Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szkatuła

Kolumny pod wzmacniacz Optonica SM-1616(HB)

Recommended Posts

Witam, poszukuję kolumn do wyżej wymienionego wzmacniacza. Budżet: max 400zł. Pokój 13m2. Słucham głównie klasyki rocka i bluesa, ale jestem otwarty na każdy gatunek muzyczny. Interesuje mnie jak najczystszy dźwięk, a nie mocny bas. Mam możliwość kupienia kolumn Canton Karat 200 za 400zł i zastanawiam się, czy warto. Proszę o opinie. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zaproponował jakąś alternatywę do tej kwoty. Z góry dziękuję icon_smile.gif

Cześć.Masz ciekawy wzmacniacz. To znaczy jest juz kupiony, czy dopiero zamierzasz?
Jeśli kupiony, to robiłeś jakąś renowację?

Piszesz o czystości dźwięku. Jak dla mnie nie jest to szczególna cecha dźwięku, ale podstawowe wymaganie w hi-fi.
Jeśli dźwięk nie będzie czysty, to znaczy, że coś nie tak z zestawem.
Chyba, że jakoś inaczej rozumiesz tę czystość dźwięku.
Co innego jakaś barwa dźwięku lub inne jego aspekty tonalne. (stopień jasności, twardości, soczystości, temperatury itp...)
O równowadze tonalnej napisałeś to, że nie potrzebujesz mocnego basu. A jak ze średnicą i wysokimi?

Zapytam jeszcze jak i gdzie zamierzasz postawić kolumny, gdzie będziesz siedział. Jakie będą odległości od ścian bocznych i tylnej kolumn i ile Ty będziesz siedział od kolumn i ścianą za Tobą. Tu masz podstawy tego o czym piszę, jeśli nie znasz koniecznie przeczytaj.
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować