Skocz do zawartości

wiekowa Diora WS504B i.... co dalej ?


pawelk

Recommended Posts

Witam,
Swego czasu "odkurzyłem" wzmacniacz Diory ws504b i po opiniach i odsłuchu z tym wzmacniaczem zdecydowałem się na Klipschy RP-260F.
Brzmi to wg mnie znakomicie, ale .... większość twierdzi że wymiana na lepszy model wzmacniacza jeszcze by pomogła.
Czy faktycznie "odczuję" różnicę po wymianie na klocek rzędu np. 2-3 tys. ?
Nie mam jakoś specjalnie wyczulonego słuchu aczkolwiek przy zakupie Klipschów i odsłuchu jeszcze 2 różnych zestawów w tej klasie cenowej różnicę słyszałem wyraźnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest znakomicie co chcesz zmienić icon_wink.gif? Ma być drogo, czy lepiej/inaczej- bo to nie zawsze to samo.
Diora gra specyficznie tak jak Klipsch, widać odpowiada Ci taki styl i może się okazać że z droższymi wzmacniaczami, poprawi się w 90% różnych aspektów, ale pogorszy w tych akurat 10% na które teraz Ci się podobają icon_wink.gif
Model Klipsch jest popularny zacznij słuchać ich z wzmacniaczami tańszymi i może już trafisz swojego Grala. Klipsche są efektywne nie potrzebujesz mega mocnego wzmacniacza.
Ciężko doradzić bo nie piszesz co Ci się podoba w takim brzmieniu, co chciałbyś zmienić . Względem Diory przybędzie przy jakimś statystycznym nowszym wzmacniaczu pewnie basu, bo to nie jest super mocna strona tych modeli, no ale bas to nie wszystko.

Cytat

Nie mam jakoś specjalnie wyczulonego słuchu aczkolwiek przy zakupie Klipschów i odsłuchu jeszcze 2 różnych zestawów w tej klasie cenowej różnicę słyszałem wyraźnie.


Wybacz, ale musiałbyś mieć z 3/4 ubytku słuchu żeby nie odróżnić dwu zestawów kolumn, na tym samym wzmacniaczu, czy dwu różnych systemów nawet za te same pieniądze. W sklepie ( głośnym) mógłbyś nie odróżnić podmiany odtwarzacza Cd, ale wzmacniacza o kolumnach to już nie wspomnę. Zaznaczę jeszcze, że Klipsche bardzo mocno narzucają całemu zestawowi swój "styl".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro jest znakomicie co chcesz zmienić icon_wink.gif? Ma być drogo, czy lepiej/inaczej- bo to nie zawsze to samo.
Diora gra specyficznie tak jak Klipsch, widać odpowiada Ci taki styl i może się okazać że z droższymi wzmacniaczami, poprawi się w 90% różnych aspektów, ale pogorszy w tych akurat 10% na które teraz Ci się podobają icon_wink.gif
Model Klipsch jest popularny zacznij słuchać ich z wzmacniaczami tańszymi i może już trafisz swojego Grala. Klipsche są efektywne nie potrzebujesz mega mocnego wzmacniacza.
Ciężko doradzić bo nie piszesz co Ci się podoba w takim brzmieniu, co chciałbyś zmienić . Względem Diory przybędzie przy jakimś statystycznym nowszym wzmacniaczu pewnie basu, bo to nie jest super mocna strona tych modeli, no ale bas to nie wszystko.

Cytat

Nie mam jakoś specjalnie wyczulonego słuchu aczkolwiek przy zakupie Klipschów i odsłuchu jeszcze 2 różnych zestawów w tej klasie cenowej różnicę słyszałem wyraźnie.


Wybacz, ale musiałbyś mieć z 3/4 ubytku słuchu żeby nie odróżnić dwu zestawów kolumn, na tym samym wzmacniaczu, czy dwu różnych systemów nawet za te same pieniądze. W sklepie ( głośnym) mógłbyś nie odróżnić podmiany odtwarzacza Cd, ale wzmacniacza o kolumnach to już nie wspomnę. Zaznaczę jeszcze, że Klipsche bardzo mocno narzucają całemu zestawowi swój "styl".



dzięki za odpowiedź.
chodzi mi o to że brak mi porównania do innych wzmacniaczy. Klipsche grają bardziej konturowo i właśnie taki dźwięk lubię.
To ciekawe że piszesz że bas Diory nie jest najlepszy bo właśnie bas wydaje mi się mocną stroną w tym zestawieniu, i właśnie o to pytam, czy może być jeszcze lepiej, i piszesz że może. icon_smile.gif
Może zapytam jeszcze inaczej: czy przy tej klasie kolumn jest sens fatygować się na odsłuch innych wzmacniaczy.
Niby zawsze można, ale to stawia kolejne pytanie: czy przy takim segmencie cenowym to co usłyszę na odsłuchu będzie brzmiało tak samo w domu bo nie ma takich samych pomieszczeń.
Najwygodniej byłoby wypożyczyć wzmacniacz do domu, ale jak jakiś sklep w ogóle wypożycza to oprócz kaucji, co jest oczywiste, chce dodatkową kasę za wypożyczenie. Więc się zastanawiam nad tą zabawą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak w sklepie jest inna akustyka to różnice między wzmacniaczami będą miały podobny i stały charakter, tam jak i w domu.
Chyba w każdym sklepie będą klipsche i pare wzmacniaczy do posłuchania i potem wniosków.
Jak lubisz brzmienie konturowe tych kolumn to ok twoje zabawki , ale z podobnym w stylu wzmacniaczem może być już męcząco, warto poszukać czegoś na spokojnie bo nie pali się jak masz diore.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...