Skocz do zawartości

Jaki Cd wybrac ...


passion

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zaczne moze od moich elementow audio , posiadam wzmacniacz Pioneer A 50 , kolumny Magnat Quantum 677. Do niedawna odtwarzacz cd jaki posiadalem czyli Pioneer Pds 901 dzialal pieknie, jednak umarl mu laser i zostalem bez cd, poki co uzywam jako zrodla dzwieku blu ray Pioneer bdp 170, ale to duze 2 kroki w tyl w porownaniu do owego odtwarzacza Cd, jest plasko bez przestrzeni. Chce zakupic nowy Cd, na wydanie mam max 1200 pln wiec wybor maly. Zalezy mi aby posiadal wejscie usb do mp3.

Zweryfikowalem takie odtwarzacze:

1. Pioneer pd 30 (czytalem wiele opinii , ze ma glosny naped i gra dosc sucho, choc detalicznie i nie czyta katalogow z mp3)
2. Yamaha cds 300
3. Denon dcd 720

Najlepiej to chcialbym uzyskac taki sam dzwiek jak z Pioneera Pds 901 , ale czy to wykonalne?

Nie chce aby odtwarzacz gral plasko, a dynamicznie, z szeroka scena i przestrzenia.

Co byscie Panowie poradzili?

Muzyka to glownie rock i wszelkie jego odmiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, no właśnie w sumie mogłeś pociągnąć poprzedni temat, bo coś tam już było.
Cóż więcej napisać, w nowym nr Audio video ( http://www.av.com.pl/ ) jest test kilku takich cd/eków, warto poczytać.
Do grupy modeli o których piszesz, czyli pioneera 30, denona 720, warto dopisać marantza 6005. W teścue zamiast yamahy 300, postawili model 700( więc 300 raczej poziomem nie błyszczy).
Jeśli zdecydujesz się na coś z innym znaczkiem niż obecny wzmacniacz, warto poszukać marantza 6004, czasem bywa( najnowszy to 6005), a to dobrze grający i oceniany model także dobrze wyposażony. Potem denon 720.
Chyba że usb nie jest konieczne, to może jakiś używany cd wyższej klasy, czasem jeszcze na gwarancji, ktoś poradzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o firme to dla mnie to jeden grzyb;) Nie chcialem kontynuowac poprzedniego tematu gdyz tam chodzilo mi glownie o pliki flac i mp3, kiedy cd mi jeszcze dzialal:) Teraz mi padl , wiec musze zakupic jakis odtwarzacz bo to jest dla mnie priorytet. Wiec wymyslilem , ze z wejsciem usb do mp3.
Chyba , ze by to pogodzil jakos i po prostu do blu raya dokupil dac'a, ale znowu do 1000 nic ciekawego nie ma.

Najbardziej mi sie podoba ten Denon 720 (nie chodzi mi o wyglad) , jest ponoc najbardziej muzykalny z tej trojki co podalem, no i gwarancja 3 lata, na to juz tez patrze. Marantz 6004, fakt przyjrze sie mu , chociaz z opinii wielu uzytkownikow wynika ze ponoc nowszy Marantz czyli 6005 gra bardzo podobnie do Denon dcd 720. W tej cenie to bym rozwazal juz Pioneera Pd 50 ze wzgledu na wykorzystanie go rowniez jako daca . No ale to juz troche wyzsza cena. Ogolnie ciezki wybor w tej kwocie , ktora chce przeznaczyc na to jesli chodzi o nowe Cd . Wiem , ze w tej cenie kupie o wiele lepiej grajace Cd uzywane, ale nie chcialbym juz sie uzerac w razie co z serwisami. Mojego Pioneera Pds 901 kupilem 2 lata temu tez nie za male pieniadze, od pierwszego wlasciciela, nawet z kartonem;) i 2 lata podzialal i koniec niestety, ale fakt 25 lat gral idealnie i to trzeba przyznac , ze kiedys ten sprzed dobrze robili, ciekawe czy obecne cd-ki tez pograja bez napraw 25 lat icon_wink.gif Watpie;)

Chyba , ze opcja aby kupic cos uzywanego na gwarancji jeszcze tylko co...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...