? tylko jak widzę ciężko dostepny w czarnym oplocie u nas



Na moje laickie ucho operowego wokalisty wymiana przewodów nie wprowadzi znaczącej zmiany w prezentowanym zestawieniu. Mam wrażenie, że tak dużo naczytałeś się o tych kabelkach, że uważasz je za jedyne lekarstwo na brzmieniowe bolączki. Piszesz o oplotach rdzeniach,ale to będzie podłączone do budżetowego amplitunera z wbudowanym blu ray. To Twoje pieniądze i Twój sprzęt, ale nie szedłbym w tą stronę. Lepiej za tą kasę (z. Dokładką) kup starszy używany wzmacniacz stereofoniczny i dwa fronty. Wtedy usłyszysz różnicę.



Słuchałeś tego Kenwooda w kd bo jak nie do muszę cie zmartwic nie brak mu pary byłem na odsłuchach jego w Holandii i tam go kupiłem bo u nas cienko z dystrybucją ich koszt wyszedł mnie jakieś 3500zł nic się nie psuję nic nie pada w porównaniu jak piszesz z tymi lepszy Onkyo itp.Tak samo u nas kenwood,Sherwood jest nie doceniany w PL a za granicą inaczej jak byłem tam w salonie jeden gość to skomentował wzmacniacze stero Sherwooda deklasują japońców widać tam inne zapatrywanie i wiekszy wybbór w sprzęcie do porówania.Ty nie porównując odrazu go skraeślasz taka nasza metalność polaków.Bedę jechał Po nowego Sherwooda do Holandii z seri R są 3 modele do odsłuchu i z którymś przyjadę.Stereo mi nie potrzebne bo mało słucham wiecej oglądam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Vinci lepiej wybrać właśnie ten o większym przekroju. A tym z czego są banany nie przejmował bym się zbytnio jeśli nie masz sprzętu za kilkaset tysięcy zł. Wtedy to też ma znaczenie bardziej symboliczne. Wtyki tego typu kupuje się zwykle dla wygody podłączania. A te miedziane są na ogół miedziane w takim stopniu że mosiądz to stop miedzi. Czysta miedź jest strasznie miękka i kłopotliwa w użyciu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...