Skocz do zawartości

Wybór słuchawek


Recommended Posts

Witam, ostatnio podczas pobytu we Wrocławiu miałem okazję posłuchać Audeze Lcd-2. Można powiedzieć, że się zakochałem - przestrzeń ,idealny bas ,podkolorowana góra. Wtedy pojawił się pomysł na wybranie się do Berlina , aby posłuchać innych słuchawek z najwyższej półki. Ale jednak niestety aktualnie finanse nie pozwalają mi na zakup tak drogich słuchawek jakimi są HD800 , Audeze Lcd-2 i wiele innych :/. Tak,więc pomyślałem że wymienie moje obecne słuchawki jakimi są Denon Ah-d400. Kiedy je kupowałem nie intersowałem się na tyle słuchawkami i nie doceniałem ich piękności ,aby rozejrzeć się w większej liczbie producentów. Można teraz stwierdzić ,że moje Denony nie pasują do muzyki jakiej aktualnie słucham: klasyczna ,jazz, pojedyncze utwory rockowe. Wtedy kiedy jeszcze je kupowałem przeważał rock z domieszką jazzu. Czy jestem nimi zawiedziony ?Nie , są świetne ale zawsze mogą być lepsze. Po mega dostawie niskich tonów , szukam teraz czegoś ciepłego (nie szukam 100% neutralności). Tak jak wcześniej mówię - zakochałem się w Audeze Lcd-2. Dlatego zwracam się do was ,abyśmy pomogli mi w wyborze kilku par słuchawek, które posłuchałbym w Berlinie. Muzyki słucham na Tidalu.To może teraz kilka rzeczy których oczekiwałbym od nowych słuchawek: ciepła góra , kwota do 4000zł wraz ze wzmacniaczem - również liczę na propozycję w jego doborze, wokółuszne, zastanawiałem się nad Hifiman he -400i / najtańsze Audeze ,przez najbliższe 1-2 lata będzie to sprzęt do komputera/ Ipada dlatego też myślę ,że Sennheiser się nie nada. A może warto poczekać - pewnie 1-2 lata i zbierać na HD800/Lcd -2 I tym podobne ? Dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, ale o podłączeniu słuchawek planarnych bezpośrednio do Ipada możesz zapomnieć. Takie słuchawki wymagają mocnego i wydajnego wzmacniacza słuchawkowego. Bez tego może być tragicznie. Do tego ich waga raczej nie będzie sprzyjać poruszaniu się w nich nawet po domu. Poza tym uważam że tego typu sprzęt to świetna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...