Skocz do zawartości

SUPERLUX HMC631 + Creative SoundBlaster X-Fi Gamer


jamba

Recommended Posts

Proszę o przeniesienie jeśli zły dział - z góry przepraszam za ewentualny kłopot.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Zwracam się z prośbą do audiofilskiej społeczności o wyjaśnienie pewnych zależności i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Sprawa dotyczy sprzętu jak w temacie [+ doświadczenia z innymi słuchawkami o których będzie niżej] z którego korzystam przeważnie do gry CS:GO [najważniejsze dla mnie jest pozycjonowanie i słyszalność kroków]. Do filmów/muzyki mam głosniki 5.1.

Zacznę chronologicznie:
Dotychczas korzystałem z tego samego źródła oraz słuchawek "gamingowych" Razer Barracuda 5.1 [fizycznie mają 4 wtyki, oraz 3 lub 4 głośniczki na słuchawkę] i byłem z nich wyjątkowo zadowolony pod kątem gry [do muzyki fatalne, do filmów ujdzie]. Pierwsze zepsuły mi się po około 6 latach. Jako, że nie są już od dawna produkowane, zakupiłem używane w kwietniu br. lecz niestety wczoraj padło coś w kablu/panelu na kablu, gdyż dźwięk z kanału center jest praktycznie niesłyszalny [testowane na różne sposoby, karta na pewno sprawna, głośniczki raczej odpadają bo nie sądzę żeby zepsuły się w obu słuchawkach z dnia na dzień jednocześnie]. W tym momencie nie jestem w stanie dostać takich samych słuchawek, a z naprawą/wymianą czegokolwiek w nich dałem sobie spokój gdy zajrzałem do środka icon_razz.gif
Spędziłem wiele godzin na czytaniu różnych for od audiofilskich przez ogólno-komputerowe do "gamingowych" i wychodzi na to, że wszelkiej maści gamingowy sprzęt audio [poza QPAD QH-1339 stanowiący tak naprawdę produkt Beyerdynamic] to przereklamowany i drogi chłam. Mogę się zgodzić z faktem że jakością nie grzeszą, lecz dla mnie w przypadku Barracud ich system 5.1 miażdży stereo w wymienionych w temacie SUPERLUXach pod kątem pozycjonowania i słyszalności np. kroków w grze.
Kolejna zauważona zależność, to chwalone bardzo często HMC631 jako produkt w interesującym mnie przedziale cenowym [do 350 zł]
żeby nie być gołosłownym:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slucha...uperlux-hmc631/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/s...uperlux-hmc631/
http://forum.pclab.pl/topic/920970-Superlu...yskusja-opinie/
http://forum.pclab.pl/topic/987111-Takstar...uperlux-HMC631/
http://forum.pclab.pl/topic/916624-AKG-GHS...perlux-HMC-631/
http://forum.benchmark.pl/topic/105624-superlux-hmc631/
http://mobilnyswiat.com.pl/recenzja-superl...et-gamingowy/9/

I teraz cytaty które mnie rozbawiły po przetestowaniu owych słuchawek:
-"Producent przyzwyczaił nas do fenomenalnego pozycjonowania w praktycznie każdym modelu. I nie inaczej jest tutaj. Dokładność i precyzja, z jaką model ten potrafi wskazać obecność przeciwnika podczas gry, są wręcz niezrównane."
-"Pozycjonowanie w HMC631 jest na wysokim poziomie. Dźwięki dobiegające z dowolnego kierunku jesteśmy w stanie wyłapać bez większej trudności i co najważniejsze określając położenie możemy stosować pełną skalę godzinową (np. przeciwnik na 4tej, 5tej, 7tej, 10tej itd.)."
-"Wracajac do superluxow -Duzo ostatnio gram w CS:GO i szukalem sluchawek strictre pod gry. Musze przyznac, ze i tu mnie nie zawiodly.
Pozycjonowanie -rewelacja co bylo dla mnie bardzo wazne, poniewaz od czasow CS'a 1.6 gram na sluch tam gdzie jest to mozliwe, wiec poznanie dokladnego polozenia zródła dżwięku jest dla mnie podstawą. Wszystkie dzwieki sa wzorowo odtworzone, nawet wybuchy slychac bardzo dobrze bez zadnego trzeszczenia."

Proszę o przeniesienie, jeśli zły dział - z góry przepraszam za ewentualny kłopot.

Moje testy przeprowadziłem na ustawieniach
A) Konfiguracja karty Creative: Headphones, konfiguracja głośników w grze: Headphones
Efekty: pozycjonowanie FATALNE
B) Konfiguracja zgodnie z instrukcjami king-dubs http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=239405
Efekty: już nieco lepiej niż "A)", ale do Razerów w 5.1 nie ma nawet startu.

W obu przypadkach nie jestem w stanie określić, czy przeciwnik/źródło dźwięku jest z tyłu czy pod/nade mną, a jesli cos sie dzieje z prawej/lewej to nie określę czy pod kątem 90 stopni czy moze 45/135.
Dla porównania w starych Razerkach czułem pełną kontrolę - mogłem z zamkniętymi oczami odwrócić się i wycelować z dość dużą dokładnością w źródło dźwięku [uwzględniając też "góra/dół"].
Dodatkowo dźwięk generowany "przeze mnie" jest znacznie głośniejszy w superluxach niż w Barracudach przez co teraz, aby cokolwiek usłyszeć musiałbym stanąć w miejscu i nie oddawać strzału.

Proszę mi powiedzieć, co źle robię?
Jak to jest, że każdy jest zadowolony z tych słuchawek, a ja mam poważne problemy z lokalizacją źródła dźwięku w grze po "przesiadce" z serii produktów "gamingowych", tak chętnie mieszanych z błotem. Nie powinno być dokładnie odwrotnie?

Z góry dziękuję za pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam serdecznie!

ps. mam 13 dni na zwrot słuchawek do sklepu w razie gdyby się okazało, że macie dla mnie jakieś lepsze propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Wydaje mi się ze te słuchawki po prostu Ci nie leżą i powinieneś dać sobie z nimi spokój. Każdy słyszy inaczej , bo słyszenie to nie tylko fale akustyczne. Najważniejsze jest to co po odebraniu tych fal przez nasze uszy zrobi z nimi nasz mózg. Słuchawek jest mnóstwo rodzai i brzmią często zupełnie inaczej. To co jednemu bardzo odpowiada inny uzna za nie do przyjęcia. Musisz poszukać takich które będą dla Ciebie idealne. One wcale nie muszą odpowiadać wszystkim. Najpewniej będą to słuchawki o budowie podobnej do tych ulubionych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że dziś każdy patrzy na zysk, nie zależy mu na tym aby produkty był solidny i spełniał swoje zadanie, tylko po prostu był i zarabiał na producenta, takie wymyślne słuchawki gamingowe to najlepszy przykład, że producent nie liczy się z niczym, słuchawki wykonuje się z niskiej jakości materiałów aby mogły mieć atrakcyjną cenę, z racji tego, że tego typu sprzęt używają głównie gracze, a sprzedawany jest głównie w sklepach rzeczywistych, producent nie musi liczyć się z opinią jakąkolwiek tak naprawdę, wszak jakość dźwięku nie będzie tu weryfikowana przez kogoś doświadczonego w tym temacie a w sklepie wiadomo, sprzedawca i tak powie wszystkie pozytywne cechy pomijając negatywne icon_wink.gif prywatnie nie orientuje się jakoś w nowych sprzętach tego typu i do takich zastosowań, ale zwykle spotykam się z opiniami podobnymi do twoich (od osób obeznanych w temacie) obawiam się, że ciężko będzie znaleźć coś dobrego do twoich potrzeb, a jak się coś znajdzie to cena z komosu. Może by tak ze zwykłym zestawem 5.1 spróbować ?

PS: MobyDick ma rację, najlepiej jakbyś posłuchał innych produktów w tej klasie może coś ci przypadnie do gustu, natomiast nowsze słuchawki tego typu to zwykle tragedia... a rzeczywistych opinii ciężko tak naprawdę zaczerpnąć icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marki Superlux to produkty z fabryki tego Tajwańskiego producenta można spotkać pod kilkoma jeszcze innymi nazwami jak również produkuje słuchawki dla bardziej znanych marek z innego sektora komputerowego. Znane są z tego że są "inspirowane" icon_smile.gif produktami znacznie droższymi znanych firm słuchawkowych. Jednak normą jest to że mają bardzo dobrą relacje jakość dźwięku / cena co potwierdzam. Jakość wykonania przy swojej cenie jest zwykle również dobra. Jeśli chodzi o muzykę to sądzę że nie zawodzą. W przypadku jednak porównywania słuchawek z 2-ma głośnikami do takich naprawdę wielokanałowych w grach to generowanie symulacji położenia docierającego do nas dźwięku na 2 głośniki słuchawek wydaje się niemożliwa. Z drugiej strony w muzyce takie słuchawki naładowane baterią głośniczków grających z różnych miejsc muszli raczej się nie sprawdza co sam potwierdzasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakupiłem dziś Roccat Kave 5.1 [analogowe, nie USB].
Nie miałem za dnia wiele czasu, wiec przez godzinke pograłem po podłączeniu nowego headseta do PC [ustawienie 5.1 w grze i karcie dźwiękowej]. Natychmiast zauważyłem różnicę w jakości dźwięku [oczywiście brzmi jak g*wno w porównaniu do głośników czy superluxów] lecz to na czym mi zależało >pozycjonowanie< nieporównywalne z słuchawkami stereo które testowałem. Od razu byłem w stanie ustalić położenie źródła dźwięku z dość dużą dokładnością. Sprawdziłem też jak grają muzykę - od Barracud trochę lepiej, do Superluxów nawet nie mają startu[jak już wspominałem, do muzyki i filmow mam glosniki].

Wieczorem znalazłem więcej czasu i skonfigurowałem sobie wstępnie słuchaweczki i oto co mam do powiedzenia [to oczywiście moja subiektywna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać tudzież ma inne preferencje]:
-do gry w CS:GO tylko 5.1
-po wstępnej konfiguracji - brak problemów ze zlokalizowaniem wroga w grze [gdy tylko wygeneruje jakikolwiek dźwięk]
-jeśli jakość dźwięku [nie pozycjonowanie] liczy się dla Ciebie najbardziej - te słuchawki nie są dla Ciebie
-po godzinie czuć wyraźnie pałąk na górze głowy, obawiam się że po dłuższym graniu będę odczuwał znaczny dyskomfort
-spotkałem się z opinią, że mikrofon w tym headsecie jest kiepskiej jakości i słabo zbiera - z relacji ludzi z którymi sporo gadam na TS wynika, że jakością nie odbiega od tego co oferuje SUPERLUX, a barwa jest bardzo podobna [w Razerach ponoć miałem zupełnie inny głos]. Brak szumów, buczenia i itp. Zbiera imo dobrze.

Dziękuję wszystkim którzy wypowiedzieli się w tym temacie.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zabrać głos, jako że jestem zapalonym graczem FPS i mam te słuchawki to proponuję zmienić kartę na coś co reprezentuje sobą jakiś poziom. Karta którą masz to niestety badziew, jeżeli jesteś z okolic Bielska to zapraszam. Ja jej używam na AIM SC808 i są to słuchawki które miażdżą wszystko w swojej kategorii cenowej (a nawet lekko powyżej). Słuchawki po zakupie wygrzewałem ok 3 dni i wtedy zaczęły pokazywać na co je stać, dodam że wcześniej miałem Asus Xonar Phoebus i również świetnie się spisywały (Sprzedana z powodu problemu z mikrofonem pod W 8, 8.1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozwolę sobie zabrać głos, jako że jestem zapalonym graczem FPS i mam te słuchawki to proponuję zmienić kartę na coś co reprezentuje sobą jakiś poziom. Karta którą masz to niestety badziew, jeżeli jesteś z okolic Bielska to zapraszam. Ja jej używam na AIM SC808 i są to słuchawki które miażdżą wszystko w swojej kategorii cenowej (a nawet lekko powyżej). Słuchawki po zakupie wygrzewałem ok 3 dni i wtedy zaczęły pokazywać na co je stać, dodam że wcześniej miałem Asus Xonar Phoebus i również świetnie się spisywały (Sprzedana z powodu problemu z mikrofonem pod W 8, 8.1)



Na daną chwilę jestem całkowicie usatysfakcjonowany posiadaną konfiguracją :]
Przypomnę obecna konfiguracja:
Roccat Kave 5.1 solid
Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...