Skocz do zawartości

prośba o 3 podpowiedzi


martinett

Recommended Posts

Witam. Mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu audio do 3 pokoi. Słucham przede wszystkim muzyki instrumentalnej i jazzu.

Pokój 20 m2. Budżet do 2000 zł na kolumny aktywne z możliwością strumieniowego przesyłania dźwięku. Zastanawiam się nad:
1) Audio Pro Addon t12 lub t 14 (czy jest jakaś różnica?),
2) Jamo P 404,
3) Advance Acoustics Air 50.

Czy zawieszenie tych głośników na ścianie na dokupywanych uchwytach nie pogorszy jakości dźwięku?

Pokój 11 m2. Budżet do ok 1000-1200 na monitory aktywne. Komputer + Audiotrak Prodigy Cube Black + ... Zastanawiam się nad m-Audio BX 5 D2. Czy jest coś lepszego w tej cenie?

Pokój 11 m2. Budżet 500-600 zł. Chcę wymienić głośniki i kable w mikrowieży Panasonic Sa-PM5. Z tyłu wieży jest napisane 4 ohm i 44 W. Na aktualnych głośnikach jest napisane max. input 10 W. Czy wzmacniacz tej wieży poradzi sobie z Roth Oli RA 1? Czy trzeba myśleć o czymś innym.

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czemu do większego pokoju chcesz kolumny aktywne? Czym jest podyktowany taki wybór?

Które kolumny wybrać to zależy głównie od tego jaki dźwięk lubisz. Parametry to nie wszystko. One są najczęściej poprawne i ... niewiele mówiące o dźwięku. Najlepiej posłuchać i zdecydować które Ci najlepiej zagrają.

Ja zazwyczaj polecam sprzęt używany. Można kupić lepiej (nieraz spektakularnie) grający za takie same pieniądze.

Kolumny powieszone na ścianie zazwyczaj grają gorzej, ponieważ ściana podbarwia dźwięk, wzmacnia niektóre podpasma i degraduje odwzorowanie sceny stereo. Kolumny na ogół powinny stać kilkadziesiąt cm od ścian i mebli.
Tylko specjalnie zaprojektowane kolumny mogą poprawnie grać w bezpośredniej bliskości ścian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt używany nie wchodzi w grę. Kolumny nie mogą być za duże i muszą być w kolorze czarnym (kwestie wystroju wnętrza). Muszą być na ścianie, bo mam małe dziecko, które wszystko zrzuca i przewraca. Musze pomyśleć o jakichś wysięgnikach własnej roboty, żeby te 30-40 cm były oddalone od ściany. Kolumny aktywne, bo czytałem, że te modele znakomicie grają i trudno w tej cenie byłoby skompletować na podobnym poziomie zestaw stereo.Te które wymieniłem powinny ogarnąć pokój 20 m2, zwłaszcza, że to mieszkanie w bloku.

A czy z tą mikrowieżą jest sens kombinować? Da się coś z niej wycisnąć wymieniając kable głośnikowe i głośniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, jeśli ma ogarnąć, to spoko. Myślałem, że chodzi o coś innego icon_wink.gif

Z mikrowieżą jest sens kombinować. Lepsze kolumny i kable powinny dać słyszalny przyrost jakości dźwięku.
Jednak chyba nie kupiłbym Roth Oli. Mają bardzo niską skuteczność. Szukałbym czegoś chociaż o 88 dB skuteczności.

I szkoda, że używki odpadają. Świadomie (mam nadzieję, że świadomie) się ograniczasz. Ale widocznie masz powody.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, jeśli ma ogarnąć, to spoko. Myślałem, że chodzi o coś innego icon_wink.gif

Z mikrowieżą jest sens kombinować. Lepsze kolumny i kable powinny dać słyszalny przyrost jakości dźwięku.
Jednak chyba nie kupiłbym Roth Oli. Mają bardzo niską skuteczność. Szukałbym czegoś chociaż o 88 dB skuteczności.

I szkoda, że używki odpadają. Świadomie (mam nadzieję, że świadomie) się ograniczasz. Ale widocznie masz powody.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...