Skocz do zawartości

sony TA-FE530R + pioneer GR-555 jak podłączyć?


ana1982

Recommended Posts

Witam. Mam problem z podłączeniem wzmacniacza sony TA-FE530R i equalizera pioneer GR-555. Mianowicie, chodzi mi o to, że mam podłączony odtwarzacz CD pod equalizer, i z equalizera pod wzmacniacz. Chcę pod to podłączyć tuner i gramofon, ale nie ma więcej wejść w equalizerze. Czy istnieje jakieś podlączenie, bym mógł podłączac inne urządzenia? Nie chcę zbytnio testowac i podłączać metodą prob i błędów, myślę że może coś się popalić przy nieprawidłowym podłączeniu kabli. Prosze o pomoc. Z góry dzięki. ( w załączniku daję zdjęcie wejść obu sprżętów)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak podłączę gramofon pod photo, tuner pod tuner, cd pod cd, pod AUX bluethoot. i zostają mi 2 wyjścia Tape, to pod jedno decka( tylko nie wiem pod które) to pod ostatnie equalizer? tylko nie wiem co to za oznaczenia w wyjsciach tape w tym sony, i na equalizerze. wie ktos jak to pozpinać. Ja ogólnie zielony w tym temacie:-(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci się zapytam po co Ci ten equalizer? Jeżeli nie jestem choć trochę w temacie audio to uwierz mi że zabawą tym Pionnierempopsujesz całą liniowiośc dżwiękui to bedzie mega masakra nie dźwięk. Chyba że lubisz się patrzeć na podskakujące bajery w rytm muzyki to OK.
Wszystkie inne komponenty podłączasz pod Sonego w przystosowane do tego miejsca i po sprawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze dobranym systemie korektor nie tylko jest zbędny, ale nawet szkodzi dobremu dźwiękowi.
Jak każdy dodatkowy element (tu niepotrzebny) wnosi szumy i zniekształcenia do sygnału a co za tym idzie do dźwięku.
Sprzedaj korektor i kup trochę muzyki albo lepszy element zestawu, np. kolumny czy wzmacniacz. I to będzie działanie na plus.
Aby korektor działał ze wszystkimi podłączonymi elementami (źródłami) zestawu trzeba by go wpiąć pod wyjścia (których w tym wzmacniaczu akurat nie ma) PRE OUT i MAIN IN, czyli wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówkę mocy.
Ale uwierz. Nie psuj sobie dźwięku korektorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...