Skocz do zawartości

Kolumny pod wzmacniacz Optonica SM-1616(HB)


Szkatuła

Recommended Posts

Witam, poszukuję kolumn do wyżej wymienionego wzmacniacza. Budżet: max 400zł. Pokój 13m2. Słucham głównie klasyki rocka i bluesa, ale jestem otwarty na każdy gatunek muzyczny. Interesuje mnie jak najczystszy dźwięk, a nie mocny bas. Mam możliwość kupienia kolumn Canton Karat 200 za 400zł i zastanawiam się, czy warto. Proszę o opinie. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zaproponował jakąś alternatywę do tej kwoty. Z góry dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Masz ciekawy wzmacniacz. To znaczy jest juz kupiony, czy dopiero zamierzasz?
Jeśli kupiony, to robiłeś jakąś renowację?

Piszesz o czystości dźwięku. Jak dla mnie nie jest to szczególna cecha dźwięku, ale podstawowe wymaganie w hi-fi.
Jeśli dźwięk nie będzie czysty, to znaczy, że coś nie tak z zestawem.
Chyba, że jakoś inaczej rozumiesz tę czystość dźwięku.
Co innego jakaś barwa dźwięku lub inne jego aspekty tonalne. (stopień jasności, twardości, soczystości, temperatury itp...)
O równowadze tonalnej napisałeś to, że nie potrzebujesz mocnego basu. A jak ze średnicą i wysokimi?

Zapytam jeszcze jak i gdzie zamierzasz postawić kolumny, gdzie będziesz siedział. Jakie będą odległości od ścian bocznych i tylnej kolumn i ile Ty będziesz siedział od kolumn i ścianą za Tobą. Tu masz podstawy tego o czym piszę, jeśli nie znasz koniecznie przeczytaj.
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...