Skocz do zawartości

Copland CDA288


kamil7912

Recommended Posts

Cześć.
Przede wszystkim dzięki za fajnego maila na PW. Odpowiem niebawem, być może jesteś pierwszym tu forumowiczem z Kielc, w miarę normalnym człowiekiem, bo jak dotychczas nie mam zbyt pozytywnych kontaktów z kielczanami. Nad czym boleję. Dziwny to ludek.
Może jakiś sfrustrowany, zaściankowy? icon_mrgreen.gif Dużo lepsze kontakty mam z ludźmi z innych miast. Na przykład z warszawiakami, choć o nich krążą opinie, że nosy noszą zbyt wysoko. Oczywiście to bzdura, bo tak wspaniałych ludzi jak np. RoRo czy Belfer54 ze świecą szukać nie tylko w Warszawie. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem a jest moim znajomym ze stolicy.

Ale do rzeczy. Przede wszystkim za mało danych podałeś. Na pewno warto czytać inne wątki, by zobaczyć o co pytamy, co jest ważne, by Ci rzetelnie odpowiedzieć.
Bo jak gra zestaw zależy nie tylko od jego składowych (okablowania i zasilania nie wyłączając), ale w dużej mierze od pomieszczenia, jego wielkości, akustyki, ustawienia kolumn, miejsca w którym siedzisz.
Niestety nic na ten temat nie napisałeś a to nie jest nieważny czy oderwany od kontekstu temat. Akustyka, to jeden z najważniejszych elementów systemu audio. Bardzo niedoceniany albo wręcz pomijany. A to bardzo duży błąd.
Być może wystarczy popracować nad ustawieniem kolumn, czy miejsca odsłuchowego i dużo się poprawi.
Jeśli nie bardzo się orientujesz w temacie akustyki i ustawiania kolumn, to napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy, to prześlę Ci pomocne materiały. Warto poczytać.
Nie wiem, czy wiesz, ale te kolumny producent zaleca ustawić głośnikami wysokotonowymi do wewnątrz i dogiąć kolumny do środka odsłuchu. Poza tym muszą mieć dużo miejsca na "oddech", czyli stać dość daleko od ścian. Nawet jak będą stały blisko Twojego miejsca odsłuchowego, to nie jest źle, bo to w sumie monitory bliskiego pola.
Inna sprawa, czy stoją na odpowiednie ciężkich i stabilnych standach. To są jedne z tych kolumn, które postawione na marnych standach albo o zgrozo na jakiejś półce czy biurku, stracą dużo na jakości przekazu.
Jeszcze inna kwestia, to dobór elektroniki. Tu powinna być jak najlepszej jakości, nawet sporo droższa niż kolumny.
AA i Copland na pewno są dobre, ale trzeba by się zastanowić nad pewnymi kwestiami.
Nie napisałeś też jakiego dotychczas źródła używałeś.
A przydałby się także szkic pomieszczenia i rozmieszczenie sprzętu, miejsca odsłuchowego, mebli z podanymi wymiarami.

Pisząc to wszystko tak dywaguję właściwie, bo nie wiem o wielu ważnych rzeczach. Nic o muzyce jakiej słuchasz a także o tym jakie masz preferencje brzmieniowe. Być może lubisz inne brzmienie, niż to, które może dać Ci ten zestaw?
Opisz jakie brzmienie lubisz, co chciałbyś osiągnąć? Co lubisz a czego nie bardzo w dotychczasowym systemie?
No wiem. Niskie tony Ci nie odpowiadają, ale musimy wiedzieć więcej, dużo więcej, by Ci pomóc.
Być może jeśli odczuwasz brak niskich tonów, to masz nieodpowiednie kolumny (ilością tychże nie grzeszą, choć jakościowo są bardzo dobre).

Odtwarzacz radziłbym zostawić na koniec, bo choć to ważny element systemu, na razie nie wiadomo czy idziesz we właściwym kierunku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.Odtwarzacz już sprzedany koledze z forum więc nie ma wyjścia .Muzyki słucham przeróżnej .od Pink Floyd po Kari Bremnes,ostatnio dużo jazzu-ten akurat brzmi wybornie.Kolumny mam w salonie 6x4 stoja na dłuższej ścianie jakieśn0.5m od ściany co za tym idzie siedzę dość blisko nich.Standy robiłem sam są ciężkie i masywne .Od dłuższego czasu szukam dżwięku który mnie zadowoli w100% stąd też przez ostatnie dwa lata próbowałem bez liku ze dwadzieścia zestawów głośnikowych jak nie lepiej,Poprzednie miałem SF.minime amator jednak proac je przebił swoją naturalnością .Praktycznie już gra to tak jak chce z wyjątkiem dolnych parti .Wychodzi na to ,że mamy podobne preferencje muzyczne.Mam jeszcze zestaw VA mozart, który z kolei gra z rozmachem i obfitym dołem jednak obecnie stoi w piwnicy co mówi poniekąd jakiego brzmienia szukam.Z odtwarzaczy miałem na stałe tylko arcama cd23 i rotela 991ae ale wtedy grałem tranzystorami-tych też się przewineło ;)Jak by szło coś ustrzelić do 3 tyś było by super ,jeśli z dobrym żródłem nadal będzie słabo to będę myślał o innych proAc-ach ,może d15 .Narazie chciałbym z tego zestawienia wycisnąć co się da czyli CTA402 plus studio100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...